Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
А как пишкат на тези Гоолеми дъски-някой държи ли ги за ръка , зада не паднат вътре, не им ли е неудобно?
  Има допълнителни малки дъски върху големите. И освен това докато свикнат и пораснат персонала ги води до тоалетна.

# 16
  • Мнения: 55
Що за тема????????Може би тук е скри домашен прпблем или проблема как моето дете с памперса ще се справи с тоалетната в детската градина.
Мили майки, мисля,че всички сме средно интелегентни и ни е ясно, че за да бъде одобрена базата на детска градина или училище се прави проект от инженер и архитект, заверява се в различни инстанции.
Проблем с катеренето по тоалетната може да има в дома или за деца,които нямат умения, създадени от родителите за ползване на тоалетна.Това споделя нашата учителка е повсеместен.Пристигат в детските градини  на 3 години с памперса...............Нали, за да отиде с Иван в тоалетната и да държи, останалите са сами. Майки да научим децата си да ползват самостоятелно тоалетна, а не да търсим проблема все в детската градина.

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
В групата на сина ми тоалетните чинии са малки, мивките също. Има и гърнета, и детски дъски за тоалетните чинии. Изрично помолих лелките да му помагат да се изпишва. Според мен е малък за да се справя съвсем сам, най-малкото не може сам да си държи пишката.   

slavianko, никой тук не коментира ходенето на дет. градина с памперс. Има лелки, които помагат на учителките с децата. Няма опасност децата да са без надзор, докато другарчетата им са в тоалетната  Wink.

# 18
  • Мнения: 1 640
 Не става въпрос за памперси,просто някои деца си предпочитат гърнето пред тоалетната чиния.Моето например иска да е на гърне и то пред комп-ра,че да си гледа нещо интересно,докато пиша/ака,да не си губи 20-30 мин от времето в тоалетната,т.е.
   В нашата градина има тоалетни чинии ниски.могат да паднат вътре,ако се разсеят.Притеснено ми е по този повод.Моля се да не стават такива бели!

# 19
  • София
  • Мнения: 888
И в нашата детска градина са  малки тоалетните и мивките, и децата ,научени вкъщи се справят доста добре. Трудно ми е да си представя тригодишно дете да ака и пишка в гърне ShockedМи те са големи вече и е редно отдавна да са се научили,че мястото за акане и пишкане е в тоалетната и никъде другаде. Аз моите съм ги учила само в тоалетната на седалката. Не съм ползвала гърнета. И бебето слагам  там вече и си ака без проблем. Но това е може ми щото съм доста гнуслива  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 059
в наша градина са малки тоалетните чинии и мивките също са малки

# 21
  • Мнения: 2 622
Що за тема,наистина newsm78
Съвсем нормални са тоалетните в нашата градина.Само когато бяха в първа група имаха и гърнета в случай,че някое детенце се затруднява да ползва голямата тоалетна чиния.Мивките също са малки,съобразени с ръста на децата.Все пак детската градина не е къщата на ужасите,всичко е проектирано и съобразено с нуждите на децата.Нашата градина е много уютна и приятна,персоналът е изключително отзивчив и любезен и детето ми с радост ходи там Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 845
Мили мами, изобщо не става дума за "домашни проблеми" или "памперсови проблеми". Laughing
Просто в нашата градина тоалетната е със съвсем нормална височина и не ползват дъска-адаптор за по-малки дечица. И затова исках да разбера дали само при нас има подобно"странно" нещо. Когато девойката пишка, лелечките я държат за ръка. Засега не е акала там, но се притеснявам в тази причудлива стойка как би се справила и по-важното дали би й било удобно. Освен това ме тормози и фактът, че макар да е доста добра хигиената и децата да са мънички, все пак "пишо-миша" Embarassed може би се допира понякога до самата дъска.
Притеснявам се също така дали си мият ръцете със сапун/след тоалетна, игра, или преди ядене/ и дали пускат водата при  затворен капак на тоалетната чиния. Последното особено започнах да следя след прочитането на някои статии по въпроса за това ,което хвърчи при пускане на водата-а пък муцунките им са точно на това ниво.

# 23
  • Мнения: X
Умален вид на нормална тоалетна чиния.За първа група,където са най-малките има и приставки.
Мивките също са малки и децата спокойно ги стигат.



Точно така.
Освен това, пред тоалетната чиния има дървена скара ,която дава допълнително височина. Wink
Във всички детски градини, в които съм работила е било така.

# 24
  • Мнения: 639
Ако са тоалетни чинии, как да е - високи, ниски, все ще се оправят децата. Според мен по-лошо е в градините, където още има от стария тип клекала - особено за момиченцата е доста трудно.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
А как пишкат на тези Гоолеми дъски-някой държи ли ги за ръка , зада не паднат вътре, не им ли е неудобно?

Ааа, стига бре. Как ще паднат Rolling Eyes Дъщеря ми ходи на тоалетната чиния от преди да иде в градината. Не е имала случай да пада. Държи се с ръчички за дъската и не пада. Ама може някои деца да падат де, не знам.. моята не пада  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вики изпитваше някакъв страх от градинските тоалетни, отказваше да ака там, само пишкаше. Нямам идея от какво се е получило, стигнахме на няколко пъти до спешен кабинет.  ooooh!

Учителките казваха, че не ги препират, ама иди им вярвай.

Сега сякаш лека-полека се отпусна, 1 ден даже ми се похвали, че е акала в градината - наистина беше постижение.

# 27
  • Мнения: 46 518
Аз не знам какви са  Rolling Eyes

Ааа, стига бре. Как ще паднат Rolling Eyes Дъщеря ми ходи на тоалетната чиния от преди да иде в градината. Не е имала случай да пада. Държи се с ръчички за дъската и не пада. Ама може някои деца да падат де, не знам.. моята не пада  Wink

София пропада навътре в дупката, така и не се научи да се задържа и да се качва на нея, купихме дъска от този тип.

# 28
  • Мнения: 3 161
Мили мами, изобщо не става дума за "домашни проблеми" или "памперсови проблеми". Laughing
Просто в нашата градина тоалетната е със съвсем нормална височина и не ползват дъска-адаптор за по-малки дечица. И затова исках да разбера дали само при нас има подобно"странно" нещо. Когато девойката пишка, лелечките я държат за ръка. Засега не е акала там, но се притеснявам в тази причудлива стойка как би се справила и по-важното дали би й било удобно. Освен това ме тормози и фактът, че макар да е доста добра хигиената и децата да са мънички, все пак "пишо-миша" Embarassed може би се допира понякога до самата дъска.
Притеснявам се също така дали си мият ръцете със сапун/след тоалетна, игра, или преди ядене/ и дали пускат водата при  затворен капак на тоалетната чиния. Последното особено започнах да следя след прочитането на някои статии по въпроса за това ,което хвърчи при пускане на водата-а пък муцунките им са точно на това ниво.

Правилни са ти притесненията. Аз също ги имах, когато детето ми тръгваше на градина, след като научих как дъщерята на приятелка беше лепнала гъбички от ДГ (именно при слизането от дъската мисля, че се обърсват добре, а не знам дали след всяко дете забърсват дъската). Така че си отдъхнах, когато видях, че в нашата ДГ бяха с клекала от тези с дупката долу - няма контакт с тялото. Но пък напуснахме по други причини.

# 29
  • Мнения: 2 040
В нашата градина са малки тоалетни чинии и малки чешмички ...  съобразени с височината за възрастта им ..

Общи условия

Активация на акаунт