Проходилка

  • 2 649
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Аз сложих Гери в проходилката на 7 месеца. Много й се кефеше и тичаше с нея навсякъде. Ама това беше до 9-тия месец. Като стана на 9 месеца, започна да се протяга надолу и й беше хоби да събира всичко от земята. Така се изхлузи от проходилката и падна 3 пъти. А сега да я сложа в нея?!!? Тя не стои вътре и излиза сама... въпреки че не може да ходи още. Голяма хватка е Wink Изобщо няма спокойствие вече. Лягам на дивана да си гледам ТВ, а тя стои до мене права и ми диша с лицето.
За сведение на майките, които са твърдо против проходилките, искам да кажа, че краката на бебето ми са прави като струни.

# 16
  • Мнения: 5 228
В едно интервю с проф. Владимиров, шефа на Детската ортопедия в Горна баня, той каза, че детето трябва да се сглага в проходилката, когато е готово за това. А че е готово за това се разбира по това, дали като се сложи в проходилката прави крачка напред или назад. Ако да - готово е, ако не - изчаква се.

# 17
  • Мнения: 2 332
И моя съвет е да не я слагаш - пусни я да лази, така ще и се развият необходимите мускули за следващата голяма крачка - изправяне и прохождане. Това не съм си го измислила аз, а така често цитирания д-р Драганов - ортопед във Военна поликлиника.

# 18
  • Мнения: 7 821
Пусни я да лази!
Успех в избора  Simple Smile

# 19
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Аз сложих дъщеря ми в проходилка,когато вече можеше да ходи, докато аз я държа за двете ръчички.Някъде към седмия месец. Проходи на девет. Дечко се плаши, защото се чувства несигурно.Дай й време да свикне - постепенно! Grinning

# 20
  • Мнения: 10 758
Щом се плаши и не й харесва, не я слагай.Щерката умираше за нея, сложих я за пръв път на 5 месеца- много се кефеше. До 7мия месец я слагах за по десетина - двайсет минути, че ме беше страх, че е рано.

# 21
  • Мнения: 2 755
Ако не иска, не я слагай. Ние сложихме нашия бебок в проходилка, когато стана на 8 месеца. Вече не я използваме, защото няколко пъти направи опит да се преобърне и накрая успя. Сега е с цицина на главата  ooooh! Що се отнася до Бънджи гащите, нашия не се забавлява много с него.

# 22
  • София
  • Мнения: 328
Естествено, че не трябва да я слагаш щом виждаш ,че не и е приятно,това важи за всички неща около бебетата.Не се притеснявай много бебета са проходили без проходилки и помощни средства, още повече ,че някои лекари ги отричат, а и някой деца по-трудно свикват след това.Нека си попълзи,пускай я на пода,ще започне да се хваща и изправя,постепенно ще се придвижва-всичко ще  е ок и без проходилка.
 #Milti Успех.

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Мисля 4е трябва да се съобразяваме с ритъма на детето ако се 4уства добре няма проблем.В Испания никой не отри4а паяците...., дори ги с4итат за полезни.

# 24
  • Мнения: 188
Вики я сложих в паяк почти на 7 мес, първата й реакция беше като при вас - поизплаши си, заплака и аз си помислих, че няма да ползваме проходилката. Но съвсем скоро много й допадна, тича с него и се смее. В началото я слагах за по 10-15 мин на ден. Но виждам,че постепенно започва да й омръзва, защото вече пълзи много бързо и се изправя , дори и без опора се задържа няколко секунди. Сега като я сложа протяга ръчички да я взема и да я пусна да пълзи, че така има по-голям достъп до всичко #Silly

Та съвета ми е , опитай пак да я сложиш и ако не го приема не я насилвай, децата сами си показват кое им харесва и кое не Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 1 041
Ще си проходи и без проходилка!
И аз съм на мнение, че проходилките са по-скоро за да имат майките за по десетина минутки две свободни ръце Grinning !!! Баткото също не искаше проходилка и сме я ползвали, за да направим снимки на нея! Проходи на 10,5 м. без проходилка. Христо го слагах в проходилка на 5,5 м. за малко мое спокойствие. На седем месеца започна да се изправя сам и след две седмици и да обикаля, придържайки се по мебелите в стаята. От тогава не го слагам в проходилка, за да може да свикне да се придвижва сам. Пък и като станат толкова подвижни,  с проходилката  само бели могат да правят!!!
Така, че не считай нехаресването на проходилката за проблем!

# 26
  • Мнения: 2 531
Моя син проходи на 11м без никакви проходилки.Според ме са не само излишни но и пречат на децата да се научат да пазят равновесие.

# 27
  • Мнения: 1 089
от кой месец започнахте да слагате бебоците в проходилка, и изобщо ползвахте ли такава? доста противоречиви мнения има.

# 28
  • Мнения: 10 758
Пусни търсачката, и ще видиш колко много теми има за проходилка, паяк или бънджи.
 Щерката за първи път я сложих на 5 месеца, но само за 10-ина минути. Иначе по-често след 6-ия.

# 29
  • Мнения: 194
На самите проходилки пише,че са за деца от 6 до 12 мес.Добре е преди това да е минал профилактичният преглед през 6 мес,за да се види дали няма някакъв проблем с крачетата-луксации и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт