Отново измами по телефона!

  • 7 435
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Тези опити за измами толкова зачестиха, че имам чувството че всеки втори се е сблъсквал с тях вече. Преди време бях пуснала тема, че и нас се опитаха да ни метнат, че бащата на мъжа ми е блъснал дете и ни искаха пари за гаранцията, както и ваучери на Вивател (защо ли пък точно на тях), за да можел той да се свързва с нас. Наскоро една приятелка ми се оплака, че и у тях са звънели и питали "позна ли кой се обажда". Тя казала "не" и като поспорили известно време, онзи затворил. А няколко дни по-рано някакъв се обадил на леля и и казал, че някакъв неин близък е катастрофирал, като дори му казал името. Тя се шашнала, но съобразила да му се обади на домашния и да пита. Оказало се естествено, че човекът си е жив и здрав.

# 16
  • Мнения: 9 095
ей и на баща ми му звъняха така, но там схемата беше професионална: имаме роднина в Англия, дори името му научили или предположили! Звънят вкъщи, майка ми вдига, питат позна ли ме еди кой си съм и нашите шаш, питат какво прави в България, СЦЕНАРИЯ: прибрал се току-що от Англия, но не искат да му освободят багажа на летището, искат му 2000лв, а той няма в него, да пратят нашите парите, багажа щели да ог закарат в Горна Оряховица и той като ходи да си го вземе да им ги върне, а той е от Пловдив ooooh! като за начален шок минава, в крайна сметка незнаеш дали наистина не е някой в нужда, добре че нашите се усетили, ама нали по новините казаха че били 20годишни от Търновски окръг Rolling Eyes

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
И на мен ми звъня някой,който ми иска ваучер за Вивател.Да съм купела 2 по 20 лв и пак щял да се обади.Аз го помислих за племенника ми,но досега той не се беше свързвал с мен директно,а винаги първо сестра ми,за поясня,че те живеят в Испания,и а се обадих на нея за да проверя тази работа и се оказа лъжа.След това звъня пак,но сещате се какво се случи

# 18
  • Мнения: 25 620
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green

То и аз си мечтаех, даже си имах нещо като сценарий, но когато наистина ми се случи, толкова гадно се почувствах, че забравих и сценарий, и всичко. В първите няколко секунди наистина си помислих, че говоря с наш роднина, точно в неговия стил беше поздравът. Чак после се усетих и като настоях да ми се представят, ме сюрпризираха, че са роднини от Ямбол. Успях само да се изхиля и да му заявя, че този път я обърка. То, аз всъщност се обърках, а можех да го поразиграя по телефона, ама на, то човек като не очаква...  Tired
А втория път ме събудиха рано сутринта в неделя. Винаги, когато звъни телефонът в необичайно време, очаквам да чуя нещо много, много лошо за някой близък... Затова, когато чух непознат глас да ми се прави на интересен, му изръмжах няколко пъти да ми каже кого точно търси... Онзи се усети и се извини, че е сгрешил номера. Може наистина да е било грешка, но... Спокоен, приятелски глас рано сутрин в неделя... Едва ли.  Thinking

# 19
  • Мнения: 4 380
Егати! Shocked Това е много разпространена измама в Русия, бързо възприемат чужд опит копелетата мръсни!

Само че там по компютърен начин променят гласа на човек с индентичен на роднината. Наскоро чух историята на известна актриса по този начин измамена. Синът и отива в университета на лекции, по някое време и се обажда и точно така казва че е блъснал човек. Но гласът е бил абсолютно неговия и нито тя, нито съпруга и се усъмнили. Не помня с колко пари бяха изгоряли, но сумата беше доста по-висока. Нещо от типа на 10 000 дол. май ми се върти. newsm78

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 09:13 от xenia

# 20
  • Мнения: 208
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out
#Cussing out #2gunfireи при мен се случи точно това  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 3 336
На село (тьрновско село е) що хора иzгоряха...  ooooh! Даже и в кьщи са zвьнели, ама дядо ми нали си е хитрец, не се е вьрzал.
На едно приятелче дядо му иzгорял с 3 бона така, само че не по телефона ми направо в тях отишли и каzали (явно преди това са пораzучили това онова):
- Ние сме приятели на Ицо, говорехме с него, той каzа да ни дадеш 3 бона, че спешно му трябвали zа еди кво си, а ние отиваме на Тьрново и ще му ги дадем, да не бие пьтя той до тук...
И дядото се вьрzал, ходил, сьбрал от комшии, спестявания, квото имал... и иzгорял.  Confused

Тия май същите ще да са били и сумата същата и Търново Laughing Смешно ми е сега, ама онзи ден не знаех къде съм. Можеше баща ми изобщо да не се върне Cry

# 22
  • Мнения: 9 095
да около Търново шарят, все натам въртят нещата, единия бил от с Бутово, това е след Павликени, другия Горна Оряховица Peace

# 23
  • Мнения: 3 042
Преди малко имах такъв случай. Обажда се мъж и ме пита:
"Как сте? Какво правите?"
Аз питам: "Кой се обажда?"
Той: "На кой роднина ти приличам?"
Стана ми ясно за какво става дума, защото и преди са се обаждали "роднини" и "приятели" и му казах: "Ако искаш казвай кой си, че нямам време".
Той затвори.


# 24
  • Мнения: 7 112
Заради такова обаждане майка ми реши, че трябва да си сменият апарата. Да й изписва от кой номер е и да ги донася на полицията.  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 762
На мой близък майка му за малко да получи удар жената с тоя номер- мамо, направих тежка катастрофа, събирай пари да ме вадиш от ареста. Добре, че жената като се поосвестила му се обадила на мобилния, а той като гръмнат. Е, това човешко ли е? Кой родител няма да се шашне? А те са възрастни хора......... направо ще убият някой с това притеснение........... е..х ти, това са животни........ иде ми да  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... и не се обади повече! 
А при нас след време пак се пробваха същите Laughing ... Чувам мъжа ми да се репчи по телефона "А стига с тия роднини по морето- нямам такива!" #Cussing out

# 27
И дядо ми изгоря с не помня колко май 300лв. Но това което по ме възмути, че не са имали капка съвест като са го видяли ( влачи си единят крак, едната му ръка е напълно парализирана и лицети му е разядено от рак) толкова болен. Но всичко се връща!
И май е крайно време полицията да си свърши работата!

# 28
  • Мнения: 9 095
... и не се обади повече! 
А при нас след време пак се пробваха същите Laughing ... Чувам мъжа ми да се репчи по телефона "А стига с тия роднини по морето- нямам такива!" #Cussing out

 hahaha hahaha питайте къде са, да отидете да се видите hahaha

# 29
  • Мнения: 5 598
А къде е полицията в тоя случай,пак ли няма закони за тия? #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт