България току що опрости дълга на Либия, но пари за заплати няма...

  • 1 322
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 077
Та струват ли 7 души колкото образованието на цялата нация, барабар със здравеопазването?

# 1
  • Мнения: 7 837
Айде, стига вече мелодрами. Ти как си ги представяш тези пари, някъде в някой либийски склад събрани?
И преди сме си говорили за несъбираемия български дълг. Половин Африка ни дължи пари. Е и?

# 2
  • Мнения: 3 423
Всички държави имат дългове към някого.
Занда, предлагаш Сесилия да опъне крак
обратно към Либия, така ли? Барабар със
седморката на Ашраф? Или телепортиране?
А Кадафито да лъсне бастуна по случай случая?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 077
Айде, стига вече мелодрами. Ти как си ги представяш тези пари, някъде в някой либийски склад събрани?
И преди сме си говорили за несъбираемия български дълг. Половин Африка ни дължи пари. Е и?

Щом може държавата да си позволи да не си събира дълговете, а в същото време да изплаща нашия в пълен ущърб на всички нас, то не виждам мелодрами, а просто се питам.

# 4
  • Мнения: 7 837
Това е сделка. Каквато ще е и вдигането на вашите заплати.
Сделка и мелодрама.

Сравнението в случая е абсолютно неуместно. Все едно да сравнявам китайската култура с отровните китайски боклуци, с които заливат пазара...

# 5
  • Мнения: 4 300
Че те либийците по голямата част от този дълг даже не го и признаваха преди да го "разменим" срещу медиците.
А събирането му щеше да стане едновременно с изстрелването на първата българска ракета в космоса. Говоря примерно Mr. Green
В общи линии нещата, които се правят по тези дългове, са преди посещение на правителствена делегация да поискат от банката данни. И след посещенията данните си остават същите за съжаление.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 077
Това е сделка. Каквато ще е и вдигането на вашите заплати.
Сделка и мелодрама.

Сравнението в случая е абсолютно неуместно. Все едно да сравнявам китайската култура с отровните китайски боклуци, с които заливат пазара...

Е, Кейси, надали.
Културата е едно, парите - друго. В нашия случай става въпрос за пари, нали така?
Несъбираем дълг, да, така е. А защо нашите са събираеми? Защо нашите политици не се държат по същия начин и отвън да вземат да ни опростят дълговете? Да си хванем за заложници някой от по-слабите, на когото дължим пари. Ама не не стиска, нали. Нито да се попреборим за собствения си авторитет.

# 7
  • Мнения: X
Проблемът не е в дълга. Той си беше несъбираем, така поне свърши някаква работа.
Но проблем има и то голям и не само с образованието.

# 8
  • Мнения: 3 268
Та струват ли 7 души колкото образованието на цялата нация, барабар със здравеопазването?
Занда,що не кажеш какъв ти е проблема в прав текст,щото това за Либия вече го слушахме. ooooh!

# 9
  • Мнения: 656
Та струват ли 7 души колкото образованието на цялата нация, барабар със здравеопазването?
Що не питаш тези 7 души?  Thinking

# 10
  • Мнения: 3 268
Животът на един невинен човек няма материално измерение,а какво да кажем за 7 такива живота.

# 11
  • Мнения: 2 716
Това пък за невинността им какъв локум може да разтегне.
Занда, вие сте неединни и непоследователни. И нищичко няма да получите докато сте такова стадо. Либийците поне са устойчиви и знаят да се пазарят.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 062
Колко часа средно е работният ден на един учител в големите класове? Има ли дни с по 1-2 часа? Или такива без часове? За половината на половин работен ден аз бих получила толкова, колкото получава един учител. Да не говорим, че познатите ми деца в училищна възраст не могат да пишат, не могат да четат. Играят карти в час по литература. Знаят темата на класното от 1 месец. В сивия учителски сектор се въртят около 200 млн. лв. неотчетни пари. Стачка? Не, благодаря.

# 13
  • Мнения: 721
Колко часа средно е работният ден на един учител в големите класове? Има ли дни с по 1-2 часа? Или такива без часове? За половината на половин работен ден аз бих получила толкова, колкото получава един учител. Да не говорим, че познатите ми деца в училищна възраст не могат да пишат, не могат да четат. Играят карти в час по литература. Знаят темата на класното от 1 месец. В сивия учителски сектор се въртят около 200 млн. лв. неотчетни пари. Стачка? Не, благодаря.
Peace

# 14
  • Мнения: 2 716
Да не споменаваме детските градини.
Втора смяна е от 13.00 до 16.00. Щото ако имаш късмет да работиш до 17.00, има да си търсиш детето до второ пришествие.

# 15
  • Мнения: 153
Така, доколкото разбирам от поста Ви, визирате заплатите на учителите, нали? Извинявам се, ако Ви звуча грубо, но вече ми писна от вашето мрънкане, от изказванията Ви, че гладувате, че сте на дъното, че не можете да си позволите да си купувате постоянно нови книги и да ходите на театър(все едно само Вие имате такива потребности или право) и т.н.... да не изброявам, че ще стане много дълго. И в същото време, именно Вие ни говорите за достойнство и морал. Съгласна съм, че заплащането в сферата на образованието е недостатъчно, но все пак заради достойнството и морала, който твърдите,че притежавате, би трябвало да се позамислите преди толкова злобно и едностранно да  изкоментирате опрощаването на дълга ни към Либия. А също така нямате никакво право да съдите живота на кой колко струва, това вече е прекалено гнусно и извратено. В България наистина има много хора, които също имат семейства и потребности, сходни с Вашите и с тези на всички нас, хора, които наистина мизерстват със заплати доста под Вашите, НО ДОСТОЙНИ! Такива, които не хленчат, а се справят с трудностите без да занимават останалите с проблемите си, хора които намират начини, които работят по 12 часа без почивен ден!

# 16
  • Мнения: 503
Колко часа средно е работният ден на един учител в големите класове? Има ли дни с по 1-2 часа? Или такива без часове? За половината на половин работен ден аз бих получила толкова, колкото получава един учител. Да не говорим, че познатите ми деца в училищна възраст не могат да пишат, не могат да четат. Играят карти в час по литература. Знаят темата на класното от 1 месец. В сивия учителски сектор се въртят около 200 млн. лв. неотчетни пари. Стачка? Не, благодаря.
Peace
Оф, аман! Темата е за друго.

# 17
  • Мнения: 3 268
Темата беше за изплатения външен дълг на Либия.Да се придържаме към нея,щото ей сега ще дойдат и лекарите,и шофьорите и ще стане мазало.

Общи условия

Активация на акаунт