Дете с ТЕЛК на санаториум - как?

  • 19 692
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 084
Личния лекар ли трябва да прецени кой санаториум е подходящ за детето?

# 16
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
При нас лекуващата лекарка ни обясни още в самото начало,кой санаториуми са подходящи за увреждането на детето. Даде ни телефони и препоръки за това ,кои от процедурите са подходящи и кои не.

# 17
Само деца със социална оценка ли могат да отидат на санаториум?Може ли само с направление от личен лекар

# 18
  • София
  • Мнения: 2 262
Децата със социална оценка имат право да им върнат парите от социалната служба, а иначе можете да отидете без тази екстра, просто ще си плащате сами и няма да имате право да ви ги върнат!

# 19
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте, имам въпросче към мамите ходили скоро в санаториума в Поморие.Имаме резервация за септември , знаете ли дали има и апартаменти там, защото варианта , който ни предлагат е за две двоики стаи, смятаме да ходим там и със здравото ни дете / зная, че за него се плаща по други цени, какви са те всъщност/.Служителката на санаториума не беше от най-любезните, така , че сигурно ще имам и още въпроси...

# 20
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
 dmaria , ти си от щастливките пробили да си водят децата на Поморие. Едва ли някоя от тук пишещите е имала тази възможност за да ти даде инфо. На Поморие ми казаха че не приемат деца под 12г. независимо от увреждането им.

# 21
  • Мнения: 460
Да, и на мен ми казаха това, което пише Мама Раче. Питах в стаята, където се правят резервации именно за Поморие, в сградата на бул. Васил Левски в София. Жената беше много любезна и ми каза, че няма начин да ни даде за дете и ако по някакъв начин успеем да отидем, от санаториума ще ни върнат заради децата.

# 22
  • Мнения: 2 232
Здравейте, имам въпросче към мамите ходили скоро в санаториума в Поморие.Имаме резервация за септември , знаете ли дали има и апартаменти там, защото варианта , който ни предлагат е за две двоики стаи, смятаме да ходим там и със здравото ни дете / зная, че за него се плаща по други цени, какви са те всъщност/.Служителката на санаториума не беше от най-любезните, така , че сигурно ще имам и още въпроси...

Здравей dmaria , аз лично не съм водила моите деца там, но племенникът ми ходи  почти всяка година и до колкото знам има апартаменти, може да са резервирани по същото време просто.За цените, аз отдавна съм ходила с него веднъж като придружител и ми се сториха доста по-евтини  отколкото ако отидеш на хотел или просто на море.Сега може и да има промяна някаква.

# 23
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте момечета, никакви връзки не съм използвала звъннах на телефоните които сте оставили в сайта, резервирах места и толкова. Но..то винаги има и но...за месеците юли и август не се правили резерварции. ще ходим през септември.

# 24
  • Мнения: 5 682
звъннах на телефоните които сте оставили в сайта, резервирах места и толкова.
А уточни ли, че едното ти детенце е с проблем? Да не стане както каза Парапланерчето да ви върнат като отидете  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 221
Да здравото дете и мъжът  ми почиват  при други условия ..Само, че някъде другаде бях чела за възможност здравото детеда почива в 25% отстъпка ако примерно джипито ни прати с направление , че често боледува от простудни заболявания/което си е така/

# 26
  • Мнения: 460
Дано да нямате проблеми и да си починете добре. Когато питах, понеже и съпругът ми е със заболявания, ми казаха, че веднага могат да ми дадат резервация за него там, а ние с децата да сме на квартира. Разкажи като се върнете, ще е полезно определено за ходещите следващата година.

# 27
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Ние с Вики отиваме там от13 юни с голяма група хора с увреждания.Когато се приберем ще пиша. Знаят, че ще има и дете с групата.

# 28
  • Мнения: 167
Момичета някой има ли инфо за санаториум с минерален басейн с възможност за хидротерапия-за дете с ДЦП,примерно. От НОИ ми дадоха десетина телефона, половината не ми вършат работа, но честно казано ще ми е по-лесно, ако някой от вас ме "светне". Благодарско!

# 29
  • Мнения: 2 084
За ДЦП мисля, че в Тузла - Балчик правеха кални бани. Базата май е доста мизерна, но калта е уникална. В някоя търсачка можеш да се опиташ да откриеш координати на Тузла - Балчик.

Общи условия

Активация на акаунт