Хайде да се събереме в бебешка близнашка тема!

  • 23 158
  • 261
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Нели, как мина погачата?
Мами, разкажете и вашите погачи как минаха, че ми е много интересно! Hug

# 16
  • Мнения: 3 638
Извинете за невежеството, но какви са тези погачи? Аз нали съм в чужбина и някои български традиции ми убягват, но ако трябва да се прави погача веднага замесвам  Simple Smile
Разкажете повече  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 950
Ти от кога живееш извън БГ?  newsm78 Всъщност няма значение!  Hug На или удобен ден след 40-ия ден на бебето се прави погача. Канят се само жени и момичета. Меси се погача - сладка, за да е сладък животът на бебето. На събирането майката сяда на един стол, гушка бебето, в случая бебетата. Над нея две жени държат кърпа или покривка и над нея най-младото присъстващо момиче чупи погачата, топи първото парче в мед и го дава на майката. После в тази покривка се слага парче от погачата, връзва се хлабаво, ако искаш да са щедри и стегнато, ако искаш да са стиснати и се слага на високо, за да пораснат големи децата. Общо взето е това. Гостите носят подаръци за бебетата и сладки неща за ядене на майката. Ти си приготвяш масата като за гости, но основно със сладки неща - кекс, пасти, еклери, бонбони, дребни сладки и т.н. Някои слагат погачата на масата с кърпата отгоре и гостите слагат пари, но аз лично не го правя това...

Другите мами ще разкажат още - на колкото погачи съм била, на толкова различни ритуали съм се нагледала. Grinning

# 18
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ехооо! Най- после пак съм пред компа.

Честита ни нова темичка!

Ужасно съжалявам, че пропуснах срещата, но на следващата съм първа пушка. Починах си малко при мама- една седмица сама ми дойде множко, та набързо избягах с подвита опашка към Плевен. Леле, момичета, не съм очаквала, че има толкова много близнаци в Плевен. Преброих поне още 7 близнашки колички освен нас, но ние бяхме най- малките. Да си призная, въобще не ми се връщаше в София. И да ви кажа, пътуване с малки бебета хич не е страшно. Децата бяха на месец и половина като стегнахме багажа. Да ви се похваля, вчера чукнахме двата месеца. Днес Божидар за първи път лежа 30мин. без да плаче, като само ми е гукал и ми се е усмихвал, или поне така ми се стори. Той вече май започва да общува с мен, но Божана... тя само реве с пълно гърло когато е гладна.

За коремчето ми какво да ви кажа... не искам да го виждам! Направо съм за "Пълна промяна"  Laughing Пъпчето ми още леко стърчи. Имам много стрии и е изпъкнало и леко свлечено. Е нося си го с гордост когато съм с децата, но когато излизам сама направо си ме е срам. Но по- голям проблем са ми гърдите- с това кърмене са станали толкова големи, че ми стават само тениските на Коце. Онзи ден си купих една блуза размер XXL, но и тя ми е малко тясна... Направо съм мечтата на всеки цицоман  Laughing Laughing Laughing

От другата седмица започваме ремонт на апартамента (купихме си панелка в Младост 2) и живот и здраве пролетта се местим в него. Не ми се мисли как ще обикалям по магазини за мебели и бани с децата... Но поне в Младост ще има къде да излизаме на разходка (близо сме до парка), че в Студентски град е ужасно- само коли и строежи.

Как се справяте вие с децата? Моите милите трудно акат. Налага се да им правя клизмички с термометър на всеки три дни та да се изхождат. Много са ми мили.

Да ви се оплача, вече направих първата си издънка като майка  cry. Бяхме на гастроентеролог заради жълтеницата (най- сетне се оправихме) и там ни казаха, че Божидар може би преяждал и затова повръща, та да го храня по 10 мин. Така и направих- установих, че на седмата минута ако спре и после не повръща... и така една седмица- аз го махам от гърдата като минат 10 мин, детето реве, а на мен ми се къса сърцето. Беше адски нервен и ревлив. И когато 9 дни не се изака отидохме на лекар при Приятелка на мама в Плевен. Направих пробно кърмене и се оказа, че за първите 10 мин изсуква 10мл. Леле, стана ми толкова мило.... държала съм си детето гладно, та даже се ядосвах, че е станал много ревлив #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Няма да ви описвам колко беше отслабнал. Сега ми се иска денонощно да му давам да суче, та да му се реванширам. На 03.10 сме при личния лекар да ни мерят и ще вида какъв е ефекта на диетата...

Това е от мен за сега. ако причиня още нещо на децата си ще пиша  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 069
Деси, вече отговорих в другата тема - нещо съм изкукала - забравям къде чета и къде да пиша. За да не се повтарям ето ти линка към отговора - че сигурно ще ме порицаят ако се повтарям.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216730.new#new

Снимки можеш да разгледаш на сайта ми - има го в подписа ми.

# 20
  • Мнения: 2 950
Изкукването ти е простено! Joy Прочетох в другата тема за погачата

# 21
  • Мнения: 983
А майка пък един път направи клизма на Валерия, вместо на Ивайла. Много ми стана мъчно. Защото мъничето си беше акало преди 2 часа, а майка се чуди защо нищо не става.

А моите бонбонки напоследък си смениха режима на акане. Преди акаха преди обяд по няколко пъти. А сега акат към 23,00. Вече 3 дни ги събуждам, за да им мия дупетата.
Другото, което ме вбесява е, че си бъркат в гърлото, ама толкова си вкарват ръцете, че повръщат абсолютно всичко, което са изяли. На обяд ядем с голям зор и тъкмо се радвам, че са си изяли всичко и те бам... Вчера например бях проснала 4 тоалета и тъкмо се чудих, кой да си избера и Валерия повърна върху всичките. Освен това ми оповръща и блузата и косата. Трябваше ми час и половина, докато оправя щетите.

Това са им напоследък малките пакости.

# 22
  • Мнения: 431
Здравейте и от нас! Мами, искам съвет от вас, защото вече ще откача!
Когато Алекс се храни от дясната гърда, така ми прищипва зърното, че чак ми се реве. Много странно, но не прави така с лявото, а немога да го държа само отляво. Чудя се, аз ли нещо не съм вред, или какво?? Моля ви споделете ако някоя от вас е имала същия проблем как сте се справили?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз имах такъв проблем.Кърмела съм единствено дъщеря ми,(сина ми не пожела,заради малкото количество кърма),а тя предпочиташе само едната ми гърда.Не разбрах причината.Но определено имаше предпочитания.

# 24
  • Мнения: 1 069
Ох, Мече,  не мога да ти дам съвет защото така и не можах да ги кърмя, но и от малкото което ми висяха по гърдите, мога да ти кажа че Стани ме захапваше ужасно силно - и чак ми се припикваше от болка, а и едната гърда се пълнеше, а другата не. Но в последствие не се напълниха изобщо, така че....

Момичета, аз имам друг проблем. И двамата са ми ужасно ревливи, от няколко дни реват непрекъснато, спинкат по 10-15 мин, и после рев до побъркване. То не са напъни, то не е чудо. Смених всички видове капки за колики, смених млякото - нищо не помага. Сега като изкъпах Стани забелязах че му е изпъкнало пъпчето и направо откачих. Утре ще ходя при педиатърката, но съм адски притеснена. Мълчат с амо ако ги разхождам в количката, как спра някъде и почват наново, като единия буди другия и така се въртим в един омагьосан кръг. И на цялата ми лудница баткото ми е с Варицела - реве ми се, но не знам дали ще помогне. newsm45

# 25
  • Мнения: 2 950
Нели, ще помогне - първо се нареви хубаво, поне на теб да ти олекне.  Hug Какви капки си пробвала? Майките са доволни от английските инфакол и някакви германски, но не им знам името. Ако имаш познати там, можеш да поръчаш.
Ние тъпчехме Йоана с еспумизан и саб симплекс - нищо не помагаше и просто търпяхме  #Crazy Но нейните колики минаха бързо, пък и беше една! newsm78

А Варицелата няма какво да те притеснява. Йоана я изкара през януари тази година. Поне при нея мина леко. Едната вечер вдигна 38,5, но нищо не й дадох - мина до сутринта. На вас излизат ли ви още пъпки?

# 26
  • Мнения: 1 069
Варицелата при Влади не ме притеснява, даже предпочитам сега да я изкара, но била опасна за близнаците че са много малки.

Капки опитахме всички, включително и Инфакола, сега сме на въпросните немски - казват се Лефакс, но просто трябва да си мине периода. За съжаление като са двама е по-труден този период, с Влади успявах да спя с него, но тия не спат по едно и също време и така се получава че почивка няма никаква

# 27
  • Мнения: 2 950
Нели, незнам какво да ти кажа, освен да търпиш! То явно се е видяло, че всичко е в търпението! Sad

# 28
  • Мнения: 255
Така си е всичко е търпение,колко още безсънни нощи ви очакват ако знаете Crazy Crazy
и не го казвам да плаша някоого,просто така се получава на практика,единкя ако спи другия не и така както казва Нели се получава един омагьосан кръг Crazy
Колкиките са си колики каквото и да им давате пак ще си имат -пероид е само с това се успокоявах аз Laughing
След 3-я месец нещата малко ще се успокоят така че стискайте зъби и не хабете нерви(знам че е невъзможно това второто ама...все пак)
Когато при нас започнат трудните периоди ме е кряпяла именно мисълта че е временно и че няма да е все така,само това ме  е пасявало от побъркване Mr. Greenно сега се моля само да са здравички пък ако ще на главата ми да скачат Mr. Green

# 29
  • Мнения: 623
Нели, ние имахме същия проблем с пъпчето на Гери.Коликите я почнаха на втората седмица и от много плач първо изпъкна нагоре като бутон и после направи пъпна херния.Педиатърката каза ,че се чака до годинка-като почне да сяда и развие коремните мускули обикновено се прибира.Може да се слагат и лепенки -да го притискат.Слагахме известно време,а тя е много подвижна,дига крачета нагоре, стегна си коремчето и хернията се прибра още в четвъртия месец.
А от капките -Инфакола ни действаше най-добре, но още не са ни спрели коликите Twisted Evil,само намаляха,сега сме с Еспумизан.Всичко е въпрос на време.И ние бяхме така, по цяла вечер се разнасяхме по стаите- рев,носене,рев,носене.Напоследък имаме по-малко вечер и сутрин ,но за кратко.Стискай зъби ,ще отмине!

Общи условия

Активация на акаунт