Детска градина - но на всяка цена ли ?!

  • 1 266
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 967
Лекарите казват, че когато едно дете се отдели от строго домашната среда и започне да общува с много хора неизбежно е минаването през перид на по-често боледуване. Това означава, че и изобщо да не ходи на градина, като тръгне в 1ви клас - вместо вече да е с изградена имунна система ще започне да боледува тогава. Разбира се, по-малките дечица са по-податливи на болести, но пак всичко си опира до дете. Ти казваш, че и вкъщи боледува много - тогава логично е и в детската градина да боледува. Моят син тръгна на ясла на 1год. и 4мес. - първата година е боледувал 5-6 пъти. Втората година е боледувал 1 път. Явно вече организмът си е изгадил имунитет към най-разпространените вируси и бактерии. Не мисля, че ние можем да ти кажем дали да пращаш детето на градина или не - за всяко дете отговорът е различен. Ако детето е по-блонаво везните клонят към оставане вкъщи с баба, но също така трбв да вземеш пред вид и темепраментът на детето - ако е много ативно и общително какво ще прави само с баба с студените змни дни, когато навън се излиза само за по час. Синът ми нон-стоп си търси детска компания - някой с който да играе или пък иска постоянно някой да му чете, пее, рисува, разиграва театри - общо взето на тази възраст ако детето бъде оставено да се занимава само мисля, че това ще изиграе лоша роля вразвитието му, ако обаче бабата вместо да върши домакинска работа или да гледа телевизия през по-голямата част от деня пее, рисува, чете и играе с детето - може и отглеждането вкъщи да се получи добре. Не знам каква е вашата баба, но ти я познаваш и за това прецени ти.

# 16
  • Мнения: 1 622
Това ще е лично твоя преценка-естествено дерска градина на всяка цена ми се струва прекалено. Аз не обичах детската градина, да не кажа в криза изпада само при вида и. По цял ден плачех там, нашите чудеса правеха, за да си ме прехвърлят от човек на човек, само и само да не ходя. Просто не ми понасяше.
За това бях решила, че Наско ще ходи, само, ако иска, т.е. няма да е на всяка цена. Засега мина първата седмица почти без проблеми, иска си децата, госпожите, лелята...В момента е болен, но мисля, като оздравее пак да го пусна, т.е. не мога всичко да му спестя. Там му е по-добре.
Успех.

# 17
  • Мнения: 753
моето мнение е че децата се учат едно от друго и за мен лично предпочитам детето ми по рано да ходи било на ясла или градина - имам позната на която детето и въобще не се климатизира на детската градина - до 3 г беше гледана в къщи, отписаха я и от детска градина, сега е в 2ри клас, и майка и се оплаква че няма приятелки, била егоистка...
Да за болестите сте прави, не може как да се избяга от тях, но ще се / и се борим, нали така.....
А и едно пазено дете(не ходело нито на градина, нито на ясла) - като отиде 1ви клас, няма да се разболява?...не мисля
И другата добра страна за детето според мен е контакта с други деца -
пример - моето дете му купихме пързалка, 2 месеца се опитвах да го науча как да се пързаля...не успях.
при 1 отиване на детски кът, детето ми видя как се пързалят другите деца и макар и трудно да се изкачваше на пързалката т.к. е по голяма от тази в къщи веднага се научи...
имам и други примери какво моето дете е научило с контакта си други дечица...
а само в къщи с баба/мама, незнам аз бих се изчерпвала...
успех

# 18
  • Мнения: 27 524
Моето мнение е отрицателно към ясли и градини. Сина си евентуално бих пуснала чак след 4-тата.

# 19
  • Мнения: 1 640
Аз съм против яслите,т.е.,против ранното отделяне на бебето/детето/от семейните /домашни/грижи.Все пак има време за социализация-когато стане на 3 или 4 г.и постъпи в дет.градина,но едно 1-годишно бебе трябва да се отглежда от родителите си.То никога повече няма да се върне на1-годишна възраст,докато дет.градина и у-щето няма да избягат и там ще се осъществят контактите с др.деца.
   Така,по темата:моята 3-годишна щерка днес е за първи ден на градина /след повече от месец отсъствие/.Очаквам включване,т.е.-болести.Бих искала да изчакам с пускането на градина до 4 години,но мъжът ми много настоява това да стане сега-на 3г.Отстъпих и тепърва ще се разбере резултата от решението ни.Ако много боледува и то тежко,ще се размисля сериозно.Но дано не става,уж имат всяка сутрин преглед на гърло и лимфни възли от мед.сестра в градината.

Общи условия

Активация на акаунт