Радостта ми е голяма - МАРТ ще бъда мама

  • 8 492
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Честита темичка, благодарско на Славундер за труда.
Ронибони това което ти се е случило е ужасно, важното е че вече си добре.
Аз взех да се пооправям, да чукна на дърво, за сега се разминах с гадните хапове.
В четвъртък съм на преглед, нямам търпения да видя бебчо, че така се притесних за него покрай тая тъпа болест. Тъкмо се бях излекувала от "черногледството" и пак ме хвана фобията.
Пак взех да се оплаквам много.
Весел ден на всички пожелавам  Hug

# 16
  • Мнения: 575
Roniboni много е гадно това, което ти се е случила в маршрутката. По-добре не излизай никъде сама засега. Някой на срещата спомена да се пие айрян със сол за ниско кръвно. Аз също миналата седмица имах такъв инцидент в една банка. За щастие бях с мъжо и ме хвана на време и ме сложи на един стол. Беше много странно, за секунди просто се почувствах зле, причерня ми и краката ми се подкосиха...На другия ден на прегледа ми измериха кръвно 80/50.
Славундер мерси за щъркелката  bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Славундер,супер е станало с тези котенца и мишки.Искам да те питам ако не е нахално от моя страна на каква тематика беше презентацията
?Много смела и оправна мама си,браво.
Аз също имам главоболие и проблемен стомах откакто се помня.Явно има връзка между запека и главоболието.
Roniboni,аз въобще не се возя в автобуси,че сигурно все ще съм припаднала,пази се повече. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8
Roniboni, дано поне да са ти помогнали хората в маршрутката. Тези температурни разлики направо ме побъркват и мен. За ниско кръвно доктора ми каза да пия айрян с повече сол. На мен ми става лошо като се возя на задната седалка на кола, а не ми се и мисли за маршрутка.

Ането, честит ти розов щъркел. Много се надявах днес да се похваля и аз с такъв, но ... може би следващия път.

Сега се връщам от лекар. Малкото човече е вече 8см. Отговаря си на 14-тата г.с. и вече се е научило да си смуче пръстите  Laughing. Доста се повъртя. Доктора и приятеля ми си направиха кино за моя сметка. Доктора седнал и му обяснява кое какво е и на мен нищо непоказват. Все едно не съм в стаята  Crossing Arms. Направо им се накарах, как така ме изолират от забавлението. Измери пулса на бебето - 160. Явно ще прилича на баща си, той е с постоянен пулс 100  Simple Smile.
Плацентата ми е на задната стена на матката, което доктора каза че е добре (аз не разбирам особенно  Embarassed), а самото човече е малко ниско, но небило страшно. Каза ми да пия 3х1 ношпа, защото имам някакви остри и внезапни болки от няколко дни. Каза ми да не пия витамини, защото имало достатъчно плодове, а и витамините били измислени от англичаните за африканските им колонии. Аз не съм му изглеждала слаботелесна  Embarassed и няма как като съм качила 3 кг.

Извинете за дългия пост, но явно съм малко превъзбудена  Simple Smile
Много весел и приятен ден на всички  Hug

# 19
  • Мнения: 3 621
привет на всички мамчета
да се запиша и аз в новата темичка
днес в Бургас времето е приказно аз ходих да ми издадат новия болничен и след това на разходка
и аз нямам търпение да видя бебчо пак но съм на доктор чак на 12.10.
а и моята лекарка каза че щом се чувствам добре това означава че и бебчо е добре и няма смисъл от излишни ехографи ...обаче аз съм нетърпелива , искам да му се порадвам по-скоро  Embarassed

Славундер темата е много хубава, едно голямо благодаря и от мене

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ще си имаме момиченце!!!
newsm44 За трети път се лъжа в "истинкта" си за пола на бебето си! Всеки път си мисля за обратния пол на това бебе, което чакам  Laughing
Иначе си имам здрава поспалива госпожичка в нормите и изобщо не върви назад в седмиците, както ми казаха в б-цата на Мазнейкови...
Славундер -  smile3501  smile3501  smile3501

# 21
  • Мнения: 44
  Здравейте момичета!

  И аз да се похваля, и аз днес бях на преглед, всичко с бебчето изглежда ок. Ние сме 10см.  Grinning Терминът ми се променя за 16-ти март. Ако може да го коригирате в списакът. За съжаление не знам още пола на бебока. Ще трябва да си почакам още 1 месец Sad
  И аз имам болки в областта на опашната кост, напълно нормални са. Ще трябва да ги търпим щом искаме бебета Grinning

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 50
Благодаря Ви за топлото посрещане!   bouquet

# 23
  • Мнения: 326
Честито момиченце на OLYMPIA!!!

Честито и на другите мами, които имат добри новини от прегледите! Аз направо броя минутите до 4.10, когато съм на преглед. Нямам търпение вече. После съм на БХС. Между другото и мен ме боли опашната кост и само охкам и пъшкам.  Embarassed

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Привет и от мен в хубавата нова темичка! Супер е, Славундерче!   bouquet
Моят син щъркел е още на много ранен етап, така че може да е по-добре да изчакаме следващия преглед преди да го закърфичиш на първата страничка, макар че аз му се радвам отсега  Grinning Joy
Олимпия, честит розов щъркел!!!  Hug

# 25
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Славундерче, темичката си я разкрасила идеално  smile3521
Явно днес е имало много прегледи, много чудо - е най-важното е, че всички новини са повече от добри, така че чакаме следващите мами да споделят /така и ние вече миналите да се повълнуваме с тях отново / newsm08

# 26
  • Мнения: 2 132
Спрете се малко Laughing 1 ден изпусна и не мога да ви смогна  Laughing Laughing

Roniboni това е ужасно. Аз се возя нон стоп с парашутките ама освен да ме подрусат повече, до сега не ми е прилошавало.

lorisita имаш още време да се откажеш, не се притеснявай  Joy Joy Joy Майката на моя приятел преди 3 дни ми вика по телефона - Вие си харесайте дата, а ние ще уредим нещата  Shocked Joy Joy Сигурно щото един път и бяхме казали, че като правим сватба ще е вегетарианска и тя малко  Shocked( и аз и  приятелят ми сме вегетарианци) Joy Ама аз за сега съм се отказала да правя сватба.  Wink

Днес ходих да си пусна изследванията. Всичко е ок с изключение на лимфоцитите, които са под мин.граница та лекарката ме пита дали съм била болна наскоро; гранулоцити - те са малко в повече и СУЕ също е в повече. Другите неща от кръвта и урината са си ок. Най се радвам на хемоглобина си - 133  Laughing Сега поне няма кой да ми каже, че като не ям месо и ще съм анемична  Laughing Най-голяма забава беше с кръвната група - 0+. Като си взимах резултатите викам - Ама то наще и двамата са А+, а аз 0+ и тръгнах да си взимам другите изследвания, а жената ме гони по коридорите да се върна лекарката да ми обясни как при двама родители А+ може да се получи дете 0+. Сигурно решиха, че ще вдигам скандали вкъщи , че не съм дъщеря на наще ( а те хората имат още 3 деца преди мен  Laughing). Докторката ми черта таблица, писа и каза 25% шанс детето да е 0 и аз точно тях съм ги хванала  Laughing

# 27
  • Мнения: 575
polim на мен ми казаха пък, че плацентата ми е на предната стена. Ама и аз като теб не разбирам и питах какво значи това, а док каза - нищо. На половината бременни им била задна, на другата половина-предна.
OLYMPIA и на мен д-р Лекова всеки път ми казва, че съм със седмица назад. Четох във форума, че и на други момичета е казала така. Да не би нещо ехографа да й е настроен така. Аз сега като ходих бях в 16+1 г.с. а на ехографа пишеше 15+1 г.с. Аз съм при Марков в началото на Октомври и ще сверя тогава. Thinking Разкажи как мина прегледа, колко време продължи, чака ли се много пред кабинета или часовете се спазват?
Diana на теб какво ти казва, твоето бебе отговаря ли си на седмиците?

# 28
  • Мнения: 326
Момичета, сигурно го знаете, обаче на мен много ми хареса този сайт: http://www.i-am-pregnant.com/. Пишеш си термина и ти излиза всичко за бебето по дни.  Hug

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Разкажи как мина прегледа, колко време продължи, чака ли се много пред кабинета или часовете се спазват?
За разлика от Фемина (при предишната ми бременност посещавахме Марков там), часът ни беше спазен  Peace. Както винаги беше много внимателен и подробен в обясненията. Екранът, в който гледахме бебо с татито беше огромен ЛСД, като от време на време го превключваше в 4д, да го видим оцветено бебето (макар че беше като извънземно така, защото е още прозрачно).

Общи условия

Активация на акаунт