Бръснене на главата за сгъстяване на косата- вярно или не?

  • 17 863
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не е вярно. Гъстотата на косата е определена генетично, не може да се промени.

 Peace
Зълва ми е бръсната като малка , а е с рядка  коса ! Аз пък  не съм, но имам поне 100 пъти по хубава коса от нейната!Братята ми(близнаци са ) също са бръснати  и като бебета и като малко по големи -единия е с гъста и чуплива , другия с рядка и права !

# 16
  • Мнения: 46 518
Не е вярно. Гъстотата на косата е определена генетично, не може да се промени.
без да се заяждам,ама под мишките и на краката като се бръснат защо се сгъстяват?

Няма такова нещо, само стават по-остри, заради начина на отрязане, освен това растат заедно, а ако ги махаш с коло маска или епилатор се появяват  по различно време и създават илюлията, че са оредели  Laughing Освен това има значение какво сравняваш, ако сравняваш космите на един човек, който е на 15 години и на същия човек, но на 35 - няма да са еднакви, с възрастта се променят - и с бръснене, и без бръснене Peace

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Моята е на 1.4 месеца и няма коса,но това не е основателна причина да я обръсна!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
Не го намирам за нормално това Naughty.Братовчед ми причини това на красивата руса главица на дъщеричката си и съжаляваха после.Косата й си остана абсолютно същата-не стана по-гъста.

# 19
  • Мнения: X
Пожали детенцето, моля те!

# 20
  • Мнения: 27 524
Бих те посъветвала да не й пипаш косицата и не мисля, че има каквато и да била връзка между бръснене и сгъстяване  Peace

# 21
  • Мнения: 5 362
Никол е права Peace Всичко си е до ген.
Мъжът ми си бръсне всяка неделя главата,но сгъстяване не съм забелязала Thinking  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 451
Не е истина. Въпрос на ген е.

# 23
  • Мнения: 5 183
На твое място не бих й обръснала главата, особено пък в есенно-зимния сезон.

# 24
  • Мнения: 8 917
Поредната глупост ooooh!

# 25
  • Мнения: 4 621
аз не бих го причинила на дъщеря си   Sick

Peace

# 26
  • Мнения: 1 479
Да си обръснеш главата на детето без основателна причина,за мен е лудост и простотия!Извинявай,ама да не го пращаш в приют или концлагер?Всичко си опира до ген. Crazy

# 27
  • Мнения: 73
Не е вярно

# 28
  • Мнения: 2 309
Разбира се, че всичко е ген. Косата на дъщеря ми започна прогресивно да расте на една година, сега има достатъчно за връзване на опашки. Обръснатата коса расте много грозно - щръкнала, набола, минава доста време преди косъма да израсте достатъчно, за да се обърне надолу. Ако те притеснява, че я бъркат с момче, слагай някоя шнолка или лента на главата.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 111
Не мисля да му я бръсна. Не ми допада идеята. Ще му поокастря бритона като мине 6 м., че вече му влиза почти в очите. Поначало по мои наблюдения познатите момиченца бебета са с по-малко косица. Но може би е съвпадение.

Общи условия

Активация на акаунт