Мами в БЕЛГИЯ - 2

  • 24 279
  • 294
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 27 524
П.С. Искам да попитам тези,които имат опит-продават ли се в Белгия плодови каши за бебета? Като гледам в БГ какъв избор има,а тук сме видяли само 2-3 вида.Може би не търсим където трябва?!

Хи хи, Белгия е прословута с минималния си избор на бебешки храни, не само каши. Няма, за съжаление. Никъде. И аз съм писала на Милупа, ама... Ние ходим до Ахен и взимам от там на Милупа какво ли не, тук няма. И до Франция ходих, но и там са малко, а на Милупа изобщо няма, а те са най-добрите. Така че си струва да прескочите и да се запасите  Simple Smile

# 166
  • Мнения: 27
Здравей gerisima!Нашата дъщеря е на 8 месеца и половина.И ние сме на тема бебешки каши и т.н.От много обиколки по магазините тук съм виждала каши на Nestle,Bambix и то със вкус на ванилия с ориз,шоколад ,7 granen все такива измислени вкусове.На MILUPA(тук при нас в Turnhout) се продават само в аптеките,но последният път като търсих ми казаха,че даже не зареждат вече от тях.Може да провериш там.Плодови каши и аз не съм виждала още.Ние ходим в Холандия защото там има по-голямо разнообразие на пюрета.Ами това е което знам.Ако мога да помогна с нещо ще се радвам.Приятен ден на всички!

# 167
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте мами,от 8.12 (живот и здве) и аз ще съм сред вас.Имам няколко въпроса , дано ми помогнете.
 Искам да ви питам,лично ли трябва да се запиша за следене на бременността или може друг да го направи преди да отида?Ще мога ли бързо да си запазя час или чакането е дълго.Трябва ли да са ми преведени документите(свързани с бременността) на Френски или може и само на Английски.Аз съм с 2 аборта(в 9-та и 20-та седмица) и сега с прееклампсия - там ще ми обърнат ли достатъчно внимание-изследвания всеки месец и по-често гледане на бебо?
 Въпросите станаха доста,ще се радвам да ми помогнете.Ние ще сме в една военна база до Монс-там работи свекър ми.Ще стойм 1,5г.Малко ме притеснява факта,че никой от нас не знае Френски,но се надявам ,че има и англоговорящи лекари.

# 168
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Аз не сьм специалист по френската част на Белгия и нямам идея около Монс какви болници има. Бих те посьветвала да отидеш в Университетска болница, винаги е по-разумно особено ако си с проблемна бременност
Може някой да ти запише час за преглед предварително по телефона, обикновено при нас се чака 1-2 седмици ако не е спешно. А документите е по-добре да се преведат на френски - валонците са скарани с английският език Laughing
Дано поне малко сьм помогнала

# 169
  • Мнения: 10
Момичета,благодаря за отговорите.
Цитат
Белгия е прословута с минималния си избор на бебешки храни, не само каши. Няма, за съжаление. Никъде.
Странни са тези хора- предполагам,че повечето хранят бебетата си с готови храни,а пък такъв беден асортимент... Поне пюренцата повечето пъти аз си ги приготвям вкъщи.
Цитат
От много обиколки по магазините тук съм виждала каши на Nestle,Bambix и то със вкус на ванилия с ориз,шоколад ,7 granen все такива измислени вкусове
да..и с мед,а уж меда и шоколада не е желателно да се дават.Аз взимах от ориза с аромат на ванилия,бисквитена каша също.. и смесвам с плодове,приготвени на пара.
Май ще се разходим до Аахен някой ден и ние,благодаря ви. Grinning За сега една колежка на мажа ми ще ходи утре до БГ и ще ни донесе малко каши. Simple Smile
angels_zg да,всеки може да ти запази час при лекар и не е лошо да е 1,2 седмици предварително.Ако е частен кабинет предполагам че няма да чакаш много дълго.Аз съм си запазвала час от днес за утре. Тук по принцип за цялата бременност те гледат 3 пъти на ехограф,но съм сигурна че като им обясниш ситуацията,ще го вземат под внимание.Повечето лекари говорят английски-едни по-добре,други по-зле. Simple Smile Успех ти желая,всичко ще бъде наред!  newsm10

# 170
  • Мнения: 496
Привет, дами Heart Eyes Голям студ, ей  Tired

# 171
  • Мнения: 27
аngels_zg,аз бях бременна в 3-ия месец като дойдох тук.Мъжът ми беше ходил само при личната ни лекарка за да я осведоми,че ще идвам и,че съм бременна.Документи не съм превеждала никакви.Най добре ако има някой тук при когото идваш да отиде и да пита личния си лекар.Успех  Grinning

# 172
  • Мнения: 2 214
mama.be, за съжаление не мога да ти препоръчам болница и доктор макар че раждах в Брюксел преди 10 дена, защото не съм доволна от доктора. Бях секцио в Saint Jean и имах проблеми след това - така  че не ти препоръчвам там - условията и хигиената са супер, но докторите като специалисти не са добри.
Или поне не се стараят особено. Шиха ме сестрите не докторът, с когото имах уговорка. А и са маниаци на тема кърмене и ми държаха бебето гладно 2 дена докато ми доиде кърмата, не се съгласиха да му дават добавка.
Не искам да те плаша - в Брюксел има много добри болници и доктори, може би аз имах малшанс.
Аз също съм чувала много добри неща за Ixelles.
Ако имаш някакви въпроси за бремеността, ще се радвам, ако мога да съм ти от полза.

# 173
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
mama.be, за съжаление не мога да ти препоръчам болница и доктор макар че раждах в Брюксел преди 10 дена, защото не съм доволна от доктора. Бях секцио в Saint Jean и имах проблеми след това - така  че не ти препоръчвам там - условията и хигиената са супер, но докторите като специалисти не са добри.
Или поне не се стараят особено. Шиха ме сестрите не докторът, с когото имах уговорка. А и са маниаци на тема кърмене и ми държаха бебето гладно 2 дена докато ми доиде кърмата, не се съгласиха да му дават добавка.
Не искам да те плаша - в Брюксел има много добри болници и доктори, може би аз имах малшанс.
Аз също съм чувала много добри неща за Ixelles.
Ако имаш някакви въпроси за бремеността, ще се радвам, ако мога да съм ти от полза.


еееее, ами честито бебе!!! Отсега нататък само по вода да ви върви и от здраве да не се отървате!!!!  Hug

# 174
  • Мнения: 20
bonbonka6 - мерси за споделения опит, аз вече имам насрочен час при гинеколог в Ixelle, та ще пробвам там пък да видим какво ще излезе. Честото ти бебе, да сте живи и здрави! Hug На мен ми предстои на 4 февруари-термин.
Момичета колкото до разнообразието на бебешки пюрета, който има наблизо магазин Colruyt може да разгледа отдела за бебешки храни baby_neutral . Стори ми се с достатъчно богат асортимент-плодови, зеленчукови както и комбинирани с месо пюрета на Данон. Eто сайт за подробна информация www.colruyt.be за да видите най-близкия до вас магазин къде се намира. Желаещи за срещи в Брюксел са добре дошли с удоволствие бих се запознала с вас момичета за сега чао надявам се да съм била малко полезна... bowuu

# 175
  • Мнения: 27 524
Колройт не са ми от фаворитите, доста неугледни и неприятни магазини  Confused Няма нищо по-различно в тях като асортимент, едно и също е навсякъде. От избора тук взимам основно на Данон, те се оказаха общо взето най-качествени, в Делез се намират и на Хип, и от тях взимам.
За съжаление, като цяло съм останала с впечатления, че медицината и докторите не са особено високо ниво като цяло в Белгия. Примери и доказателства имам много, ама много.Дано не се налага нещо серизоно да се прави,ч е не ми се мисли. Някакси са немарливи и незаинтересовани, а добрите специалисти и човечните доктори са малко. Това са моите наблюдения.
За раждането - радвам се, че всичко мина добре, защото аз си раждах съвсем сама. Нямаше предродилни зали, всичко беше пълно, вкараха ни с мъжа ми в една родилна и си бяхме сам сами, контракции, напъни, изтекли води, все сами. Показа се главата на бебето и аз се уплаших, че ще вземе да излезе и да тупне на пода, та мъжа ми извика една акушерка да го хване  Confused
Мен след раждането веднага ме питаха кърма или шише, казах кърма и също стоя 3 дни гладен, защото не можа да засуче, но после всичко беше ок.
Мама.бе, надявам се да попаднеш на усмихнат доктор, навъсените скумрии направо ме стягат от шубе и протеснение  Rolling Eyes
Другото, което куца тук е като те сгреши някой доктор, не може да се прехвърлиш на друг, защото ако стане нещо не искат друг да носи отговорността. На Яна от Лиеж един задник извади мъдрец, но с операция, с пълна упойка. Голяма рана, голямо рязане. Пичът след това не сметнал за необходимо да изпише антибиотик. Разбира се, става страшна инфекция, гной, главата й стана тройна, сещате се колко е опасно това. Въпреки това близо седмица я мотаят и накрая я вкараха в болница на системи пак при този доктор, защото ако умряла, да не носи друг вина за това  ooooh!
И какво ли още не, ама хайде да не стряскам бременните  Grinning

# 176
  • Мнения: 10
Хей,здравейте и от нас  Simple Smile
bonbonka6-честито ви бебе,да ви е живо и здраво и много да  ви радва! Heart Eyes Много е трудно в началото,дано да имаш помощ. Съжалявам,че си преживяла разочарование,но то много бързо се забравя. Аз като родих си казах: ''Ооо много сериозно ще си помисля за второ!'',а сега пак си искам три. Heart Eyes

В Ixelles също държат много на кърменето и според тях е много важно първите 2-3 дни,докато бебето се научи да суче добре, да не се храни с биберон.А пък на мен кърмата ми дойде чак на четвъртия ден,сигурно защото не знаех,че трябва да пия много вода,а хич не си падам по нея Confused През бременността пиех насила и като родих си казах ''Айде,отървах се от водата'' Joy А всъщност сега е още по-важно-то като се замислиш не е било трудно да се досетя. smile3538 Но на трятия ден му дадоха добавка!

Момичета от Брюксел,ако се организирате нещо за кафе и ние ще се опитаме да дойдем.  Simple Smile Вярно че е голям студ! Вчера излязохме за половин час на разходка,ама ми замръзна главата,а бебчо си заспа сладко сладко в количката пакетиран. Laughing
Хубав ден на всички!   bouquet

# 177
  • Мнения: 27 524
А, още нещо за Иксел, оказа се, че само там (май) дават от първия ден на детето вит Д и...мултивитамини  ooooh! Аз мислех, че това е в реда на нещата, но се оказа някаква неясна, странна и безобразно тъпа приумица, кой знае откъде дошла. Та, ако ти предлагат подобно нещо категорично не се съгласявай да му дават на бебето  Naughty

# 178
  • Мнения: 496
Блонди, ти определено ме потресе  Shocked
Аз имам много малко опит с лекарите тук, но досега нищо лошо не мога да кажа Rolling Eyes Дано и така да си остане Praynig

# 179
  • София
  • Мнения: 3 123
Блонди, ти определено ме потресе  Shocked


 и мен.Дано не попадна на такива,защото бременността ми си има проблеми и без това.

Общи условия

Активация на акаунт