Мами в БЕЛГИЯ - 2

  • 24 249
  • 294
  •   1
Отговори
# 150
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ето ме и мен - на работа все още, след малко отивам да прибирам София и после на седмичен пазар (любимо занимание на нея - седи в количката и преглежда какво сьм купила) Laughing
Вчера беше супер, надявам отново да се организираме и този пьт дано повече мами се включат
Ето малко снимки и от мен

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=191686

# 151
  • Мнения: 27
Ние сме още много малки и за това не ги знам тези места още.Може би следващия път ще дойдем и ние.

# 152
  • Мнения: 20
bubka-Мъжът ми говори френски, но аз имах и други задачи в Бг, документи и други бюрократични ангажименти, пътувах за прегледа в 6 месец. Сега вече съм си тука с него в Брюксел, но за раждане всеки познат казва различни мнения за болниците и съвсем се обърках, едни ми препоръчват Brugmann, St.Pierre, sean Jean и други болници, но исках да чуя мнение и от момичетата ако някой има личен опит с раждане тука. Иначе ми е мъчничко за България, но се опитвам да се адаптирам, може би понеже съм от скоро, а октомври пътувах и се разведрих малко, но сега..добре че ходя на курс, все е някакво разнообразие, за работа и въпрос не може да става, кой ще иска да наеме бременна в 7 месец, дано бебето да е добре и като порастне малко тогава, а до тогава ще се радвам ако може да си намеря приятели и тук в Белгия

# 153
  • Мнения: 514
Деси, как сте, мила, поопрвихте ли се вече?
Дарис е по добре вече,като изключим постоянното мръкане Tired.Аз полудявам от болки,но утре съм на зъболекар Peace.Егати системата,хич не ги интересува боли ли те,с открит нерв ли си ,какво ти е ooooh!дава ти час за след сто години ,а ти чакай и търпи ако можеш #Cussing out.
Добре дошла на mama.be

# 154
  • Мнения: 496
Ми, добре, де, а не можеш ли да отидеш при друг стоматолог newsm78

mama.be, на твое място бих потърсила ясла вече, ако мислиш да го даваш, здраве и живот, преди 2,5 годишна възраст Rolling Eyes За съжаление никак не мога да ти помогна с информация Tired

novaa, хубави снимки си направила  Hug и как махаме пици Whistling  Hug

# 155
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,радваме се и ние да се присъединим към вашата компания.  Simple Smile
С мъжа ми живеем в Брюксел от 2 години,тук се роди и синът ни,който е вече на 7 месеца.
mama.be-не се тревожи,аз също смених лекарката си,когато бях в 7 месец.Относно избор на болница-смятам че ще останеш доволна която и да избереш,по-скоро се съобрази с това коя ти е най-близо.Мисля че най-препоръчвана е Edith Cavell,тя е частна.Аз си правих там изследванията до 7 месец,а после като смених лекарката,смених и болницата.Раждах в Ixelles,впечатленията ми са страхотни.Лекарката ми е полу-англичанка и си говорехме на англ.(аз също говоря само англ. и развален френски  Laughing ),а сега мъжът й ни е педиатър. Ако те интересуват координати или повече инфо,ще се радвам да помогна. Hug

Ще се радвам също да си правим срещички-все си мисля,че не разхождам достатъчно бебчо и ще ми е много приятно,ако съчетая полезното с приятното.  Simple Smile

Мимичета,знаете ли че има новооткрит български склад в Брюксел? В неделя си купихме салам,луканка,сирене,лютеница,вафли...
Хубав ден на всички!  bouquet

П.С. Искам да попитам тези,които имат опит-продават ли се в Белгия плодови каши за бебета? Като гледам в БГ какъв избор има,а тук сме видяли само 2-3 вида.Може би не търсим където трябва?!

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 10:57 от gerisima

# 156
  • Мнения: 20
gerisima - много ще се радвам ако ме насочиш с координати име тел на твоята лекарка с английски език-охх много се радвам а тази в Ixelles мисля че ми е близо. Колкото до кафе и срещи с голямо удоволсвие ние живеем в Евер, но ще се срещнем където ни е удобно и на двете. ето тел да зжаннеш за разходка когато ти е удобно много ще ми бъде приятно 0487801416

# 157
  • Мнения: 10
Simple Smile Няма никакъв проблем,скоро насочих още една позната,която май е бременна. Много се надявам да е,много ме радват такива новини! Simple Smile
Лекарката ми се казва Dr.Alexander-преглежда в частния си кабинет в Uccle и в болницата в Ixelles. Ето това е тел. й в частния кабинет- 023748376,а на този тел. можеш да си запазиш час в болницата-026414689.

# 158
  • Мнения: 20
gerisima-много благодаря за инфото само да питам тази болница Ixelles CH ETTERBEEK-IXELLES na Rue Jean Paquot 63 ли е или ...ако искаш дай координати аз да се свържа с теб  Hug

# 159
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ей много оживено става при нас, много се радвам и привет на новите мами. Ама става студ страхотен тук, от утре ще е истинска зима, мак. 3 градуса, бррр
Бубка - питах приателката ми за училището на Гогата, каза че е нормално и по принцип квартала на Hoboken бил спокоен и ОК
Mama.be - един приятел ми каза за този магазин в Брюксел, имало и солети. Само за това си заслужава да се посети Laughing А за детските каши, и аз много тьрсих после открих в Германия невероятно разнообразие (всеки магазин или дрогерия предлагат много детски храни). Ние ходим често до Aahen, то е на 1 час от тук, на разходка и пазар и малко разнообразие. А сега има и Коледен базар, много е готино. Иначе в Брюксел има няколко португалски магазина кьдето сьм купувала плодови каши (Cerelac), всичките са около площад "Flage" но адреси...Мьжьт ми ги знае кьде са, ако искаш ще питам

# 160
  • Мнения: 22
хубава среща се е получила в неделя - сега гледах снимките. Надявам се и ние да сме там следващия път.
И аз съм навита за срещички в Брюксел. Не работя и имам много време за кафета и разхождане на бебета, така че, mama.be , gerisima , на линия съм.
А каши наистина почти няма, така че ако някой намери къде има...ще се ослушвам да разбера и аз.
Дано да има и други като мен с достатъчно време в Брюксел - да се видим скоро.

# 161
  • Мнения: 27 524
В болницата в Иксел раждах и аз, много съм доволна и нямам никакви забележки, препроръчвам тия  също.

Още веднъж се извинявам за срещата, Яна и чавдар са ни чакали нас, затова и те явно не са дошли. На втората се надявам да няма такива спънки. Ние продължаваме с ремонта, голям хаос е  Crazy

# 162
  • Мнения: 10
Да,това е болницата- Rue Jean Paquot 63 Simple Smile Изглежда че и Блонди е раждала там и и тя е доволна. Simple Smile
Novaa,благодаря за информацията,ще ми е полезно да знам тези магазини,още повече че се недалеч от нас.
Видях,че има сайт milupa.be.Писах им и ми отговориха,че продуктите им се продават в големите супермаркети.   Rolling Eyes

 


# 163
  • Мнения: 20
Благодаря ви момичета за ценната информация за болницата. Ще си насроча среща и ще се ориентирам там. С удоволствие ще се присъединя на следващата среща, за да се запознаем, макар и още без малчуган. Успех с ремонта блонди че на мен таз и миналата година ми се насъбраха много преди след сватбата, и след местенето просто наистина всичко става на вили и могили Wink

# 164
  • Мнения: 496
 Laughing Как ни се оживи темичката изведнъж Peace
Добре дошли на всички нови мамита Hug

novaa, мерси много за информацията и за усилието, което ти е коствало Rolling Eyes Hug Hug Имам молба относно някои от снимчиците, но ще ти пиша на лични Peace

Общи условия

Активация на акаунт