Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Аз бях голяма привърженичка и изключително доволна от есбиритокса, но вече трима приятели лекари ми казаха, че последните изследвания и научни трудове за него потвърждавали, че усилено стимулира образуването и разпространението на  ракови клетки. Изхвърлих и капките и хапчетата. Не искам да дърпам дявола за опашката  Tired
Shocked Thinking

 Shocked Shocked Shocked
Shocked Shocked Shocked

# 16
  • Мнения: 1 044
Митко го пи пролетта и лятото, тъй като тръгна на градина. Боледува през това време кажи речи нон-стоп. Не бих казала, че има ефект.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 15:57 от krasssi1

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Аз ще помоля Силвето да поясни малко повече от новите проучвания. Поне това, което са й казали нейните познати. На мен лично изобщо не ми правят впечатление подобни изказвания, освен да ме накарат да сде оцъкля, друго не предприемам. И тази година ще си давам Есберитокса.

# 18
  • Мнения: 3 456
Имунобор Кидс, дава се на деца след 1 година, това давам на детето си (6 год.), беше с увеличена 3-та сливица, а ни се налагаха операции на крачето, ако някой кихнеше с/у него, веднага прихващаше, с Имунобора го задържах да не се разболява, той е с Ехинацея. С малката (на 2 год.) пием чай с Ехинацея, не знам дали са вълшебни, но на нас помогнаха. Успех.
Есберитокса също е с ехинацея.

# 19
  • Мнения: 1 942
Аз ще помоля Силвето да поясни малко повече от новите проучвания. Поне това, което са й казали нейните познати. На мен лично изобщо не ми правят впечатление подобни изказвания, освен да ме накарат да сде оцъкля, друго не предприемам. И тази година ще си давам Есберитокса.

Хайде ще разпитам къде и какво са чели.
Моите разсъждения са следните - раковите клетки ги има във всеки организъм, но имунната система се справя с тях. Под влиянието на различни фактори става така, че имунната система спира да се справя с тях и броя им се увеличава. не стига това ами те обръщат действието на имунната система в тяхна полза и я използват за пренос и распространение. Есбиритокса стимулира имунната система да  работи на по-високи обороти. Явно някъде в "заповедта" за по-ефективна работа има проблем ...

# 20
  • Мнения: 524
Имунобор Кидс, дава се на деца след 1 година, това давам на детето си (6 год.), беше с увеличена 3-та сливица, а ни се налагаха операции на крачето, ако някой кихнеше с/у него, веднага прихващаше, с Имунобора го задържах да не се разболява, той е с Ехинацея. С малката (на 2 год.) пием чай с Ехинацея, не знам дали са вълшебни, но на нас помогнаха. Успех.
Есберитокса също е с ехинацея.
Така е, но също така съдържа алкохол и е неприятно за приемане, както от деца, така и от възрастни.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Имунобор Кидс, дава се на деца след 1 година, това давам на детето си (6 год.), беше с увеличена 3-та сливица, а ни се налагаха операции на крачето, ако някой кихнеше с/у него, веднага прихващаше, с Имунобора го задържах да не се разболява, той е с Ехинацея. С малката (на 2 год.) пием чай с Ехинацея, не знам дали са вълшебни, но на нас помогнаха. Успех.
Есберитокса също е с ехинацея.
Така е, но също така съдържа алкохол и е неприятно за приемане, както от деца, така и от възрастни.


само дето има Есберитокс на таблетки, в който предполагам няма никакъв алкохол  Naughty

# 22
  • Мнения: 524
Може, такъв не сме ползвали, не споря, просто споделих какво съм давала на детето, да го задържа здраво. Нямам наблюдение, кое е по-добро.

# 23
  • Мнения: 388
Имунобор Кидс, дава се на деца след 1 година, това давам на детето си (6 год.), беше с увеличена 3-та сливица, а ни се налагаха операции на крачето, ако някой кихнеше с/у него, веднага прихващаше, с Имунобора го задържах да не се разболява, той е с Ехинацея. С малката (на 2 год.) пием чай с Ехинацея, не знам дали са вълшебни, но на нас помогнаха. Успех.
Есберитокса също е с ехинацея.
Така е, но също така съдържа алкохол и е неприятно за приемане, както от деца, така и от възрастни.


само дето има Есберитокс на таблетки, в който предполагам няма никакъв алкохол  Naughty
 
 
 
И таблетките са с алкохолен извлек. Моята дъщеря ги приема без никакъв проблем - досега не съм забелязала да са и неприятни. Може ли някой да сподели с каква продължителност се приема Есберитокса? Тя го пие от 10дни.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
. Клинични данни
4.1. Показания
За съпътстваща терапия при:
•  остри и хронични инфекции на дихателните пътища (причинени от вируси или бактерии);
•  лечение с антибиотици при тежки бактериални инфекции като Bronchitis, Angina, Pharyngitis, Otitis media, Sinusitis;
•  податливост на инфекции въз основа на временно отслабване на защитните сили;
•  бактериални инфекции на кожата.
4.2. Дозировка и начин на употреба
•  Възрастни:
3 пъти дневно по 3 таблетки;
•  Деца до 6 години:
3 пъти дневно по 1- 2 таблетки.
•  Деца до 12 години:
3 пъти дневно по 2 таблетки.
Това съответства на дневна доза от 9 таблетки за възрастни и 6 таблетки за деца.
Таблетките се приемат през устата сутрин, обед и вечер или се оставят да се разтопят в устата.
4.3. Противопоказания
Свръхчувствителност към някоя от съставките или към растения от клас сенникоцветни. По принцип да не се прилага при прогресиращи системни заболявания като туберкулоза, левкози, колагенози, мултипленна склероза, HIV -инфекция и други автоимунни заболявания.
4.4. Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба
Отпада.
4.5. Лекарствени и други взаимодействия
Не са известни.
4.6. Бременност и кърмене
Няма достатъчно изследвания за приложение на препарата по време на бременност и кърмене.
4.7. Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини
Отпада.
4.8. Нежелани лекарствени реакции
В единични случаи могат да се появят реакции на свръхчувствителност.
За лекарства, приготвени от Echinaceae могат да се наблюдават обриви по кожата, сърбеж, рядко отоци по лицето, задух, световъртеж и понижаване на кръвното налягане.
4.9. Предозиране
Отпада.

5. Фармакологични данни
5.1. Фармакодинамични свойства
Фармакотерапевтична група
Имуномодулатор за повишаване на защитните сили на организма.
Механизъм на действие / Фармакодинамика
Есберитокс N действа имуномодулиращо през различни входове на въздействие на различни нива на имунната система, антивирусно. Имуномодулиращото действие за общия екстракт, респ. поединично за отделните екстракти на Thuja, Baptista и Echinacea досега беше доказано по следните параметри:
•  Повишаване на неспецифичната защита,
•  Повишаване на специфичната защита.
•  Повишената фагоцитозна способност и засиленото освобождаване на Interleucin-1, Interleucin-6 и TMF-alpha от активираните макрофаги .
•  Макрофагзависимата стимулация на T-клетките (особено CD-4+ и T-помощник/ индуцирани клетки) и свързаното с това засилено отделяне на Interleucin-2.
•  Ускореното диференциране на В-лимфоцитите до продуциращите антитела лимфобласти (лимфоцитна стимулация) и повишаване продукцията на бързи антитела (IgM)
•  Индукция на образуването на интерферон.
•  Директен вирус - потискащ ефект.

# 25
  • София
  • Мнения: 426
Не мисля, че Есберитокса би излекувал каквото и да е. Дава се по- скоро за предпазване от заболявания или като съпътстващо дадено лечение  Thinking


да така е аз съм давала но не съм доволна пиеше го и пак се разболя и то от пневмония

# 26
  • Мнения: 1 029
дъщеря ми е пила есберитокс след заболявания или по време на такива. Пила ги е най-малко за по месец

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
Може ли някой да сподели с каква продължителност се приема Есберитокса? Тя го пие от 10дни.


Тери го пи 8 седмици без прекъсване.3 дни след като го свърши беше с бронхит Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 753
Аз ще помоля Силвето да поясни малко повече от новите проучвания. Поне това, което са й казали нейните познати. На мен лично изобщо не ми правят впечатление подобни изказвания, освен да ме накарат да сде оцъкля, друго не предприемам. И тази година ще си давам Есберитокса.

Хайде ще разпитам къде и какво са чели.
Моите разсъждения са следните - раковите клетки ги има във всеки организъм, но имунната система се справя с тях. Под влиянието на различни фактори става така, че имунната система спира да се справя с тях и броя им се увеличава. не стига това ами те обръщат действието на имунната система в тяхна полза и я използват за пренос и распространение. Есбиритокса стимулира имунната система да  работи на по-високи обороти. Явно някъде в "заповедта" за по-ефективна работа има проблем ...
Аз не съм ползвала Есберитокс,но доколкото знам е билков продукт-много,ама много  се съмнявам,че има гореописаният ефект! Не съм лекар,но мисля,че не е вярно твърдението,че във всеки организъм има ракови клетки,които едва ли не само чакат за да се активират,освен това без да звуча конспиративно,но никак не се учудвам,че лекари са казали нещо подобно- на тях най- вероятно тези "проучвания" са им преразказани от дистрибутори на други фармацевтични фирми,които най-вероятно след това удобно са им препоръчали друг  "по-ефикасен" химически продукт,който едва ли ще е по-безопасен,но със сигурност ще е по-скъп. Peace

Общи условия

Активация на акаунт