Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 589
Здравейте,вчера бях при Хели с Чут- чут.Занесохме и дюшега от naddi и също от Lenny домакински принадлежности и дрехи.
Помолих Хели да направи един списък с нуждите и за момента.Има и друго, една ГОЛЯМАААААААААААААА изненада   bouquet
Ще ви пиша за нея по късно  Hug Crazy

# 316
  • София
  • Мнения: 2 357
да не е бременна Simple Smile

# 317
  • Мнения: 908
Бамбиииииииии, казвай по-бързо деееееее.......... Дано да е приятна изненадата  Peace Grinning

# 318
  • Мнения: 4 195
Баронесо за кво мъчиш народа

ХЕЛИ И ВАСКО ЩЕ СЪЗДАВАТ СЕМЕЙСТВО
ОФИЦИАЛНО СГОДЕНИ СА Hug

# 319
  • София
  • Мнения: 589

Ще ходим на Сватба  Flutter Crazy

# 320
  • Мнения: 7 263


Прекрасна новина!!!
Нека силата на любовта събрала сърцата им не ги напуска никога!!!
Дано живота им досега ги е направил мъдри, за да предприемат тази крачка и да няма сила която да ги раздели!!!
Много здраве и късмет им желая от сърце!!!

# 321
  • Мнения: 908
Аууууууууууууууууууууууууууууу, ще ходим на сватбаааааааааааааааа........... Дано аз хвана букета  Laughing
Да им е честито!!! Да са живи и здрави и все така борбени!!!

# 322
  • Мнения: 4 195
ИМА И ОЩЕ
Васко ще осинови Дани, само трябва Хели да отнеме родителските права на биологичния материал на Дани - демек на баща му
ще се върнат да живеят в Дупница, защото Васко там има цял етаж - обзаведен със всичко........какво пропускам - нищо, това е.........

# 323
  • София
  • Мнения: 589
ИМА И ОЩЕ
Васко ще осинови Дани, само трябва Хели да отнеме родителските права на биологичния материал на Дани - демек на баща му
ще се върнат да живеят в Дупница, защото Васко там има цял етаж - обзаведен със всичко........какво пропускам - нищо, това е.........

С Lennyh говорих,каза че мъжа и може да помогне при осиновяването.Незнам какво има предвид чакам включване от нея.
И аз мисля че най добре е  да се приберат там ,няма да плащат наем което супер.
Най накрая Хели ще има покрив над главата.
Чут- чут пропускаш предбрачния договор за който говорихме.Ако нямакой има представа какво включва и пове4е инфо по него нека пише.Аз мисля че така е по добре за Хели.Да има 100% сигурност че на днешно време трябва да се мисли за всичко  Peace

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
[
С Lennyh говорих,каза че мъжа и може да помогне при осиновяването.Незнам какво има предвид чакам включване от нея.
И аз мисля че най добре е  да се приберат там ,няма да плащат наем което супер.
Най накрая Хели ще има покрив над главата.
Чут- чут пропускаш предбрачния договор за който говорихме.Ако нямакой има представа какво включва и пове4е инфо по него нека пише.Аз мисля че така е по добре за Хели.Да има 100% сигурност че на днешно време трябва да се мисли за всичко  Peace
Такова чудо по българското право е недопустимо, не знам за какво говорите, но "предбрачен договор" като такъв просто няма как да стане, докато уреждане на някакви други имотни неща предварително е възможно по други начини, но трябва да пишете по подробно за да мога да разбера за какво става дума

# 325
  • София
  • Мнения: 589
реме трябва да се мисли за всичко  Peace
Такова чудо по българското право е недопустимо, не знам за какво говорите, но "предбрачен договор" като такъв просто няма как да стане, докато уреждане на някакви други имотни неща предварително е възможно по други начини, но трябва да пишете по подробно за да мога да разбера за какво става дума
[/quote]

Ами става въпрос за това 4е ако по негова причина се разтрогне брака било изневяра тормоз и т.н. тя ,детето и евентуално още едно дете  Flutter да останат в къщата.Тоест имота(етаж от къща)
Защото Хели има 1 дете което сега ще се води дело съпруга и да го осинови и евентуално ако и те си имат дете и нещо стане Хели да не остане на улицата.Това имаме предвед.Как може да го направим.Аз доколкото знам има предбрачни договори но как седи въпроса при тях не ми я хи4 ясно.

# 326
  • Мнения: 620
Значи вместо бойлер ще купуваме сватбен подарък Hug
Страхотна новина е това. Честито на Хели   bouquet  bouquet  bouquet
За осиновяването мога да дам насоки, защото това съм правила до скоро Peace но всичко трябва да става по постоянен адрес на Хели.

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Бамби03 при развод съпруга на който са предоставени за отглеждане децата може да иска от съда да му даде ползването на семейното жилище /индивидуална собственост на другия съпруг/, за определен период но не по дълъг от навършване на пълнолетие от децата, или до промяна на обстоятелствата /придобиване на имот от този съпруг, брак или др/, като съпруга който е собственик на имота пък може да търси наем, в общи линии зависи на кого е имота на съпруга или на неговите родители. Тук в Бургас съм виждала случаи когато съда дава имота на др. съпруг и децата /бяха малки около 2-3 год./ докато навършат пълнолетие, така че всичко може. А пък може и той да й прехвърли сега половината от етажа и стават съсобственица нали се обичат  Mr. Green

# 328
  • Мнения: 7 263
С предбрачните договори изобщо не съм на ясно имат ли наистина почва у нас или не. Ще питам довечера и ще докладвам по темата. madlena може би си специалист, звучиш убедително като човек познаващ материята. При добро желание от страна на Васко наистина би могло да се постигнат нещата така че и Херли да има сигурност, доколкото това понятие изобщо съществува в България.
За осиновяването писах че мога да помоля съпруга си за съдействие, ако не се намерят тук юристи/ки готови да го направят.

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Адвокат съм, а това казва СК,  и пак казвам по бълг. право "предбрачни договори" не съществуват
Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 107. (1) При допускане на развода съдът предоставя ползуването на семейното жилище на единия от съпрузите, когато то не може да се ползува поотделно от двамата, като взема пред вид интересите на децата, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.

(2) Когато от брака няма ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на виновния съпруг, съдът може да предостави ползуването на невиновния съпруг само за определен срок.


(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползуването на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.


(4) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да го предостави на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, за определен срок.


(5) Ползуването на семейното жилище по ал. 2 - 4 се прекратява и преди изтичането на срока, ако ползуващият сключи нов брак.


(6) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползуването на семейното жилище.

За осиновяването не съм специалист, но в Родители отглеждащи сами децата си има тема за помощ от адвокати питаите там дали може някой от колегите да ви помогне   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт