Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 589
А пък може и той да й прехвърли сега половината от етажа и стават съсобственица нали се обичат  Mr. Green

като чели това най - много ми допадна  Peace
Много ви Благодаря за бързото съдействие.И аз мисля 4е докато се оби4ат трябва да оправят тези неща  Flutter

# 331
  • Мнения: 7 263
А пък може и той да й прехвърли сега половината от етажа и стават съсобственица нали се обичат  Mr. Green

като чели това най - много ми допадна  Peace
Много ви Благодаря за бързото съдействие.И аз мисля 4е докато се оби4ат трябва да оправят тези неща  Flutter


Да това би бил най-чистия вариант и свързан с най-малко разходи за двамата.
madlena   bouquet  bouquet  bouquet иначе съпругът ми също е адвокат, но поради заетостта си напоследък отказва някои неща. Миналата година прави такова частично осиновяване на наши близки приятели, но там нямаше никакви проблеми тъй като биологичния баща на детето лесно даде съгласие и процедурата мина сравнително бързо / е поне за мен, но аз наблюдавах отстрани нещата/.
Преди това обаче имаше едно осиновяване, с което се зае и което не стигна доникъде, защото не се разбраха с клиентката му.
Дано биологичния баща на Дани не прави спънки на Хели, а колкото до прехвърлянето на част от жилището на нея - то не е лошо да обсъдите с тях /Васко и Хели/ идеята.

# 332
  • София
  • Мнения: 589

Дано биологичния баща на Дани не прави спънки на Хели, а колкото до прехвърлянето на част от жилището на нея - то не е лошо да обсъдите с тях /Васко и Хели/ идеята.

Проблема  е там че не го знаем къде е.Доколкото Хели каза бил в Испания.Но дали е така или и нея не я е пуснал по пързалката.Факта е че не се интересува от детето и неполага никакви грижи за него.Доколкото знам с мойте боси знания по право имаше една точка в семейния кодекс където пише "след трайно оцъствие на единия родител без основателна при4ина от дома и невъзможност за използване на родителските му права"те автомати4но се отнемат.Може за това да се действа.
ЗА ДРИГОТО ХЕЛИ Е ГОВОРИЛА С ВАСКО И ТОЙ НЯМАЛ НИЩО ПРОТИВ.НО АЗ ИСКАМ ДА ВИДЯ ХАРТИЯ НЕ ДУМИ.Изивнете ме ама съм си такава   bouquet

# 333
  • Мнения: 872
Поздравете ги и от мен, знам че Хели не чете във форума.
Хубава двойка са ,и двамата са много симпатични!

# 334
  • Мнения: 620
За отнемането на родителските права не е толкова лесно. По новия закон се търсят алтернативи, подписват се едни бланки като декларация за отказ освен от бащата и от негови близки братя , сестри, майка, баща. Това е в името на най-висшето благо на детето. Тоест тези хора могат да искат да се грижат за него, да му дават пари, къщи, имоти и прочие.  То лесно ще се подпишат и ще му вземат правата но по този начин то губи всичко полагащо му се по наследство от таткото  newsm78 ако има такова разбира се.
За самото осиновяване .....там пък ще се търси емоционална връзка между новия татко и детето, какво прави той за него, защо го иска, какви пари изкарва и още хиляда неща.  Прави се проучване по една доста сложна матрица.
Общо взето тези проучвания се правят от ДСП /ОЗД/ по постоянен адрес и чак след като всичко е свършено от тях се минава на ниво съд. В съда обикновено издържат становищата на експертите от ОЗД /ДСП/.

# 335
  • Мнения: 7 263
Съдът има право да отнеме родителските права на бащата на Дани \ биологичния\ след като с призовки и по друг начин се докаже, че той не е в страната и системно не полага грижи за детето. Процедурата е много дълга \ може да отнеме и повече от година\.
Питанията са няколко - бащата на детето записан ли е като такъв в акта му за раждане?
Къде е била последната адресна регистрация на бащата на Дани и къде  е живял той последно по адресна регистрация?
Ако Хели има адресна регистрация в София към момента на делото, то бихме могли да и помогнем за осиновяването с адвокатска помощ, в противен случай би било доста трудно.
Относно апартамента на Васко - най-чистия начин е да бъде оформено с покупко - продажба прехвърлянето на нейно име на половината имот, защото дарението би могло да бъде оспорено и отменено в даден бъдещ момент. Това обаче може да стане само ако Васко е собственик на имота.

# 336
  • sofia
  • Мнения: 7 477
еха,какъв купон се е заформил тука Crazy

Кристино мааааааааааа,сливи ли има днес в устата та ми каза тази 4удна новина #2gunfire
егати ,много ми е кеф да 4ета такива новини.

Криси,дрешките на Дани станаха ли му?Дай малко снимки,4е не съм ги виждала от.....незнам кога Embarassed

# 337
  • Мнения: 620
Може ли някакъв телефон на Хели, за да и дам паричките или да и купя нещо с тях. Peace

# 338
  • Мнения: 2 653
Някой има ли линк към темата за Хели и Ирина във форум Моето бебе(или както там се казваше), че нещо не съм го букмаркнала?

# 339
  • София
  • Мнения: 589
Тук съм,4ета  Peace

# 340
  • Мнения: 620
Днес се запознах набързо с Хели на гарата. Дадох и събраните парички от мен и Дъщерята на Мистрал. Много мило момиче. Разбрахме като се върне да ми се обади да пием кафе.

# 341
  • Мнения: 4 195
момичета...........
до сега освен материално и финансово, винаги съм помагала и на Хели със съвети и наствления.......почти винаги ме е слушала.........тя все пак е само на 21 години........
искам да ви споделя, че в момента преживява лична криза, в голяма главоблъзканица е, отиде си на Радомир за да помисли и има нужда не само от помощ от нас но и от приятелство, а аз не винаги мога да съм насреща и когато има нужда да поговори
та какво имам в предвид - като си дойде след няколко дни, да се видим всички на кафе
първо ще видите колко е готина
второ би било чудесно да има повече приятели
и трето ще видите и Дани, който е една малка фурия Hug

# 342
  • София
  • Мнения: 2 357
бих дошла с удоволствие, само да е събота или неделя   bouquet
харесвам си я

# 343
  • Мнения: 1 291
Някой има ли линк към темата за Хели и Ирина във форум Моето бебе(или както там се казваше), че нещо не съм го букмаркнала?

Фионка,сайта беше нападнат от хакери и всички теми са загубени тотално.Не съм пускала нова тема,тъй като не съм много в час и не съм в състояние лично да подпомагам Хели и Ирина.Ще ти пратя адреса на сайта на лични и ако искаш пусни тема там.Мама Роси отдавна не е писала,тъй като дъщеричката и беше дълго време болна.Миналата седмица се улучихме на скайп и тя ми писа,че скоро не е посещавала Ирина,но се тревожела за нея,тъй като трябвало вече  да я праща за последните процедури за очите.Чакаше ти да и звъннеш да са разберете кога да изпрати Ирина.

# 344
  • Мнения: 7 263

искам да ви споделя, че в момента преживява лична криза, в голяма главоблъзканица е, отиде си на Радомир за да помисли и има нужда не само от помощ от нас но и от приятелство, а аз не винаги мога да съм насреща и когато има нужда да поговори
та какво имам в предвид - като си дойде след няколко дни, да се видим всички на кафе


Би било много готино да и станем приятелки наистина  Grinning. Дано ни приема за такива. И най-вече дано успее да се справи с това, което я тормози. Чут -Чут хубаво е, че има с кого да се съветва и да си приказва когато има нужда. Виждам че и ти и Фиона и Бамби, я наглеждате имам обещанието на Фиона да се видим когато Хели е пак тук - бих искала и аз да мога да съм нейна приятелка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт