Опасна ли е помпата за нос?

  • 5 306
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Предполагам става въпрос за аспиратора за нос-ако е така това изказване меко казано ме разби/лично мнение,а не повод за заяждане/ Wink
Това е част от комплекта на чревения кръст  тук ти го дават от болницата.Много по-опасно е според мен да баркасх с клечки за уши или нещо друго.Всеки ден така им почиствам нослетата с физиологишен разтвор,всичко успявам да изкарам,за мен е много удобна.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз за сефте го чувам това. Никога не съм ползвала помпичката

# 17
  • Мнения: 476
Не вярвам на това. Първата помпичка беше част от подаръците, които получихме от болницата след раждането. Щом там ги използват, значи не е опасна.

# 18
  • Мнения: 5 362
И аз за първи път чувам за това.Не ми се струва да е вярно.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
За ушите и нашия УНГ забрани и каза, че си натъпкваме сами ушната кал в канала!Само ушната мида да се почиства съвсем повърхностно.

водичка ако остане след баня не е ли по-опасно  newsm78

Не е по- опасно. Детското ухо е така направено, че е почти невъзможно да задържи каквато и да било вода. След перипетиите с ушите на дъщеря ми, у нас сме забравили за клечките за уши  Naughty

А помпата за нос едва ли е способна да спука тъпанче на ухо  Shocked Тя далеч не прави такъв вакум, че да предизвика нещо такова  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Не мисля, че е вярно. Аз много я ползвах, то просто нямаше друх начин да отпуша нослето.

# 21
  • Мнения: 3 500
Винаги съм ползвала помпата за нос /аспиратор/, според мен е полезна вещ, дърпа много добре сополките. Ползвам и клечки за уши с ограничител за носа, както и за ушичките, тъй като много се събира ушна кал отвън. Разбира се, внимавам много.

# 22
  • Мнения: 5 026
Рядко ползвам, но ми е от полза.

# 23
  • Мнения: 753
дай снимка на помпичката...да видим дали става въпрос за това което ние си мислим

# 24
  • Мнения: 5 393
Много от аспираторите се продават с накрайник за ушите, за чистене на ушна кал и т.н. Може би това е имал предвид педиатъра като е казал,че може да се спука тъпанчето на детето.  През носа няма как това да стане. Ползвах аспиратор почти през цялото време докато Иво навърши 1 годинка.Постоянно беше със запушен нос.Нямах никакви проблеми.

# 25
  • Мнения: 4 621
И аз чувам подобно нещо за пръв път. Ползвали сме помпичка, рядко.
Peace

# 26
  • Мнения: 620
Ако се използва неправилно, може и да навреди...аз съм я ползвала доста.
А относно клечките за уши - наистина може да се травмира, точно за това ги правят с ограничител вече, а и ушнатга кал е измислена за да предпазва ухото от мръсотията, а не да бъде почиствана Simple Smile

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295

 ...точно за това ги правят с ограничител вече...

Ако не си забелязала, не ги правят всички с ограничител  Naughty Винаги е имало клечки с и клечки без ограничител.

# 28
  • Мнения: 5 393

 ...точно за това ги правят с ограничител вече...

Ако не си забелязала, не ги правят всички с ограничител  Naughty Винаги е имало клечки с и клечки без ограничител.

Всички БЕБЕШКИ клечки за уши са  С ограничител. Wink

# 29
  • Мнения: 73
Сигурно не е опасна,но аз не смея да я ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт