Детето ми го гледа майка ми.

  • 7 533
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен не ме мисли, защото се грижа и за себе си и интелектуално, и емоционално.
Но ако трябва да избирам, майната й на кариерата. Кариери много ,но децата си ги имам веднъж в живота и те с всеки ден се променят.
И казвам това, което мисля, защото съм виждала достатъчно родители ,които след години кариери се вайкат, че не са си гледали децата като е било времето, че децата им ги изоставят, че не ги обичат.
 Аз поне такъв грях не мога да взема на душата си. Бабите, да са живи и здрави, са за ваканциите. Не може най-новото поколение да се възпитава с ценности от преди 60 години. Дори и да го гледаш еволюционно, не си заслужава. Ако децата нямаха нужда от родителите си, щяха да ги раждат бабите им.

# 76
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
И аз съм отгледана от баба ми,лека й пръст,  на село,.Била съм малко бебе и ме е гледала докато тръгнах на училище.
Майка ми също ме е вземала при тях в петък вечер и ме е връщала в понеделник сутрин
И искам да кажа,че въобще не я обвинявям или нещо такова.Така е трябвало,така е постъпила
Това,че ме е отгледала баба ми,не означава ,че обичам по-малко майка ми.Напротив-
обожавам  я  Hug

# 77
Ами имай повече самочувствие, мила.Децата ще те възприемат така както се чувстваш ти самата. Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
[Ами имай повече самочувствие, мила.Децата ще те възприемат така както се чувстваш ти самата. Laughing




Това към мен ли е адресирано?

Ще ти кажа само едно нещо, пък как ще го възприемеш, твоя си работа.
Ако ще утре да заумирам, поне ще зная, че съм била с децата си точно защото са имали нужда от мен. Постъпила съм според съвестта си и техните  нужди. Каквото и да става утре, старала съм се да бъда родителя, от който са имали нужда.
И затова самочувствието ми е достатъчно добро и съм освободена от чувството за вина дали им отделям достатъчно време и внимание.
 Нямам нужда някой да ме успокоява, че съм направила правилния избор. Като отидеш на психоаналитик за себе си, той ще ти каже, че трябва да постъпиш както е добре за теб и че децата свикват. Ако отидеш при същия този човек с проблемите на детето си, първото, което ще те запита е дали си отлелял достатъчно време на същото това дете.

И ако изобщо всеки иска да бъде поне малко частен със себе си, неща се постави на мястото на децата си и да се запита какво би искал на тяхно място.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 18:59 от RadostinaHZ

# 79
Който не иска да си гледа детето, пак ще намери оправдания да не го прави. И това с развитието си е чиста глупост. Защото с цялото си развитие, после ще се чудиш защо децата ти те гледат като чужд човек, а някой друг ще смятат за по-близък.
 ... Бре, ядосах се!

RadostinaHZ коя точно майка , пишеща в темата ти се струва, че не си гледа децата и че не иска да ги гледа? На мен ми се струва, че всеки ги гледа, но по различен начин, а всеки начин си има плюсове и минуси . И както ми се вижда едната групичка подскача, ядосана за плюсовете на другата и обратно  Joy Нищо няма само плюсове, кукли   bouquet     
А ти не се ядосвай толкова  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз с чуждите деца и гледането им нямам никакъв проблем. С моите съм си направила избора и си го следвам както мога.
Накрая воплите в темата ми заприличаха като търсене на подкрепа за правилност на решението детето да се отглежда на друго място, а не при родителите си. Ако авторката имаше ясна позиция по въпроса и беше преценила всички предимства и недостатъци, и беше сигурна в правилността на решениетоси,  изобщо нямаше да поставя темата. Оставам с впечатлението, че търси нещо като външно  одобрение и сваляне на душевния дискомфорт от себе си.

Как пък досега не попаднах на тема, в която някоя майка да поставя въпроса дали е постъпила добре като си гледа децата сама? Всеки си носи отговорността за себе си. Но ако не е готов да чуе всичко, не поставя проблемите си на всеобща достъпност във форума.
Ясно е, че всеки защитава своя избор. Много рядко ще чуеш някое дете дори и като възрастен да обвинява родителите си, че не са го отгледали сами. Защото всеки си обича родителите, ако ще да са най-долните отрепки. Но много често моделът се повтаря, защото оправдавайки родителите си, тези деца оправдават и себе си когато постъпят по същия начин.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
.................. Но много често моделът се повтаря, защото оправдавайки родителите си, тези деца оправдават и себе си когато постъпят по същия начин.
Аааааа, не си права. Аз съм отгледана повече от бабите си, вместо от родителите си, и именно заради това страшно държа да си гледам детето (дано станат децата) сама. Моят син една година вече не е гледан за повече от час от никой, освен мен и баща си. Не ми тежи, не ми пречи, харесва ми. Искам да си го гледам сама до като стане на 2, после ясла, и евентуално тогава бих могла и да преглътна някой уикенд при баба. Ама трудно според мен да се отпусна и да го предоставя на бабите. Иначе много го искат да го гледат и двата комплекта баби и дядовци.

# 82
п-лно е с такива, но не са така директно изказани ... например удряте ли децата си?  ами не , не съм прев-ртяла от пренатоварване. хиперактивно ли не? е , просто е по активно , по темпераментно. или крещите ли на децата си? Или На какво играят децата пред блока ... в която имаше доста изказвания от рода на ... ами не знам ние с баща му сме на работа ...
Или кога ще спре да плаче в яслата и "Мамо не ме оставяй " (пак в яслата) ... и какво ли не, невероятно много са.
Но няма такива, пуснати от майки, чиито деца са на село при бабите.

# 83
  • Мнения: 1 044
Моята шефка гради кариера. Детето й е било на 2 месеца, когато го е оставила в друг град при майка си на отглеждане. Сега ходи да го вижда от време на време и когато пристига, и когато си тръгва детето /вече на 2г./е напълно равнодушно - просто му е все тая. Съседите им там, при бабата, са младо семейство с дете на неговата възраст. С това дете са отраснали заедно и до момента са неразделни. Родителите на съседчето естествено обгрижват и приятелчето като свое. Съседчето се обръща към майка си - мамо и детето на шефката също така се обръща към нея-мамо. Тя го е хранила, гушкала, играла си е с него, познава живота му, виждат се всеки ден. Шефката плака като ми разказа това и аз я разбирам, аз направо се потресох, не мога да се поставя на нейно място, не искам. Моето дете е привързано към мен и аз се надявам занапред да е така - разделихме се за първи път това лято / той бе на 2 г. 10 м./ за един месец, който той изкара на село при бабите и аз ревах почти всяка вечер за него защото ужасно ми липсваше.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
грешка

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
п-лно е с такива, но не са така директно изказани ... например удряте ли децата си?  ами не , не съм прев-ртяла от пренатоварване. хиперактивно ли не? е , просто е по активно , по темпераментно. или крещите ли на децата си? Или На какво играят децата пред блока ... в която имаше доста изказвания от рода на ... ами не знам ние с баща му сме на работа ...
Или кога ще спре да плаче в яслата и "Мамо не ме оставяй " (пак в яслата) ... и какво ли не, невероятно много са.
Но няма такива, пуснати от майки, чиито деца са на село при бабите.

Няма и да има. Защото го има и "щом не съм го видял, значи не съществува". За какво да пише като не го вижда по цяла седмица?
И моите като са през лятото при бабите, и аз не зная какво точно става там.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Янтра,
не съм казала, че с всички се случва, но за съжаление е разпространено.

От мен поздравления!

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 22:06 от RadostinaHZ

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Янтра,
не съм казала, че с всички се случва, но за съжаление е разпространено.

От мен поздравления!
Shocked Защо?! За мен е напълно нормално. Синът ми е направен с обич и пълното съзнание, че правим бебе. Година и половина сме го правили и аз съм изпила шепи лекарства за да го има. Как да го оставя на някой?!

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма значение.

В БГ се опитваме да стигнем западняците и особено американците, но повтаряме и грешките им. Всеки си знае какво и как прави.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 783
Моите деца ги гледа мама до обяд, ходят на разходки, добре се забавляват. Понякога спят у тях или пък сме по цял ден баба, мама и деца. Малките я обожават, много я слушат, но в мое присъствие слушат мен и правилата  ги определям аз.

Общи условия

Активация на акаунт