Кога децата започват да спят по веднъж на ден?

  • 7 067
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 049
Дъщеря ми започна да спи само по веднъж на 1 год. и 4 месеца и прехода беше малко хаотичен... Първо заспиваше в 11:30, после 12:30, а сега издържа спокойно и до 13:30. Детето само си показва. А кога заспива наобед, издържа ли до късно? Ако да, значи определено няма нужда сутрин от сън... но има и периоди, в които няколко дни децата не искат да спат по два пъти и после пак започват  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 8 999
При всяко дете, естествено, е различно. Моите спяха и сутрин и привечер почти до две годишни. На моя приятелка детето изобщо спря да спи през деня горе-долу на същата възраст. Ако детето ти издържа до обяд без да е спало и по време на храненето не капризничи, не мрънка и не заспива на столчето, май му е дошло времето да му смениш режима. Ако все пак му липсва сутрешната дрямка, то със сигурност ще компенсира в следобедния сън.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери беше навършила 10 месеца,когато започна да спи по веднъж на ден.

# 18
  • Мнения: 630
Дъщеря ми започна да спи по веднъж на ден малко преди да навърши 1 година.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 038
Всяко дете си е различно. Синът ми спеше по  два пъти до 1,5 год.

# 20
  • Мнения: 2 908
Спи си по 2 пъти на ден и не мисли да спира-сутрин поне 2 часа и следобед пак толкова,ако не и 3.

# 21
  • Мнения: 2 005
При всеки е индивидуално , ние започнахме на 1г. и 4м. Rolling Eyes До тогава обичаше да си поспива по два пъти Hug

# 22
  • Мнения: 5 026
Синът ми започна да спи по веднъж на ден около 1г3м.

# 23
  • София
  • Мнения: 688
И при нас стана малко преди годинката, после започна да спи от 2 до 4 като големите деца  Heart Eyes.

# 24
  • Мнения: 54
Остави го, той сам ще ти покаже дали е готов да се откаже от сутрешния сън. При всяко детенце е индивидуално. Hug

# 25
  • Мнения: 5 401
Малък е още да спи само веднъж, но всяко детенце си има своя "програма". Моят дребен започна да спи само по обяд на 1 г и 2 м, т.е. съвсем отскоро. Той по принцип си е караконджул и спи малко.

# 26
  • Мнения: 238
Синът ми сам се отказа от предиобедния си сън като стана на 1 годинка, но значително увеличи следобедния.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Горе-долу на 9 месеца дъщеря ми спря да спи сутрин. Някой дни обаче според зависи в колко се е събудила сутринта заспива в количката когато сме на разходка за около 20-30 минути. Иначе спи само следобед по 3 часа.

# 28
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
След 1г. и 3м.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Около годинката махнах дообедното спане и так започна да си спи по - дълго следобяд. Wink

Общи условия

Активация на акаунт