До ДЕКЕМВРИ дните броим, тогава сладки бебчета ще си родим!

  • 11 602
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
запис и от мен,аз играя и набързо само прескачам

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте всички !
Отдавна не съм писала, но гледам поне да чета . Много пишете, бе ! Laughing

Иве  , моля СИНЯ КОЛИЧКА и за мен  newsm44. Благодаря ти предварително .


Чао от мен, че захванах една руска салата. Колежката днес ми пусна мухата и ... нали знаете.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 19:35 от Mama Boby

# 17
  • София
  • Мнения: 210
Запивам се и аз. Иве  Hug  bouquet
Мунлайт, клюкай как върви играта и ако имаш нужда от съпорт.
Дами, да не забравя - довечера в 22.45 започва пълнолунието! http://www.astrohoroscope.info/lunenhoroskop.php
Ако имате желания и воля, може утрешния ден да го карате на плодове и зеленчуци. Аз лично ще наблегна върху тиквичките, карфиола и бананите.

# 18
  • Мнения: 277
иве, благодаря за темата. само ни радваш

бързам малко да успокоя валката. в испания явно измерват захарта по другия стандарт и стойностите ти по нашия стандарт са около 8 ммол/л, което пак не е супер, но не и чак толкова зле колкото си мислиш
все пак, струва ми се, ще трябва да минеш на диета и ако можеш да се движиш повече, да внимаваш с килата. и пий много вода. също така и ако си намериш чай от шипки
мога да ти разправям много какво да ядеш и какво не, но нека първо лекарите се изкажат и сигурно ще те пратят на диетолог
иначе това изследване ми прилича точно на глюкозотолерантния тест, който чувам правят тук (бг)
вероятно става въпрос за лека форма на гестационен диабет, който изчезва след раждането, но все пак трябва да вземеш мерки
то аз също за килата де, вече съм +14, започнах от 64 и много се надявах да не мина 80те, но май няма да ми се размине. още повече, че болки в таза нямам, но имам в гърба и понякога в гръдния кош. а от няколко дни ме боли стъпалото на единия крак, явно голям натиск оказвам. лекарката ми даде някакви хапчета

много приятна изглежда е била срещата ви. мен малко не ме свърта на едно място повече от 2 часа, ама и ние сега отиваме на седмичната среща на българчетата и макар и небременни се надявам да изкараме приятно Simple Smile. поне вече мога да кажа, че съм в 8мия, последния ми термин е 25ти ноември и ще раждам изглежда на 20ти, ако всичко е наред

а за килата на бебчето, лекарката ми показа две формули, които в един и същи ден изчисляват с около 200 гр. разлика в 31ва седмица. и по едната сме повече от 1800грама....

# 19
  • Мнения: 630
Да се запиша и аз в чудната темичка. Иве   Hug
Браво на софийските момичета - чудесно парти сте си спретнали и на всички явно бременността добре ви понася  newsm51
Венчо - кога и ние ще стигнем 1800гр.- водите ни с цял килограм. Да сте живи и здрави пу-пу!
Аз до сега четох за Новфилина, че малко се стреснах, защото се предписва само при строга преценка - полза/риск а и преминава през плацентата и предизвиква неспокойствие и ускорена сърдена дейност на плода. /въх какво изречение изпрасках  Crazy/
Предписва се обаче на бременни - така, че ще го пия - нямам избор -трябва да поохраним бебка.
Баба Тонка - този израз с дефекацията на кокошките ме уби  hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 210
amadis, защо пиеш Нофилин? Майка ми го взима като астматик. Ако имаш проблем с дишането има всякакви други методи.

# 21
  • Мнения: 630
amadis, защо пиеш Нофилин? Майка ми го взима като астматик. Ако имаш проблем с дишането има всякакви други методи.
Новфилина е алкалоид, който разширява кръвоносните съдове - от там по-пълноценно кръвоснабдяване на матката - и от там бебка се снабдява с повече кислород и необходимите и вещества за да понавакса с грамажа. Това поне разбрах от обясненията на доктора.

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Запис и от мен Grinning
Венчо, мерси за разяснението на стойностите и успокоението Hug
За движението ще ми е доста зор защото много се уморявам нещо, само пет стъпала докато изкача и вече съм гроги.

Аз сега съм на вълна плетки, но да кажа и аз за игрите, че преди играех кестове и направо се вкарвах във филм със тях, даже и като спях сънувах героите Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 641
да се запиша набързо в новата тема Simple Smile
валка тази умора е типична при диабета, внимавай много и си прави изследвания. стойности 8 са над нормата но и не много над нея.
момичета споменах за идване с татито защото така ми е много по удобно. виждам че предпочитате да сме само жени и значи ако успея ще дойда сама. само да вметна че аз много пък си падам само по мъжките компании, нещо не съм случила на жени  Mr. Green
амадис и аз като пих гинипрал и изоптин така се кахърих като теб ама пих какво да правя.
венчо видях ти снимките от сватбата Simple Smile да ти кажа бая странен избор за булчинска рокля като цвят Simple Smile

# 24
  • Мнения: 277
валка, стълбите те уморяват, защото ти натоварват и сърцето. прави си разходки. 1 час на ден да са, пак ще са добре. аз също нямам къде толкова да се разхождам, тук разстоянията са големи, а задръстванията още повече, но напоследък гледам да си измисля няква причина да походя поне 40-50 минути. малко закъснях с тази си инициатива де

анайс, за мен това беше само подписване. роклята е поне на 6-7 години, но поне ми става. не исках да купувам някаква за повода, защото сега има по - важни неща, за които да изхарча парите си. а и мъжа ми каза, че с нея му харесвам и това окончателно предопредели избора Simple Smile а и като ще е нестандартно, да е. никога не съм си мечтала да се видя с бяла рокля, макар че може пък да ми отива. обичам бели дрехи. другия ми избор беше един бял панталон за бременни и една тениска бяла с костенурка отпред. също беше много емблематично

амадис, това казвам за килата, че кой знае кой лекар по коя формула му изчислява видеозона. моето бебе сега 1620 или 1860 грама е. а има още поне 2-3 формули и всяка взима различни параметри. по принцип колкото повече параметри (дължини) взима, ми се струва, че ще е по - точна, защото грешката от неправилно измерване се минимизира. но колкото и да го въртя или суча, ще е ясно чак като се роди май

# 25
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро Simple Smile
Освен да ви поздравя с официалното начало на предизборната кампания, искам да ви споделя една новина, която силно ме впечатли.

Бебе с тегло 7,7 кг се роди
в Алтайския край в Русия, предаде Ройтерс. Новороденото момиченце се казва Надя и е 12-ото дете на Людмила Харина (43 г.). Бебето се чувства добре. Момиченцето е най-голямото бебе, което се е раждало в Алтайския край.


На 43г - 12-то дете! И 7,7 кг!  Shocked Това донякъде подкрепя теорията на лекарите, че след първото дете се раждат по-едрички.
Амадис, обяснението звучи изключително логично. Дано помогне!
Някой има ли информация за Дари?

# 26
  • Мнения: 630
Привет момичета   bouquet
Баба Тонка - ако го е и родила нормално  #Crazy. Като си представя, че Марина беше на тези килограми на 7 месеца! Да и е живо и здраво, а ние ще сме извън това правило както върви  Thinking
И аз се интересувам какво стана с Дари!
Валка - стъпалата са голям мор - ние живеем на 4-тия етаж /има обаче партер и сме все едно на 5-ти/ и нямаме асансьор! А вчера и една големичка диня мъкнах в едната ръка, а в другата 5 книжки  Whistling и докато се изкача пухтях като локомотив.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Добро утро.момичета!Всички сте много симпатични и Ви завиждам за срещичките!
Иве.както винаги мислиш за нас.браво на теб!
Аз да Ви кажа си имам всичко от Светослав и количка и столчета за кола.за хранене.всичко ми е ново.разбира се това не означава .че няма да купувам!
Аз умишлено вървя пеша в момента.за да се раздвижвам.вчера съм изминала около 3 километра.движението е много важно.
Днес съм на доктор и нямам търпение да стане следобяд.за да отида.да видим колко сме пораснали.ще Ви докладвам по късно.
До после!

# 28
  • Мнения: 70
Добро утро Simple Smile,
Иве, отново благодаря за прекрасната темичка    bouquet

Момичета, аз пък нещо се разболявам, боли ме гърло, запушен ми е носа, кажете какво мога да взимам, знам за парацатемол и фервекс, ама по колко най-много на ден? Също ако знаете какви капки за нос и нещо за гърло, а и пооследен въпрос, какво мислите за билковите чайчета, знам че някои не са препоръчителни?!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 846
Привет и от мен! Hug

anna_nik , със сигурност за гърлото може да пиеш Ефизол, ако кашляш - Стодал. Спокойно си пий чай от лайка, а и тези, сборните, по принцип съм чувала от лекар, че практически след 6-тия месец няма какво да навреди на бебето. Според мен можеш да си слагаш всякакви капки за нос. Но ще ти препоръчам нещо, което е напълно безвредно и адски ефикасно, макар и не много приятно. Разтвори в половин чаша топличка вода една препълнена чаена лъжица сол. Шмръкни от това нещо в ноздрите - гадно е, имаш чувството, че те удря в мозъка, но се търпи, почакай малко, не бързай да го изсекнеш и след малко го издухай. Това го прави няколко пъти през деня и ще почувстваш страшно облекчение на носа. Със същото нещо прави и гаргара на гърлото. Гарантирам ти, че ще се излекуваш бързо!

Общи условия

Активация на акаунт