Яслата /2/

  • 13 579
  • 318
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 773
Хайде сега и аз да се отчета. След кратко боледуване, в четвъртък вече бяхме на линия. Два дни предварително го подготвях, че мама и тати тръгват на работа, а Андрейчо на градина при децата. В четвъртък още на портата на яслата, започна да ме крънка за вафла, без изобщо да съм му обещавала някакви лакомства или да съм му давала, като го взимам. newsm78 После вътре си отиде право при гардеробчето извади си пантофите и ми нареди да го преобувам. След което понечи да си сваля сам якето.  Hug И щом тръгнахме към вратата откъдето ги взимат, рев Cry рев, та чак на земята се тръшна. После, като отидох да си го взема в 12:00 ми казаха, че е бил спокоен и да го оставя да спи на другия ден там Grinning В петък естествено сутрешната картинка се повтори. Взех си го в 15:30, казаха, ми че е спал и не е плакал.  Laughing Много се радвам, защото се оказа, че в понеделник май всички сме на работа и ще се наложи и след 15:30 да остане малко.

# 76
  • Мнения: 2 237
Близначе, силно се надявам, когато я преместиш, нещата да са пак така добре. Но нали отчиташ факта, че детето много бързо ще се светне, че я няма баба...



Благодаря, Тарталета ! Дано свикне наистина.Иначе си права,ще се светне че баба и я няма.Но ще направим всичко възмжоно с баща и да и обясним,че така е най-добре за нея и да направим стреса и минимален.Да не говорим че ще се местим точно тогава и в новото жилище,та двоен шок за детето.Изведнъж както си е била при баба и,отива в нов дом и в нова ясла.Стискайте палци да се справим ! Praynig
Немирница, по никакъв начин и повод не мога да разчитам на таткото да я взима и води от ясла,дори и близко до неговата работа.Защото неговата работа е къде ли не....В смисъл,той е лична охрана и по цели дни и нощи обикаля с човека който пази.Понякога е извън София,понякога дори извън БГ..... Sad  Така че основните грижи за Калинче се падат на мен.

Радост и вчера - вторият й ден на ясла е ревала, та се е спукала...не знам..много гадно се чувствам, че я записах, все едно съм предала детето си......
за тия два дни ето какво е научила там  - ходи от стая в стая и шътка с пръст пред устата.

Ох,как добре те разбирам !  Confused  И Калина само ходи и повтаря "Шт,тихо ! Да не съм чула глас !" или "Ще стискаш ! Няма гърне сега !"  Sad

Успех на всички ясленчета и много сили на майките !  Hug



Близна4е,добре си направила,аз се 4удех защо изобщо не я даваш при баба й,а я тормозиш,но сигурно провинцията е дале4е и не можеш да я виждаш всеки ден.И аз мислех ако продължим да се напикаваме,при все 4е сме без памперс от 3 месеца и да пла4е нощем,4е не иска на ясла,4е там е гадно да я спра.Но мисля,4е посвикна,защото има моменти,в които кавза,4е там е хубаво и разказва,как пеят песни4ки и 4етът приказки и споменава имена на деца,които са й приятелки.  Кава,4е едната сестра и лелка са добри,а другата сестра и лелка лоши,всеки път я питам и все така отговаря не променя отговора,зна4и не лъже.Ина4е са 15 деца,като 4увам,4е има по37 не си го представям.
А до обидите и крещенето по децата дано не се слу4и да 4уя да й крещят,защото съм много 4увствитвлна на тая тема ще кажа,каквото мисля и после ще трябва със сигурност да сменям яслата.
Успешен старт на вси4ки мъни4ета и май4етата им и без сълзи по възможност.


Не я давах при баба и,защото майка има по-малко от година до пенсиониране и е много заета.Плюс това персонала се мръщеше,че видиш ли директорката си води внучето при тях (въпреки че аз си плащам таксата) А и не е много добре здравословно,има проблеми с вестибуларния апарат и ме беше страх да я оставям сама с Калина.Сега обаче нямаме избор защото в момента стягаме новото жилище и Калинче няма място сред вар,цимент,фаянсови плочки и прочие....

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 19:27 от blizna4e

# 77
  • Мнения: 752
Искам и аз да се запиша в темата, защото от 1.10 и малката тръгва на ясла и ми едно такова.......
И понеже засега нямам възможност да прочета двете теми, да питам. Има ли тук дечица в 28 ОДЗ в Младост 2? Ще се радвам да се запознаем.
И някой знае ли дали за второ дете в същата градина таксата е наполовина?
Мерси и ще се опитам да прочета назад.

# 78
  • Мнения: 605
И някой знае ли дали за второ дете в същата градина таксата е наполовина?

Да, когато имаш 2 деца, дори и да са в различни градини, за второто плащаш половината такса. миналата година голямата беше вече на градина, а малката на ясла и за нея плащах 20 лева. Искаха ми актовете за раждане на 2-те деца и някаква декларация /бланка/ попълвах. сега и двете са в една градина, още не съм плащала, но предполагам, че важи същото правило.

# 79
  • Мнения: 752
Raffaello, благодаря! Каката ни е в същата градина, втора група. Просто някъде бях чувала подобно нещо, но не съм сигурна. Пък и нали постоянно променят правила.

# 80
  • Мнения: 801
3-ти полуден на Радост в яслата. Сутринта като я заведох така се вкопчи в мен и запища...а лелката ми я изтръгна от ръцете.....много ми стана болно.....засуетях се около гардеробчето й, а тя милата така ревеше от тсаята - идваше ми да вляза и да я взема....Мисля да се откажа от яслата - или поне още 7-8 месеца, докато навърши 2 години...

Според вас коя възраст е най-подходяща за ясла?
Все ми казват разни майки,че колкото по-рано, толкова по-добре и като ги питам те кога са си дали децата на ясла - ами  повечето на 1,8 - 2 години.....

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Според вас коя възраст е най-подходяща за ясла?
Все ми казват разни майки,че колкото по-рано, толкова по-добре и като ги питам те кога са си дали децата на ясла - ами  повечето на 1,8 - 2 години.....

Симона тръгна точно на вашата възраст. Адаптира се много бързо, на втората седмица вече не плачеше. Моите впечатления са че над година и 7-8 месеца свикват много по-трудно..
Не се отказвай още, все пак е само трети ден..

# 82
  • София
  • Мнения: 3 680
И Валето от днес е до обяд в яслата.
Отидохме сутринта с желание -той само повтаря че отива при децата....но като влязохме...едно момиченце така пищеше още от двора,че и той се стресна.
Влязохме и докато чакаме да дойде някой да го вземе,милото ми само гледа уплашено пищящото момиченце.Дойде една какичка и го хвана за ръчичка да го качва горе,той отначало не искаше и аз уж тръгнах...но той се успокои и се заслуша какво му говори....не се качих и сега съжалявам.
Детето ми остана само с непознати хора,а аз дори не се качих да му обуя пантофките Cry Cry Cry
Като си тръгвах чух да плаче/пищи/някое дете-стори ми сече е той...стоях по средата на пътя и ....не се върнах Sad Cry Cry Cry
Но в къщи си се наплаках.Утре съм решила- качвам си се горе,аз си го обувам,аз си оставям дрехите в шкафчето му....ако ще лелките на челнна стойка да се изправят Crossing Arms Close Crossing Arms Close
Ще си го взема в 12,15ч- тогава ще разбера подробности
Дано не е плакал много Sad Cry Sad Cry

# 83
  • София
  • Мнения: 1 456
3-ти полуден на Радост в яслата. Сутринта като я заведох така се вкопчи в мен и запищя...а лелката ми я изтръгна от ръцете.....много ми стана болно.....засуетях се около гардеробчето й, а тя милата така ревеше от тсаята - идваше ми да вляза и да я взема....Мисля да се откажа от яслата - или поне още 7-8 месеца, докато навърши 2 години...

Според вас коя възраст е най-подходяща за ясла?
Все ми казват разни майки,че колкото по-рано, толкова по-добре и като ги питам те кога са си дали децата на ясла - ами  повечето на 1,8 - 2 години.....

Алекс беше на 1,7 месеца когато опитахме, но се разболя , после дойде лятото, отпуските и така дойде септевмри. Сега сме отново на ясла. Ходим съвсем сериозно. Party Първите дни и тя си порева. Особено третия и четвъртия ден.
Но после лека полека спря. Сега почти не реве . Само мрънка, че не иска на ясли, но като стигнем си влиза при децата.
Аз установих, че ако не съм гушнала детенце, а се опитам да я оставя до мен по-лесно се разделяме. Без да се налага да я "откъсват" от мен.
Не се отказвай още. Виж как ще и втората седмица, пък тогава реши. Наблюдавай детето! То ще ти покаже какво е правилното решение.

# 84
  • Мнения: 3 929
И ние сме вече 3-та седмица на ясла. Сутрин ми е кошмар. Като започна да го обличам и той започва: "Не икам чилище, не икам, мамо". Чудя с какво ли не да му отвлека вниманието. Хленчи, поплач, хленчи, поплаче и когато влезе в стаята, млъква. Аз отивам даслушам навън до прозореца, дали плаче, но не плаче. Не е свикнал още. Следобяд заспивал с децата, ама се будел по-рано и започвал да говори и така нарушавал дисциплината им. Не знам и с това спане... Той по принцип не спи много на обяд.
Имам чувството, че не ги забавляват децата достатъчно. Ако му беше интересно, сигурно нямаше така да драматизира. Ако всичко в яслите е въпрос на режим и ред, то естествено, че децата няма да искат да ходят. Казват лелките и сестрите, че бил спокоен, играел си, бил контактен, ама аз какво ли не си мисля.

# 85
  • Мнения: 1 208
Ние вече почваме терета седмица, още ще го взимам на обяд, но и той доста рева в началото.
Днес като го оставях тръгна да влиза самичък и спокоен, но на прага пак се усети и ревна. Аз останх да попълвам една декларация и докато си тръгна накраая вече не му се чуваше гласчето, дано да свикне малкото мишле, а за спането не ми се мисли въобще, че заспива гешщнат в мене.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 456
Представям си как изглеждаме сутрин, под прозорците или залепени до вратата да чуем дали плачат и да внимаваме да не ни видят! Нинджите са нищо пред нас.  smile3520
Горе главите мами! Добре поне, че сме на първите етажи, иначе
да сме се покатерили по улуците! smile3521
Да се чуди човек да плаче ли да се смее ли!

# 87
  • Мнения: 1 809
Вени, честито!
И ние сме от днес. При нас ситуацията беше почти същата като при вас.
С такова желание тръгна, щастлив, доволен, закусил, сложи си раничката и тръгна. Влезе в яслата с усмивка, но като ни заведоха пред нашата група едно дете пред нас го оставяха ревейки и нашия и той ревна. Успокоихме го някак си. Не му обръщахме внимание докато реве, а си говорихме с леличката и той лека полека се успокои. Даде да му обуя пантофите, показах му гардеробчето и леличката го извика да види играчките и той влезе спокоен въпреки че вътре беше някъв АД от рев и писъци. Направо си беше страшно. Преди да тръгнем мъжът ми надникна да види и го видя да се разхожда из стаята и доволно отговаря на леличката каквото го пита.
И аз в 12ч. трябва да отида да го взема.
Дано итре е по-добре.
А аз порядъчно си поревах като се прибах в тихият ни апартамент.
Чувството е ужасно просто.
Съчувствам на всички ви, подкрепям ви, но никога не показвайте емоциите си пред детето.
Аз бях леко притеснено-уплашена, но се държах мъжки през цялото време.
Ох, дано всички свикнем и се адаптираме бързо. Hug

# 88
  • Мнения: 645
Представям си как изглеждаме сутрин, под прозорците или залепени до вратата да чуем дали плачат и да внимаваме да не ни видят! Нинджите са нищо пред нас.  smile3520
Горе главите мами! Добре поне, че сме на първите етажи, иначе
да сме се покатерили по улуците! smile3521
Да се чуди човек да плаче ли да се смее ли!
smile3521

# 89
  • Мнения: 977

за тия два дни ето какво е научила там  - ходи от стая в стая и шътка с пръст пред устата.

Ох,как добре те разбирам !  Confused  И Калина само ходи и повтаря "Шт,тихо ! Да не съм чула глас !" или "Ще стискаш ! Няма гърне сега !"  Sad

 Rolling Eyes


Ние още сме болнички. Тази седмица няма да го пускам на ясла. Изкара 4 предиобеда в яслата преди да се разболее и сега се чудя всичко наново ли ще започнем като се върнем? Дали ще го взимам пак няколко дни на обяд и дали той няма да се свикне така...

Общи условия

Активация на акаунт