За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 436
  • 604
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 421
Подкрепям стачката на учителите и само си мисля колко е жалко, че много хора не искат да разберат и дори обиждат без да знаят за какво иде реч.
 Дори с мъжът ми вече не говорим на тази тема, защото се караме - на него само отпуските му в главата(той понеже почива 10 дни в годината и учителските му се струват ужасно много).

За съжаление стачката няма да издържи - хората разчитат на заплати. Като изкарат седмицата и това означава поне 100лв отрязани от заплатата. Майка ми получава 370 лв - т.е. след една седмица стачка и остават 270 - чудно.
Правителството това и чака - да намалява процента на стучкуващите и нещата да се  разминат.

# 46
  • Мнения: 4 585



Правят ни на глупаци, подценяват ни и това ме обижда. Само бюджетният излишък за първото шестмесечие на т.г. е в пъти по голям от необходимото за увеличение на заплатите. А това, че децата нямат учебници още, що не режат от заплатата на министърчето. И като изгледах на пресекулки филма за Могилино, се отказах да гласувам с двуметрова бюлетина.

# 47
  • София
  • Мнения: 23
Според вас ако има масови протести по улиците в цяла България дали това ще промени нещо?

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Знам ли? Може и да не промени нищо. Но аз ще си протестирам, защото смятам, че така е редно.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Сега се сетих. Трябва ли да искаме позволение да носим лентичките. В смисъл разрешение от община ли? Знам ли?

# 50
  • София
  • Мнения: 4 867
Днес има протестно шествие пред МОН - на сайта на СМГ видях съобщение.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ми се вярва да трябва разрешение. Ако поискам и с вестници ще се увия, това е мое право. Май имаше само нещо за символи, всяващи расова дискриминация. То тук не виждам нищо такова.

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Радостина, в първия момент и аз това си помислих, но лентичката все пак е на трикольор. И аз си мисля, че има някакво ограничение, но за знамето ни.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
А на футболните мачове? Да не би да искат разрешение за трикольора?
Ако пък толкова е притеснително това със знамето, може да се махне и да остане надпис с подобно цветово съчетание. Или дори само черни букви на бял фон. Това е добър контраст.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
А за социалните работници какво ще кажете? 160 лв. заплата, при минимална 180!  Crazy
И пак няма виновни, и пак не се знае кога ще им изплатят разликата...
Наистина трябва да се вдигнат всички, защото онези горе съвсем се оляха!  #Cussing out


Това, че не се подкрепяме, а всеки действа сам за себе си, ни е най-лошото. Иначе оливането и дебелоочието е тотално горе.

Нямам нищо против да подкрепя и социалните работници. Да се вдигнат на стача - имат ми подкрепата. Подкрепям и сестрите, и докторите, и акушерките и всеки, който има куража да се вдигне на стачка. И не само аз ще го направя, ще го направят всички свестни хора. Няма нищо против че увеличиха заплатите на шофьорите. Просто искам и аз да получавам достойно заплащане, това е.
Естествено съм ЗА!

А сега ме извинете, бързам, отивам на шествие, което ще завърши с митинг пред Областната управа. След това ще блокираме едно от възловите кръстовища в Пловдив за час и половина - "Васил Априлов" - "6-ти септември!!!

# 55
  • София
  • Мнения: 941
В Румъния учителите са стачкували 3 месеца ми каза моя приятелка- учителка  Shocked

Обаче си е струвало, заплатите им почват от 500 евро   Thinking:

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво на румънците.

# 57
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А не може ли да се направи сайт за подписка и да се подпишем че подкрепяме? Все пак тук сме доста родители, нека се види че и ние подкрепяме стачката. Защото тези лентички я се видят от който трябва, я не. Да не говорим че подписите могат да се преброят а хоратас лентички - не, така че министерството пак може да си цитира статистики каквито иска.

Аз самата подкрепям стачката въпреки че имам син десетокласник който цяла седмица дреме пред компютъра вместо да учи. Става ми тъжно като слушам новините вечер. Колко взима един учител? 300 - 400 лв средно? Ако увеличат заплатите със 100% това ще стане 600-800 лв. Пак ще е по-малко отколкото получават шофьорите, такситата и работещите по министерствата.

# 58
# 59
  • Мнения: 8 999
Подкрепям стачката.
В много други подобни теми съм обяснила подробно защо я подкрепям. Не ми се пишат дълги постове пак.
Желая успех на учителите!

Общи условия

Активация на акаунт