Къде живеете - минало, настояще, бъдеще...

  • 3 884
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 619
Аз съм с двата крака в бъдещето.  Grinning

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 273
Не обичам миналото,не че не съм била щастлива. просто-минало, защо да живея с него? Хората, с които съм била в миналото - някои са си отишли от живота ми,значи е нямало общо помежду ни, което да ни държи заедно. Най-хубавите спомени са с тези, които и сега са в живота ми. Бъдещето- понякога се страхувам какво ще ми поднесе. Опитвам се да го умилостивя, да направя това,което зависи от мен,за да ми е по-удобно в него. Застраховала съм живота си, инвестирам в децата си-с добро отношение и любов. Те са моето бъдеще, колкото и помпозно да звучи. Съпруга ми е с мен от 22 г. Той е и миналото, и настоящето, и бъдещето,надявам се. Laughing

# 62
  • Мнения: 1 477
живея в настоящето-миналото не мога да променя, а бъдещето се гради именно в настоящето!

# 63
  • Мнения: 3 268
Живея тук и сега. Оценявам всеки ден, радвам му се и рядко се обръщам назад. Настоящето е моето време.
Е, имам деца, не мога да игнорирам бъдещето. Но то ще чака...
Точно така се чувствам и аз-живея тук и сега,изцяло в настоящето.Сграбчила съм го силно и не искам да го пусна.

# 64
  • Мнения: 4 358
Живея почти изцяло в настоящето и се опитвам да извлека максимално от всеки миг.
В миналото се връщам рядко, само за някой по-хубав спомен.
В бъдещето не живея, само се опитвам да го подредя сега, в настоящето.

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рядко надниквам в миналото. Хуабвите неща съм ги запазила и мога спокойно да се връщам по същите места (като Ханибал Лектър съм Laughing, без кулинарните му пристрастия, де).
За нищо на света обаче не бих се върнала назад.
Живея сега, днес, в този момент. И се надявам на светло бъдеще.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз съм изцяло и винаги потопена в миналото. Грешка, но факт.


И аз така.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 099
Днес, тук, така, (веднага)!

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм изцяло и винаги потопена в миналото. Грешка, но факт.
И аз така.

и аз, макар, че хем ми е добре там, хем е пагубно за мен и за околните...
Не знам къде е истината?  Thinking

# 69
  • Мнения: 2 401
Миналото за мен не съществува - буквално. Винаги съм живяла с бъдещето. Откакто имам деца, обаче ми се налага да обръщам внимание и на настоящето  Simple Smile. Та  гледам да ходя и по земята.

# 70
  • Мнения: 494
Много рядко се връщам назад.Само, ако специално ме провокират-някоя тема тук или децата ми,примерно.Мога спокойно да казвам за нещата:"Минало!" - и без "грам багаж" от това да си гледам спокойно настоящето."Сега" е любимата ми част от живота Grinning.Понякога "подслаждам" тази част с мечти за бъдещето(по-скоро планове),но то е само за да направя още по-приятно и "пълно" настоящето си.Енергията ми е в повече-трябва някъде да я канализирам,все пак,а защо не в нещо,което пълноценно да запълва "сега" и в същото време да подготвя "утре"? Simple Smile
Гласувах,с малко уговорки,с опции 2 и 3.

# 71
  • Мнения: 604
Зависи от настроението ...
Тази тема ме накара да се замисля... някои от вас са писали, че живеят в миналото, други-в бъдещето... възможно ли е, при  положение, че животът ни е днес и сега  Thinking
Помирих се с миналото си, простих си някои неща, приех го такова, каквото е, с грешките и успехи, с доброто и лошото. Бъдещето е неясно, научих се да не си правя планове. Никой не знае каква изненада му е подготвил живота утре. Така че се опитвам да изживявам всеки миг и да го изпълвам със смисъл и приятност. Не премълчавам, не се щадя, не се страхувам /много/, не се разпилявам,не прибързвам /това ми е особено трудно/,поздравявам познати и непознати,благодаря,обичам  Hug

# 72
  • Мнения: 3 537
Понякога се връщам назад,но по принцип живея в бъдещето. Grinning

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 383
С няколко стъпки напред, с поглед назад - е моето настояще. Много си фантазирам и ако така, ако иначе, си минава настоящето ми.

# 74
  • Мнения: 4 806
в настоящия момент съм нагазила яко в настоящия момент
иначе си живея там, където ми е належащо
ако трябва да мечтая - значи там, в облаците,
ако се налага да мъдърствувам (да се правя на умна, сиреч) - значи там, в мъглата

точно днес си рупам миговете един по един, щото много ми дойде тъкането "вчера-утре-вдругиден" ...

Общи условия

Активация на акаунт