Имате ли си "личен" гинеколог?

  • 5 316
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, въпросът не е в това, че е посетила лекар в ДКЦ, а че е посетила произволен лекар в ДКЦ. Няма лошо лекарят да си работи в ДКЦ, но за мен лично е препоръчително този лекар да ме познава, да знае състоянието ми, какви проблеми съм имала, кога съм имала, какво да очаквам от една бременност, какво би могло да се случи евентуално. Това не изключва варианта той да си е от кварталното ДКЦ.

# 16
  • Мнения: 412
Въпросното интервю го гледах и аз, и мисля че постъпката й, ако случката наистина беше разказана едно към едно е изключително глупава. Всички знаем какво става със здравната услуга в страната, всички знаем как сульо и пульо си мислят, че лекуват, че помагат със ЗАКУПЕНИТЕ си дипломи. Аз нямам възможностите на М.Д., но не бих отишла някъде си да ми наблюдават бременността, защото си имам здравни права. Бих постъпила доста по-отговорно. А тя, като човек виждал какво ли не, трябваше да е по-подготвена и от мен. Думи нямам и бях много възмутена, когато го гледах.
Имам гинеколог, който посещавам винаги, когато трябва. Само и единствено него. Познавам го от няколко години, доказал се е пред мен. Има добро име в града и ми бе препоръчан от близки.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, въпросът не е в това, че е посетила лекар в ДКЦ, а че е посетила произволен лекар в ДКЦ. Няма лошо лекарят да си работи в ДКЦ, но за мен лично е препоръчително този лекар да ме познава, да знае състоянието ми, какви проблеми съм имала, кога съм имала, какво да очаквам от една бременност, какво би могло да се случи евентуално. Това не изключва варианта той да си е от кварталното ДКЦ.

Ама разбира се, и аз точно това щях да кажа. Лекарят, който аз посещавам тук в София, също работи в квартално ДКЦ. Частният му кабинет не го и знам къде е, но съм доволна от него, така че ако напусне ДКЦ-то, ще ходя в частния. Въпросът не е в кабинета, а в човека!

# 18
  • Мнения: 2 401
Знам за кое интервю говориш и ми се драйфа от подтекста, който влагаш, както и от това, какво всъщност те е впечатлило в интервюто.  Шапка свалям на тази водеща!  Ако всички мислеха като нея, нямаше да е на такъв хал здравеопазването ни.
А на въпроса ти. И аз отидох в кварталната поликлиника, след това отидох да раждам при гинеколог за който прочетох във форума - БЕЗ да плащам. И аз съм жена на възраст, раждала и т.н...

# 19
  • Мнения: 2 821
А коя е въпросната личност от интервюто?.....М.Д.???

# 20
  • Мнения: 412
Знам за кое интервю говориш и ми се драйфа от подтекста, който влагаш, както и от това, какво всъщност те е впечатлило в интервюто.  Шапка свалям на тази водеща!  Ако всички мислеха като нея, нямаше да е на такъв хал здравеопазването ни.
А на въпроса ти. И аз отидох в кварталната поликлиника, след това отидох да раждам при гинеколог за който прочетох във форума - БЕЗ да плащам. И аз съм жена на възраст, раждала и т.н...
Така ли и с какво въпросната водеща промени здравната услуга? Дори и аз да съм заблудена и тя да е успяла да я промени, отговори ми с цената на какво?

# 21
  • Мнения: 6 164
Имам. Ходя при нея откакто водя полов живот, тя ми следи бременността и при нея родих.
Обаче влезе за операция на коляно и ми се наложи един път да посетя "кварталната". "Моята лична" е страхотен професионалист, но имам чувството, че вече почва да се поразсейва и честно казано много не съм доволна, когато я сравних с кварталната. Не знам защо в 8-ми месец чак ме пита "Абе да не ти е обърната матката?". И аз Shocked "Откъде да знам, ти си ми лекар"... А кварталната миналия месец, след рутинен преглед ми каза "С обърната матка си, знаеш нали?".  Laughing Е, добре, че о рабзрах вече със сигурност, след толкова години. Crazy Та така - причини може да има всякакви за решението на жената, която те е провокирала да пуснеш темата.

# 22
  • Мнения: 15 619
Да, имам. Имам й доверие, а това е най-важното.
 А дали работи в кабинет нейде си там, самостоятелно или в поликлиниката, за мен няма никакво значение.
    

# 23
  • Мнения: 412
Да, имам. Имам й доверие, а това е най-важното.
 А дали работи в кабинет нейде си там, самостоятелно или в поликлиниката, за мен няма никакво значение.
   
подкрепям!!! с две ръце! И както казаха напред списващите - няма значение дали е дкц или не знам си какво ц.

# 24
  • Мнения: 292
Не,нямам.

# 25
  • Мнения: 5 140
Имам си, да. Много я уважавам, обичам и й имам пълно доверие.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам личен лекар.
Имам личен гинеколог.
Имам личен зъболекар.
Децата ми имат личен педиатър.
Имам лична фризьорка.
Имам личен автомонтьор.

Тъй, тъй.

# 27
  • Мнения: 6 167
забравих нещо: зависи как функционира една здравна система.
затова е малко смешно да се говори за лична отговорност и тн.
говоря за държавната система, не частната ( тя навсякъде финкционира еднакво).
в бг все още можеш да преговаряш с джипито за направление там където искаш и при който искаш.
избираш пред чий кабинет да чакаш, не ти дават час след 4 месеца, когато може да си развил необратима патология, в резултат на невинен симптом. 
в италия нещата функционират не толкова либерално - има нещо като направление , което е общо и от отиваш да ти даде системата час , ден някъде. така пациента няма право на избор - ходиш при който се падне и обикновено минимум 2 месеца след издаденото направление. да не говорим, вноските, които плащаш при всеки преглед или изследване, които са максимук 36 евро ( освен редовното осигуряване).

тоест, аз много харесвам системата в бг - струва ми се рай да можеш да отидеш незабавно при когото си пожелаеш. оцених я много, откакто живея тук.  верно бедно е в бг, но поне имаш достъп до лекари, когато имаш нужда от тях и можеш да си ги избираш.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 672
Разбира се, имам  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Знам за кое интервю говориш и ми се драйфа от подтекста, който влагаш, както и от това, какво всъщност те е впечатлило в интервюто.  Шапка свалям на тази водеща!  Ако всички мислеха като нея, нямаше да е на такъв хал здравеопазването ни.
А на въпроса ти. И аз отидох в кварталната поликлиника, след това отидох да раждам при гинеколог за който прочетох във форума - БЕЗ да плащам. И аз съм жена на възраст, раждала и т.н...

Ох Боже! И какъв е подтекста? Във втория си пост казах, че не става дума, че трябва да се плати на един лекар обезателно и много, за да ти бъде той "личен".

Когато съм на 35 /примерно. аз съм на толкова/ и забременея, не бих се доверила безрезервно на случаен лекар. Никога! Всяка бременност след 35 е рискова. Това го знае всеки. Ако съм на 22 и мога да разчитам, че всичко ще е ОК, то след 35 вече нещата не стоят така, дори да няма индикации за проблем.

Аз самата имам три бременности, от които само една нормална. Едната ми беше патологична, детето се роди преждевременно и едва оцеля, другата ми завърши фатално. И трите в добра възраст. За мен е немислимо да не полагам особени грижи за себе си и детето си, да се доверя на случаен човек... Може да имам късмета и той да се окаже прекрасен специалист, а може и да нямам тоз късмет. Когато става дума за живота ни - моят и на бебето ми, късметът не е всичко, което искам да имам под ръка.

Е, мина ли ти пристъпа за повръщане? Wink

Общи условия

Активация на акаунт