Ползвате ли охрана на вашето жилище?

  • 5 682
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 320
Ние също сме със СОТ 161. Доволни сме. Включихме го след като се опарихме... при 2 кучета.

# 16
  • Мнения: 5 228
Белинда, и ние сме към 161 и сме доволни.  Идват много бързо при задействане на алармата, сериозни са, следят си нещата - кога трябва да се смени акумулатор и т.н.

# 17
  • София
  • Мнения: 227
Преди около година и половина няколко познати семейства  ги обираха докато са вътре в къщите си и спят.
Тъй като често пътуваме и оставаме детето с майка ми, или аз съм сама с него, мъжът ми реши да сложи камера за наблюдение, вътрешни и външни датчици по двора и терасите. Така евентуално ако някой прескочи и приближи до къщата алармата се задейства преди още да е влезнал. Вързани сме към СОТ и имаме застраховка на самата къща и на имуществото.Имаме и 2 паник бутона с дистанционно. 

# 18
  • Мнения: 2 663
СОТ 161
това е фирмата.
Сега новите им системи са с дистанционно и е много по - удобно, а и предлагат нощна охрана - докато спиш ти се охранява вратата.
smile3521 newsm10

# 19
  • Мнения: 750
СОТ ползваме и ние+охранителни камери...на входната на терасите...записват вси4ко като ни няма! Mr. Green

# 20
  • Мнения: 30
Живея в къща. Имам немска овчарка. Ако можех, щях да си включа и СОТ, но е доста скъпо за къща. За апартамент е идеалното решение.

# 21
  • Мнения: 57
и ние сме на СОТ

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ние сме със СОТ. преди 2 години ни ограбиха, а имахме куче. "Кученцето" чакаше на стълбите изключително нещастно, а уж любопитните съседи нищо не бяха чули. От тогава си извадих извода, че е най-добре със СОТ.

# 23
  • Мнения: 6 167
ами не, тук не използвам никаква охрана, ако не броим един съсед, който има грижата да поглежда към нас достатъчно често, така, че нямам страхове от тази гледна точка. Laughing живеем в къща, всичко е безсрамно отворено. най-много ме е 'страх' за колата ми, защото е с ключа вътре , а гаража е отворен по цял ден. търся си го, в общи линии Rolling Eyes

# 24
  • софия
  • Мнения: 25 478
Ние сме със СОТ. преди 2 години ни ограбиха, а имахме куче. "Кученцето" чакаше на стълбите изключително нещастно, а уж любопитните съседи нищо не бяха чули. От тогава си извадих извода, че е най-добре със СОТ.

И при нас така се случи юни месец, въпреки 2те уж-на-глед солидни ключалки и врата. Нямаме куче, а "бдителните" съседи нищо не бяха видяли и чули. За около месец имах страхова невроза, защото само си представях как се прибирам с малката и изродите са вътре и аз каквато съм блейка щях да си влеза да проверя как така съм забравила да заключа. Обраха ни през деня.
Вече сме със СОТ.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 576
Имам чувството, че любопитните съседи, дори и да са чули няма да се размърдат. Друго си е клюката и сеира. А ако се обадят представи си, че може и тях да ги посетят.  Аби СОТ-а си е най-сигурен, ако може нещо да е сигурно. Една приятелка през нощта са ги обрали, спали са, а бебчето е било в съседната стая. Имат и СОТ, но през нощта не го включват. На 4-ти етаж са. Ако те нарочат ще ти намерят цаката. А и надали някой от обраните може да се похвали, че са хванали обирджиите.

# 26
  • Мнения: 1 277
Ползваме целодневно наблюдения от мнителни пенсии, действа безотказно  Mr. Green



 smile3521

# 27
  • Мнения: 532
И ние си сложихме СОТ след като преди 1 месец влязоха в съседите до нас по обяд докато взимах кухнята на детето ( затова и не съм разбрала).А после се оказа ,че и на долния етаж.Върват наред.....................

# 28
  • Мнения: 90
И аз съм със СОТ . но не 161 , а този който е към полицията /държавния / , естествено по български манталитет след като ме обраха , Доволна съм засега поне ,онзи ден го задействах без да искам на 3 мин една полицейска кола с 4 яки мъжаги дофърча . Таксата е 30лв на месец + инсталационна такса според зависи от големината на апартамента съответно броя датчици . Мойта беше 700лв , но аз имам и на всички прозорци ,освен на входната и вътрешни врати

# 29
  • софия
  • Мнения: 25 478
Една приятелка през нощта са ги обрали, спали са, а бебчето е било в съседната стая. Имат и СОТ, но през нощта не го включват. На 4-ти етаж са. Ако те нарочат ще ти намерят цаката. А и надали някой от обраните може да се похвали, че са хванали обирджиите.

Егати ужаса. Аз бях чувала, че през нощта влизали през прозорците на по-ниските етажи.
Материалните неща се преживяват, но страхът и топката в гърлото, че дори и в собствения си дом не си в безопасност не могат да се преодолеят. Аз откакто ни обраха, всеки път, когато се прибирам очаквам да натисна дръжката на входната врата и тя пак да е отключена, а вътре да няма никой. От всеки шум се стряскам и очаквам някой непознат да надникне от входната врата, докато сме вкъщи.
Да не дава Господ.

И ние си сложихме СОТ след като преди 1 месец влязоха в съседите до нас по обяд докато взимах кухнята на детето ( затова и не съм разбрала).А после се оказа ,че и на долния етаж.Върват наред.....................
И нас ни обраха докато бях на сутрешна разходка и за кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт