Флуориране на водата

  • 39 529
  • 817
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 500
Днес в нашата градина имаше декларация за съгласие/несъгласие за даване на флуорирано мляко.
Вече не мога да ги обвиня, че дават такова мляко без да са ме питали, въпреки това са го правили повече от година.
Сега само си "вързват гащите".
От 20 подписали родители, аз бях втората, която не е съгласна Tired това е градина в центъра, родителите са хора с претенции ooooh!
Не знам какво ще последва оттук натам.
Заедно с декларацията дадоха ли ви брошура "Флуорната профилактика и правото на избор, след запознаване с фактите"? Коя е ДГ?

# 631
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Направо не мога да повярвам - или флуор или нищо. Това си е директно за съд - чиста проба дискриминация, и то на деца.
За съд е и това, че досега децата са приемали флуорираното мляко без да са имали одобрението на родителите. #Cussing out

 Това е чиста проба конфликт на интереси - колкото повече увредени от флуор зъби - толкова по-голям оборот за зъболекарската гилдия?!... а залогът е огромен, тъй като цената на една пломба вече е съпоставим с цената и в Европа.

# 632
  • Мнения: 2 652
Aila, има ли начин, ако направим листовка да бъде от името на СБНМ? Трябва ни организация, а тепърва да регистрираме ще е доста трудно и сложно.

В новините по бТВ е имало репортаж за варненските ДГ, някой гледал ли го е?

# 633
  • Мнения: 5 500
В новините по бТВ е имало репортаж за варненските ДГ, някой гледал ли го е?
Не, поне в 19.00 и 22.00 нямаше, надяваме се утре като се чуем да разберем още подробности и защо не беше излъчено тази вечер!
Опасявам се, че сме настъпали яко някой по мазола!

# 634
  • Мнения: 2 652
бТВ, днешните обедни новини - репортаж за варненските ДГ. На 19.20 минути започва репортажът.

# 635
  • Мнения: 3 211
Днес в нашата градина имаше декларация за съгласие/несъгласие за даване на флуорирано мляко.
Вече не мога да ги обвиня, че дават такова мляко без да са ме питали, въпреки това са го правили повече от година.
Сега само си "вързват гащите".
От 20 подписали родители, аз бях втората, която не е съгласна Tired това е градина в центъра, родителите са хора с претенции ooooh!
Не знам какво ще последва оттук натам.
Заедно с декларацията дадоха ли ви брошура "Флуорната профилактика и правото на избор, след запознаване с фактите"? Коя е ДГ?
брошура нямаше, ДГ 5 Слънчо, зад Макдрайв
даже на следващия ден си говорих със сестрата, много ограничена жена, тя ми каза за декларацията, че са я накарали от ХЕИ да я пусне и как са ги събрали в ХЕИда им говорят, че задължително трябва да им се дава на децата нещо с флуор и най-лесно било това да е кис.мляко.
Не беше чувала за пренасищане с флуор, казах й че така ни е казал зъболекарят Grinning и че не искам да се дава на дъщеря ми.
След това са казали на мъжа ми, че който е писал, че не е съгласен, няма да дават никакво мляко на детето. На мен сестрата ми каза, че още се чудела как да ги разделят.
Говорих по този повод и с 3 други мои приятелки с малки деца, интелигентни и образовани момичета, но не знаеха нищо за вредните последствия от флуорната профилактика, те са чували, че е хубаво и така мислят, много се учудиха. Трудно ми е всеки отделно да убеждавам, чудя се дали да не ги събера всички и да им чета една лекция  Mr. Green шегувам се
Сега сериозно мисля, че трябва да се направи нещо за информиране на младите хора.

# 636
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Сега сериозно мисля, че трябва да се направи нещо за информиране на младите хора.
да, всеобщо разпространено е мнението, че такава профилактика има само добри страни. аз зная и за много зъболекари, които поощряват майките да дават допълнително флуор на децата! ако не беше форума мои близки щяха да продължават да тъпчат малките с разни подобни капки и таблетки, но като прочетоха това онова и ги запратиха в коша с истерични викове... Mr. Green
мисля, че има момичета тук, които  пишат в списания за родители, няма да е зле да инициирате една статиика по въпроса! Thinking

# 637
# 638
  • Мнения: 2 839
"В случая се защитават търговски интереси, сред които има напрежение от конкуренцията и така се подвеждат родителите, без да са запознати със здравословния ефект от употребата на флуорирано мляко, смятат специалистите."
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 639
# 640
  • София
  • Мнения: 5 217
Браво варненки! Афродита, много бяхте красиви в новините!

# 641
  • Мнения: 1 586
Браво на варненки!
Не видях пуснахте ли линк към тази листовка. Може ли и на мен да я дадете. Водя една борба в нашата детска гардина... Пият син Девин, на чийто етикет изрично е написано, че не е подходящ за всекидневна употреба от деца под 7г (4мг/л флуор!) . Имат договор с Девин и апарати за вода в градината. А Девин вече не бутилирали розова вода и им предлагат само синя. Родителите били съгласни, само аз от цялата детска градина съм имала претенции  ooooh! В понеделник ще ходя да говоря с родителите от групата персонално и мисля да им подготвя някакви материали по въпроса. Тази листовка би ме улеснила много  Praynig Поне за нашата група да спасим положението. Иначе аз й нося вода в шишенце, но  никак не съм убедена, че пие само от него. Понякога си ми го връща пълно.  Tired

# 642
  • Мнения: 2 839
А репортажът пуснаха ли го изобщо във вечерни новини??
Обедните кой ли ги гледа  Rolling Eyes

# 643
  • Мнения: 2 652
Втрещявам се за кой ли пореден път - син Девин за деца?! Водата с най-високо съдържание на флуор! Тези хора трябва непрекъснато да ги пишат по медиите, иначе няма да се оправят. Андреа, пиши ми, ако искаш на лични, коя е ДГ - ще пратя инфо до Монитор, ако искат да се заемат.

# 644
  • Мнения: 5 500
Андреа, прати ми мейл да ти пратя инфо и листовката!!!

Общи условия

Активация на акаунт