Всички ли правите домашни пюрета?

  • 2 690
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 832
Никога не съм правила-детето нищо лошо не ми е направило Peace

 Joy
И аз съм давала само готови.

# 31
  • Мнения: 1 104
Аз също предпочитам да готвя за бебка, но благодареие на това, че моята баба ме снабдява с продукти. Когато пътуваме или съм ангажирана, купувам готови пюрета. Малката яде и домашни и купени пюрета.

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никога и през ума не ми е минавало да правя домашни пюрета NaughtyПазара е пренаситен с хубави марки.Детето ми направи нитратна алергия от купени моркови, беше достатъчно!

# 33
  • Мнения: 238
Захранвах с готови пюрета, после аз ги приготвях. Сега яде готови, когато пътуваме и понякога купувам месни, ако не съм намерила проверено месо.

# 34
  • Мнения: 73
Правя.Вече не с такъв ентусиазъм,но на бебока много му харесват.

# 35
  • Мнения: 1 092
не правя пюрета в къщи,в търговската мрежа има огромно разнообразие Hug

# 36
  • Мнения: 473
Правя само от зеленчуци и плодове, които баба отглежда на вилата. Иначе се страхувам да давам пюре от плодове, които са купени от пазара. Но купувам доста готови и ги харесва много бебо. Най-много ядем на Бебивита - броколи, ябълка и банан, сини сливи. На Бебивита са най-гъсти и с добавено мляко стават супер.

# 37
  • Мнения: 2 908
Рядко правя домашни.Плодове яде сурови-по-ценни са(е,повечето са от градината на баба ми),а зеленчуци-от кухня или готови.

# 38
Е, и ние започнахме захранване след 6-тия месец обаче. В началото 3-дни правих картофено пюре докато захранвах по няколко лъжички, но после минахме на HIPP - всякакви зеленчукови яде с охота! Но понеже са ни малки бурканчетата още, съм се изхитрила и на 2 дни варя по един голям картоф и го добавям към малкото купешко бурканче, та да докараме грамажа за храненето. Така всеки ден яде различно, подсилено с картоф!  Laughing
Каката въобще не харесваше готовите, та за нея съм готвила повече. Но за дребо не мисля че ще го правя! Embarassed
Така е, малките винаги са по-неглижирани....

# 39
  • Мнения: 4 447
В началото когато захранвах, само купешки давах, вече му готвя аз, само месните пюрета ги купувам, все още ме е шубе аз да му правя месото.

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Много рядко съм приготвяла домашни пюрета,само в почивните дни.Иначе ядеше пюретата от ДК.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз не правя, пробвах в началото, но бързо се отказах.Купувам й.Сега вече яде от ДК.

# 42
  • Мнения: 1 672
аз не съм правила и не смятам да правя.Караме си на купени и бебка си ги харесва

# 43
  • Мнения: 24 467
Захранването и първите два- три месеца бяхме само на готови пюрета. След това започнах постепенно да приготвям варени зеленчуци или зеленчуци на пара, включих зеленчуци с месо и пасирах, като така приготвената храна беше за две хранения /два поредни дни/, за обяд. Към 10-тия месец започнах да пасирам от нашата храна, която подправях след като отделях за бебето. След 1 година и до сега пасирам директно от нашето ядене, като вече рядко се налага и да пасираме, правя го само по отношение на месото.
Плодовете в началото пасирах редовно- пресни плодове с малко АМ или инстантна каша. След това към 10-тия месец само ги нарязвах на лентички и той си ги дъвчеше. Сега ги ядем обелени и нарязани.

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
В началото давах домашно приготвени зеленчукови пюрета с АМ и копувах месните пюрета.
От 10 месечен му готвя изцяло аз, първо на преходна храна, а сега храната която приготвям е като за възрастен ( без пържено, мазно и люто разбира се )

Общи условия

Активация на акаунт