Човещина за децата ни!!! Моля, подкрепете ни!

  • 24 170
  • 654
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 029
Край, стига, няма да позволя да превърнете темата в лични напдаки! Лиска е подписала петицията, точка. Казала си е мнението, вярно, невярно, пак точка. Джули, без подобни крайни и емоционални изхвърляния. Нито са нужни някому, нито водят до някъде.

Благодаря! Hug

такава съм си - крайна и емоционална. съжалявам, че ти преча.

# 76
  • Мнения: 3 835
Цял ден чакам имейла с потвърждението - няма го.  И в джънка го няма. Що така?

Нямам представа, аз моя го получих веднага. И в другата тема има подобни питания. Защо не опиташ пак да глсуваш, да не би да има някаква грешка.

# 77
  • Мнения: 4 380
Цитат
Виви, ти как изчисли кой и по какъв начин е увреден?
Какво общо имат лекарите не разбрах. Тяхната работа е да лекуват такива и не само такива.
xenia, извинявай, така и неразбрах позицията ти.
Лекарите имат много общо, може би не в конкретния случай.
Моето дете е с  тежко увреждане , по лекарска вина/доказана/.
Като се обръщаш към някого, направи си труда да вникнеш в думите му.
Да, "впечатлена съм", защото точно този лекар, който ми увреди детето ме убеждаваше да го оставя в дом.
Извинявай, ама сигурна съм, че в Могилино има деца с подобна диагноза на дъщеря ми, искаш ли да ти пратя снимки на детето ми да направиш сравнението.
А ти как изчисли, че са с вродени тежки физически и умствени увреждания?
Лекарските грижи са важни, но много по важно е тези деца да получават любов и нежност, АКО "лелките" немогат да им ги дадат да стават и да се махат.
За каква грижа и за какво хранене говориш, ти видя ли лелката как тъпчеше храна в устата на детето, а то милото неуспяваше да глътне нищо.
Детето ми е с ДЦП, трудно дъвче и гълта, ЗНАЕш ЛИ КАКВО МИ БЕшЕ КАТО ВИДЯХ ТОВА.
Ама що ли съм тръгнала да ти обеснявам, ти имаш ли дете с увреждане, ходила ли си в такъв дом да видиш за какво става въпрос.
Хайде спи спокойно, като не си впечатлена, а аз ще будувам и ще мисля какво може да се направи за тези деца, хубаво е да има "добри" хора като теб.


Без да ти познавам случая, никой не може с лека ръка да хвърля обвинения срещу лекари конкретно при случая на децата от Могилино. Ходила съм в много подобни домове не в България. Била съм в доста по-мизерни институционални заведения в България. Та за кое конкретно искаш да ти направя сравнение? Навсякъде по света болните се хранят по същия начин. Менюто не е същото. Други претенции да имаш някакви?

Да погледнем нещата пак от ъгъла на квалификация на хората, които работят с болните. Край тези деца са неграмотни баби от близкото село. В България не съществува никакво изискване за образование на санитар. В чужбина има 6-месечно никак не леко обучение. Няма България нито пари да обучава такива кадри, нито пари за им плаща заплата, да не говорим за откриване на специализиран медицински щат. Освен до парите на държавата, не виждам до какво друго опира тук въпроса.

# 78
  • Мнения: 3 835
такава съм си - крайна и емоционална. съжалявам, че ти преча.

Съжалявам, че така си приела думите ми. Единственото, което искам е да се обединим в името на тези деца, и всеки да помогне с каквото може. Различните мнения са много хубаво нещо, това е единствения път да се стигне до истината. Но само тогава, когато се води спокоен и разумен диалог, а не се изпада в лични нападки и обиди. Аз също чета много внимателно всяко мнение, и се опитвам да вникна в гледната точка на инакомислещите. Много от тях дори ги разбирам, въпреки, че не мога да се съглася с тях. Самият факт, че си прочел, видял и гласувал, вече те прави съпричастен, друг е въпроса, дали виждаш смисъл или не. Смятам, че няма нормален човек, който да гледа спокойно тези трагични съдби, тези деца и да остане равнодушен. Никой не иска това за тях. Просто някои смятаме, че можем и сме длъжни да изразим позицията си, и че в това има смисъл. Други, не. Всеки избира сам за себе си! Hug

# 79
  • Мнения: 3 835
Да погледнем нещата пак от ъгъла на квалификация на хората, които работят с болните. Край тези деца са неграмотни баби от близкото село. В България не съществува никакво изискване за образование на санитар. В чужбина има 6-месечно никак не леко обучение. Няма България нито пари да обучава такива кадри, нито пари за им плаща заплата, да не говорим за откриване на специализиран медицински щат. Освен до парите на държавата, не виждам до какво друго опира тук въпроса.

Има една приказка, кой я беше казал? Една лъжа като я повториш сто пъти, и тя се превръща в истина.

Та така и по въпроса с липсата на пари. Няма по лесен начин да оправдаеш безотговорността, безхаберието и некадърността си, от това да кажеш, няма пари и толкова.

# 80
  • Мнения: 1 878
Оооо парите на държавата са мойте и твойте данъци и такси и....и има пари ама се разпределят по целесъобразност - мерцедеси, секетарки, командировки и....къде къде по-важни неща отколкото  живота на някакво си човекоподобно дете.  ooooh!

# 81
  • Мнения: 4 380
Ей от такива като Xenia направо нееам нерви!
Държавата ни била бедна, не, не е бедна просто парите вместо да отиват по предназначение потъват в дълбоките джобове на управници, мутри и бизнесмени по веригата... който правят всичко по силите си за да останем една сива зона и да си въртят далаверите в мътната вода! Как не сме бедна държава да строим втора атомна централа за 4 МИЛИАРДА?! Интересено.

Този факт не оспорвам изобщо. Но да не напомням как се надигна буря от възмущение при искането на учители за по-достойно заплащане. Нещо тогава не парадирахте, че има пари за управници, мутри, атомни централи и подобни? Но парадирате да има адекватна квалифицирана помощ за такива деца. Е сори, ама няма начин да се забие човек с образование на село с 200 лв. заплата за да се прави на самарянин.

# 82
  • Мнения: 1 037
Цитат
Навсякъде по света болните се хранят по същия начин. Менюто не е същото. Други претенции да имаш някакви?
Не, не се хранят така, но се радвам, че имаш наблюдения за целия свят.
Претенции към теб вече нямам никакви, нищо не си разбрала от това, което написах, а аз нямам желание да обеснявам.
Спокойна вечер ти желая.

# 83
  • Мнения: 1 843
Е сори, ама няма начин да се забие човек с образование на село с 200 лв. заплата за да се прави на самарянин.

Не, няма!
Има такива идиоти с образование, които предпочитат да ги вземат тези деца под покрива си и в сърцето си, без да взимат и 200 лева заплата на село. Оправят се, както намерят.

Идеята е, да се увеличат тези "идиоти" с малко помощ от държавата!
Например с едни 200 лева майчинство, докато едно такова дете се посъвземе, адаптира, научи да говори членоразделно и се държи на вдървените си от лежане стави.

Или пък да подпомогнат навитите "идиоти" да поемат грижите за едно дете със специални нужди, с финанси, асистенти, медикаменти, лекарско наблюдение.

Персоналът, който има някакъв опит в тази насока, може да се преквалифицира в лични асистенти. Пак на държавна заплата и в помощ на биологичните родители или осиновителите. Хем няма да останат без работа, хем няма да държат институциите нарочно, за да не останат на улицата. Ще спестят пари и от поддръжката на закритите бази.

Честно казано...момичета, някои от вас са по-трудни от "трудното" ми дете.

# 84
  • Мнения: 1 878
Ксения, моля те да прочетеш внимателно петицията, после да помислиш върху прочетеното и най-накрая да правиш изводи и предложения, иначе идваш доста въздушно и отклоняваш, пречиш на целите на темата - саботираш  newsm78

# 85
  • Мнения: 420
xenia, извинявай, но с това си мислене не знам каква си ......., Ако и 5 доктората в областта докараш! Много сталинистко и болшевишко ти е мисленето по въпроса с изостаналите деца. чупливостта на костите не е ни косвено, ни пряко зависима от умственото изоставане на децата.
А искам също да ми посочиш рисърча, изследването, и както там решиш, доказващ, че тези деца повече не биха могли да се развият, когнитивно, имам предвид.  

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 20:20 от canadianmom

# 86
  • Мнения: 4 380
Е сори, ама няма начин да се забие човек с образование на село с 200 лв. заплата за да се прави на самарянин.

Не, няма!
Има такива идиоти с образование, които предпочитат да ги вземат тези деца под покрива си и в сърцето си, без да взимат и 200 лева заплата на село. Оправят се, както намерят.

Идеята е, да се увеличат тези "идиоти" с малко помощ от държавата!
Например с едни 200 лева майчинство, докато едно такова дете се посъвземе, адаптира, научи да говори членоразделно и се държи на вдървените си от лежане стави.

Или пък да подпомогнат навитите "идиоти" да поемат грижите за едно дете със специални нужди, с финанси, асистенти, медикаменти, лекарско наблюдение.

Персоналът, който има някакъв опит в тази насока, може да се преквалифицира в лични асистенти. Пак на държавна заплата и в помощ на биологичните родители или осиновителите. Хем няма да останат без работа, хем няма да държат институциите нарочно, за да не останат на улицата. Ще спестят пари и от поддръжката на закритите бази.

Честно казано...момичета, някои от вас са по-трудни от "трудното" ми дете.


Тези деца не могат и не бива да бъдат осиновявани. Те имат специфични нужди от непрекъснато медицинско наблюдение и грижи. Друг е въпроса че такива в Могилино явно няма, и че освен всичко са обречени и на глад, но...това е въпрос на пари и приоритети на държавата разбира се. Подобни заведения в чужбина са обслужвани от мултидисциплинарни екипи -мед. сестри, социални работници, рехабилитатори, ерготерапевти, учители и т.н. Все професии, които у нас са страшно "на почит" и "супер добре платени". Да не кажа, че професия ерготерапевт в България и въобще не съществува. Нямат там нужда от такива. Laughing
В обучението на тези специалисти във висшите учебни заведения се застъпва сериозно въпроса по издействане на субсидии от държавата за съответните програми. Не може управниците горе да са в течение винаги и постоянно кой къде на най-ниско ниво го сърби за да го почеше. Това не е нормален мениджмънт. За дома в Могилино няма кой да се погрижи. Директорката е проста като галош, а останалия персонал изцяло е съставен от селски баби.

# 87
  • Мнения: 6 167
аз съм някак сигурна, че ето този човек знаете кой е.



показвам го в подкрепа на казаното от canadianmom

# 88
  • Мнения: 420
Lennie, Stephen!!!!ето човек максимално физически ограничен, но умствено е далеч, ама на светлинни години, далеч пред нас!!!!

Дали някои някога му е казал, че толкоз може?

Мерси, Лени,  Hug Hugтози ми е възхита в живота! Като не можеш да вървиш, може с акала си в да летиш!!!!! Всичко може! още веднъж, мерси, Лени, за снимката! чаровник е той!

# 89
  • Мнения: 4 380
Ксения, моля те да прочетеш внимателно петицията, после да помислиш върху прочетеното и най-накрая да правиш изводи и предложения, иначе идваш доста въздушно и отклоняваш, пречиш на целите на темата - саботираш  newsm78

Не е саботаж, напротив! Това което искам да кажа, е че проблема не е в нечие отношение. Аз видях във филма доста топло отношение към децата, но тотално занемаряване откъм субсидии. Това което искам да кажа е че коренът на проблема е във финансирането на държавни учреждения и абсолютно оставяне на самотек на професиите от държавния сектор.
Колкото и да му се струва абсурдно на някой, тази тема и темата за стачка на учителите са много взаимосвързани. Следващия път журналистите от ВВС трябва да се поразмърдат да поснимат и други, не по-малко трагични сцени от бюджетната сфера на най-новата членка в ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт