училището на елита ???

  • 36 206
  • 251
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Като смятам по възрастта ти, трябва да си завършиле преди 10 години. Значи си била в училището още в зората на демокрацията, ако си започнала от първи клас.
Може тогава наистина нещата да са били добре. Бях чувала отдавна за това училище от моя приятелка от детинство. Но пък тя ми казваше, че там били децата на голяма част от отговорните партийци.
Кой знае вече.... newsm78

# 16
  • Мнения: 2 891
От детската съм била там  Mr. Green Партийни чеда имаше, но и нормални, като мен, също. За това се съмнявам да има разлика сега. Сигурно пак е 50/50.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
От детската съм била там  Mr. Green Партийни чеда имаше, но и нормални, като мен, също. За това се съмнявам да има разлика сега. Сигурно пак е 50/50.

Абсолютно си е така. Детето на мой приятел учи там. Когато кандидатстваше той самият смяташе, че няма да е приемат, защото нито връзки ще търси, нито пари ще дава... Ами взеха, че го приеха детето.  Crossing Arms

Иначе бих предпочела това училище пред кварталното ни такова /ако това ми е изборът/.

Каспър, абсолютно е така за средата. От собствен опит го казвам.  Peace

# 18
  • Мнения: 67
Отвън погледнато училището изглежда прекрасно. Преди 1 година, когато синът кандидатства след 7 клас се бях засилила и натамл Тогава шефът ми и един негов приятел/и на двамата децата им бяха завършили предната година/ ми охладиха ентусиазма. Основната причи 90% от децата да ходят на училище е да си покажат новите телефони и новите дрехи - последен писък на модата. А относно езика - щом като като ходят в Италия малкия определено предпочита да говори на английски, а не на италиански ... Познавам добре детето - причината не е в умствените му способности

# 19
  • Мнения: 85
Много се радвам ,че темата ми породи такива дискусии.
Аз също нямам деца за това училище-сънът ми, от тази година учи в  езикова гимназия с отличен резултат на изпита, но никога не е смятал да кандидатства там.Това което ме озадачи, е че най вероятно самото училище се старае да поддържа тази слава и приема определен тип деца, а иначе за обучението и аз чух не толкова приятни неща.Всъщност, колко струва  извън държавна поръчка да те приемат там, примерно в първи клас?

# 20
  • Мнения: 7 716
Дъщеря ми учи до 7-ми клас в НУКК. Нито сме от елита, нито сме богати. Яви се изпита за първи клас, изкара го, без предварителна подготовка.
Обстановката и отношенията са напълно нормални. Навсякъде има всякакви деца.
Нито от учителите, нито от родителите от елита съм забелязала на родителските срещи някакво пренебрежение. Държаха се нормало  и еднакво с всички. Дъщеря ми се чувстваше много добре - много допълнителни занимания, простор, чист въздух, училищен автобус, много помещения за занимания, сапун и тоалетна хартия в тоалетните, изключителна чистота, всичко е бяло и красиво. Децата от нейния  клас са добри и стойности, запознах се по рожденните дни.
Нормално училище, нормални взаимоотношения, нормални хора.
Другото е като в приказката  за лисицата и киселото грозде.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 074
Интересно, дали на учителите там плащат по-високи заплати...
Защото, ако са същите, се чудя кой ли чудесен специалист ще може да си позволи само транспорта до там.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз като четох положителния пост си помислих за това.
Може да имат някаква система на дарителство и така по допирателната със заплатите. За тази цел трябва да се види в отчетите какво пишев графата "други разходи". И не винаги облагите са само финансови.

# 23
  • Мнения: 7 716
Заплатите са  почти същите /съдя по косвени неща, но не смятам, че е редно да го обсъждам тук/. Транспортът е служебен. Обядът също.
Нашата класна до четвърти клас преподаваше и в частното училище, освен при нас.
Защо си мислите, че го  е правила?
Да си уплътнява свободното време?
Едва ли.
Иначе е просто невероятен човек, така добре повлия на децата, спокойна, уравновесена, грижовна, като майка.

# 24
  • Мнения: 1 210
Предварително се извинявам, ако обидя някого. Необяснимо за мен е такава проява на злоба/прозира в много от постовете/ ,може би завист и оплюване на училище, в което никое от децата на хората с негативност не са учили. Какво...страдате, че не може да си го позволите? Или,че детето ви не е толкова добро като останалите, влезли държавна поръчка...т.е. провалило се? Или ненавиждате себе си, че не посмяхте дори да опитате, оковани от собствените си скрупули или подведени от злостни коментари на други като вас? Хайде спрете се, все пак говорим за второто по рейтинг /според желанията на кандидатстващите/ училище в България! Не разбирам и защо всичко, свързано с някакво по- високо заплащане бива подлагано на жестоки хули и принизени страсти?
Съгласна съм, че навсякъде/за жалост/има мърша...навсякъде! И в държавните елитни гимназии също. Но нима поставяте всички деца под един знаменател? Едно детенце да е прието честно, според възможностите си, вече не сте прави! А то не е едно, в това съм сигурна.
Моите деца не учат в НУКК. Учат в държавно училище. Много добро държавно училище. По лични съображения, незасягащи възможностите- и финансовите , и умствените. ЛИЧНО аз не бих подложила нито едно от децата си на конкурсен изпит в първи клас, където е много вероятно да не успее и вследствие да се обезвери. Играя на сигурно, що се отнася до децата ми. Признавам си го и това не прави училището по- лошо, нито мен- страхливка. Просто всеки има право да избира съобразно възгледите си.
Нека се държим като големи хора.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Предварително се извинявам, ако обидя някого. Необяснимо за мен е такава проява на злоба/прозира в много от постовете/ ,може би завист и оплюване на училище, в което никое от децата на хората с негативност не са учили. Какво...страдате, че не може да си го позволите? Или,че детето ви не е толкова добро като останалите, влезли държавна поръчка...т.е. провалило се? Или ненавиждате себе си, че не посмяхте дори да опитате, оковани от собствените си скрупули или подведени от злостни коментари на други като вас? Хайде спрете се, все пак говорим за второто по рейтинг /според желанията на кандидатстващите/ училище в България! Не разбирам и защо всичко, свързано с някакво по- високо заплащане бива подлагано на жестоки хули и принизени страсти?
Съгласна съм, че навсякъде/за жалост/има мърша...навсякъде! И в държавните елитни гимназии също. Но нима поставяте всички деца под един знаменател? Едно детенце да е прието честно, според възможностите си, вече не сте прави! А то не е едно, в това съм сигурна.
Моите деца не учат в НУКК. Учат в държавно училище. Много добро държавно училище. По лични съображения, незасягащи възможностите- и финансовите , и умствените. ЛИЧНО аз не бих подложила нито едно от децата си на конкурсен изпит в първи клас, където е много вероятно да не успее и вследствие да се обезвери. Играя на сигурно, що се отнася до децата ми. Признавам си го и това не прави училището по- лошо, нито мен- страхливка. Просто всеки има право да избира съобразно възгледите си.
Нека се държим като големи хора.

Миличка, ти нещо си слънчасала.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
И за да шокирам до последно, изобщо не си падам по "елитните" училища, независимо дали са детски градини или гимназии.
Човек сам си извървява пътя. И успява да го направи когато сам поиска да бъде на определено място в определено време, а не когато е получил директиви от родителите си. И то точно, защото не искам чрез децата да задоволявам мои някакви амбиции, предпочитам да започнат от обикновено място с всички останали обикновени деца. Ако имат нещо в главите, сами ще поискат да се движат напред. Ако нямат, и Рокфелер да съм, пак няма да има смисъл.
Най-сладко е когато човек си го направи. На децата им е все едно къде ще учат, стига да се чувстват добре. Но има много родители, за които е въпрос на самооценка къде учат децата им. А още повече родители са готови да дадат мило и драго да се отъркат малко в по-богатите или известните.

За талантливите има олимпиади, състезания, сцени по всичко, за което може да се сети човек. Там си личи най-лесно кой колко може. Примери има много.

За едно всички са прави - въпрос на избор.

# 27
  • Мнения: 7 716
ЛИЧНО аз не бих подложила нито едно от децата си на конкурсен изпит в първи клас, където е много вероятно да не успее и вследствие да се обезвери.

Детето ми изобщо не знаеше, че това е конкурсен изпит, да не говорим, че не знаеше какво е изпит изобщо.
Просто му казах, че ще отидем да изиграем една игра - ако играе бързо и не се разсейва, ще получи сладкиш. Laughing
Бяха ми казали, че се изисква и бързина. Grinning
Никакви амбиции не съм имала, знаех, че е нормално училище. Една от причините да избера това училище е, че е с допълнителни безплатни занимания, нямаше кой да го води насам-натам, баби под ръка нямам, а другата - че е по цял ден на чист въздух. Laughing
Училището наистина е нормално и само който е учил там може да ме разбере.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
И как става това с безплатните занимания? Какъв бюджет има това училище? А транспортът?
Нещо много питанки се събраха за едно обикновено държавно училище.

# 29
  • Мнения: 6 206
Радостина, напълно си права, но много малко родители го разбират по този начин.
Навремето майка ми отговаряше в Общината нещо в отдел Образование /нещо в отпускането на пари за ремонт/. Ясно е, че директорките премитаха да уча в тяхното училище. Сменила съм общо 8 училища. Навсякъде с изпит, навсякъде съм го взимала. Признавам си, че е имало училища, в които не съм била на нивото на съучениците ми /по знания/. Най-фрапантно беше в Математическата гимназия, където седях до едно момиче вундеркинд направо и ми решаваше всички задачи тя, а аз бъкел не знаех. Но малкото което научих по математика там ми помогна да влезна точно където искам и да си падна на мястото....
Така че случайни неща няма.
Аз също бягам от набедените елитни неща, имах възможност да запиша детето си в елитни градини, не го направих. Сега ще разберем права ли съм била.

Общи условия

Активация на акаунт