Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 346 949
  • 465
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 189
Ако са в предната част на коляното не е сигурно дали са липоми. Възможно е да бъдат разраствания на сухожилията. Посъветвайте се с ортопед. Аз също бих могъл да Ви консултирам.

# 136
  • Мнения: 2
Здравеѝте д-р Оги ,много ви благодаря за бързия отговор.За съжаление аз не съм в Б-я ,ще си доѝда догодина и тогава ще доѝда да ме прегледате.Тези сухожилия опасни ли са и защо не ме болят.

# 137
  • Мнения: 1
здравейте доктор оги имам въпрос за вас погледнете тази снимка 

  http://prikachi.com/images.php?images/761/6442761W.jpg 


приятелката ми има същото на челото само че по голямо и винаги се крие с косата си аз мисля че е Липом искам да и подаря тази операция за да има поче самочуствие  но първо трябва да я прегледате  за да се уверим че не е нещо по лошо искам да ми дадете адрес и телефон на които мога да запиша час и да ми кажете колко пари ще излезе прегледа и операцията за да бъда подготвен

# 138
  • София
  • Мнения: 3 189
Много прилича на липом. Може да се премахне с местна упойка. Запишете час за преглед в "Зелената къща" на 851 00 99 - за утре или за петък след 15.30. Цената на прегледа е 50 лева. Товава ще преценя и за манипулацията.

# 139
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравеѝте д-р Оги ,много ви благодаря за бързия отговор.За съжаление аз не съм в Б-я ,ще си доѝда догодина и тогава ще доѝда да ме прегледате.Тези сухожилия опасни ли са и защо не ме болят.

Аз казах, че е възможо да е от сухожилието. Не е задължително да има болка.

# 140
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Здравейте,
От 4 години имам малко топче на външната страна на лявото бедро ,което е тъмно кафяво.Не нараства.Преди 3 години го гледа личния лекар и ми каза,че е липон, но мен ме притеснява,че стана като бемка.....но най вече се притеснявам да не е раково образование...

# 141
  • Мнения: 3 186
Здравейте!
Баща ми от години има такъв липом на гръбначния стълб. Стиснал го е тези дни и вместо да избие навън се е спукал подкожно. Сега е доста зачервено мястото (в радиус от 10cm), подуто и страшно болезнено.
Какви усложнения би предизвикало това? Оперативно може ли да се изчисти трайно?
Пиша тук, защото всички добри лекари, за които четох из интернет, са или в отпуск или часовете са им заети, а на мен ми се струва, че случаят е спешен.
Моля за отговор и ви благодаря!

# 142
  • София
  • Мнения: 3 189
Видях постинга със закъснение. Възможно е вече да сте го направили, но искам да кажа че при усложняване на липома операцията е доста спешна. Вече зависи от хирурга, дали само ще почисти мястото или ще премахне всичко накуп.

# 143
  • Мнения: 3 186
Видях постинга със закъснение. Възможно е вече да сте го направили, но искам да кажа че при усложняване на липома операцията е доста спешна. Вече зависи от хирурга, дали само ще почисти мястото или ще премахне всичко накуп.

Да, наистина го оперираха веднага.
Благодаря Ви и лека вечер  Hug

# 144
  • Мнения: 17
Здравейте. някой може ли да ми препоръча добър хирург за Варна за махане на липом ? newsm78

# 145
  • Мнения: 18
Здравейте! Искам и аз да задам един въпрос към доктор Оги. Имам син на година и половина. Преди няколко месеца той  падна и си удари в един ръб главата, на около два пръста над слепоочието. Тогава набутах там едно топче, твърдо като кост. Решихме, че е от падането, мисля, че щях да го забележа, ако го е имало преди това, снимаха го на рентген, казаха, че няма фрактура на черепа и това беше. Но сега, почти 6 месеца, по-късно, то още е там и не знам, може да си внушавам, но ми се струва ,че е малко по-голямо. Много е твърдо, като кост, не го боли, няколко пъти питах личната лекарка дали е нормално, ще мине ли, тя казва, че може и да мине много бавно или въобще да не мине даже , че е възможно от удара, организма да трупа калций там, като някаква защита. Не знам, трябва ли да се притеснявам?

Последна редакция: чт, 14 ное 2013, 16:51 от miksha

# 146
  • София
  • Мнения: 3 189
Много е вероятно травмата да е насочила вниманието към една типична вродена кистичка на челото, която има тенденция да расте. При растежа се получава и малък дефект на костта. Това трябва да се махне оперативно. Запишете си час за мен в "Токуда" на 02 403 4000 или в моя частен кабинет на 851 00 99

# 147
  • Мнения: 13
Здравейте! И аз се интересувам от доктор, търся някой, който има опит с този проблем, понеже желая да отстраня към 10тина липома(вероятно с пълна упойка), и доста ме притеснява, че ако доктора няма достатъчно опит,е възможно белезите да са доста сериозни..

# 148
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте! И аз се интересувам от доктор, търся някой, който има опит с този проблем, понеже желая да отстраня към 10тина липома(вероятно с пълна упойка), и доста ме притеснява...

Най-общо казано, бих извършил тази операция в Токуда. Според мен трябва да се направи с обща упойка в зависимост от броя и мястото на липомите. Без белези няма да се размине, но ще бъдат минимални. Но искам да Ви прегледам. В края на годината май няма много време, потърсете ме началото на другата година на 0888 373 857

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 09:43 от доктор Оги

# 149
  • Мнения: 18
Много е вероятно травмата да е насочила вниманието към една типична вродена кистичка на челото, която има тенденция да расте. При растежа се получава и малък дефект на костта. Това трябва да се махне оперативно. Запишете си час за мен в "Токуда" на 02 403 4000 или в моя частен кабинет на 851 00 99
Здравейте, доктор Оги! Сега влизам във форума, след като Ви писах и виждам отговора Ви. След като видях какво сте написали искам да Ви кажа, че това наистина се оказа киста, която расте и беше започнала да притиска костта. Ходихме при неврохирург тук в Русе, той ни прати на скенер и след това ни препоръча детски неврохирург в София, който премахна кистата, а в костта имплантираха титаниева мрежичка. Така че, наистина всичко се оказва явно, както и Вие сте го преценили, ако го бях видяла по-рано можеше да си спестим доста притеснения. Но, така или иначе, всичко приключи благополучно. Благодаря Ви за вниманието! Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт