Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 345 787
  • 465
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, от дете имам липом на главата, който си расте... Cry Въпросът ми е: ако се премахне оперативно, трябва ли да си бръсна косата, само част от нея или цялата?

Бръсне се само участък по-голям от липома. Останалата коса ще прикрие донякъде празнината.

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
доктор Оги, живеем в Бс, за да дойде мъжът ми да му махнете един от многото липоми и да се изследва какъв е точно и какво може да се направи, колко време предварително и на какъв номер трябва да си запази час?
Колко струва приблизително интервенцията? Лежи ли се в болница или си тръгва веднага?
Благодаря предварително!

# 122
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Оги!
Аз съм на 19г. и от 14 дена си открих твърда бучка с размера горе-долу на грахово зърно на задната част на дясното бедро малко под задните части и е разположена по-скоро към външната част на бедрото. Отстрани на бучката ми се струва леко подуто. В началото ме болеше като седна (така я и открих) и на допир. Сега от 5 дена вече ме боли все повече (все едно, че гори или нещо такова) кракът от бедрото отстрани (към таза) до зад коляното към ингвиналната гънка и болката е най-силна около бучицата. Вечер сякаш ме боли повече и не ми е много удобно да спя на страната на този крак. Иначе самата бучица не ми се струва уголемена.
Тъй като имам дискова херния на ниво Л5-С1 и ме болеше другият крак-левият (за което се и лекувам от месец с кортикостероиди и лежах дълго време), ходих при неврохирурга си, който видя и пипна бучицата и мисли, че е лимфен възел или фибром, , а понеже дисковата ми херния е медианна, че ми е засегнат нерв и на десния крак и едното няма общо с другото. Посъветва ме засега да не се обръщам към други лекари, даде ми да пия Нурофен, който засега не успокоява болката и съм ужасно изплашена.
Страх ме е, из интернет има какви ли не статии за болезнени бучки, дано не е нещо опасно...Съжалявам за дългия пост, аз съм си голяма паника... Laughing Много ще съм Ви благодарна, д-р Оги, ако ми кажете какво мислите, че е... наистина много!!!  bouquet

# 123
  • София
  • Мнения: 3 162
доктор Оги, живеем в Бс, за да дойде мъжът ми да му махнете един от многото липоми и да се изследва какъв е точно и какво може да се направи, колко време предварително и на какъв номер трябва да си запази час?
Колко струва приблизително интервенцията? Лежи ли се в болница или си тръгва веднага?
Благодаря предварително!

Извинете, не бях в състояние да отговоря. Ако искате да говорим за някаква хирургична процедура, трябва първо да прегледам съпруга Ви. След това, евентуално веднага, може да направя нужното. Няма престой в болница.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 162
Страх ме е, из интернет има какви ли не статии за болезнени бучки, дано не е нещо опасно...Съжалявам за дългия пост, аз съм си голяма паника... Laughing Много ще съм Ви благодарна, д-р Оги, ако ми кажете какво мислите, че е... наистина много!!!  bouquet

Извинете за късния отговор. Каквито и бучки под кожата да имате, те 99.99% не са злокачествени. По-скоро дисковата херния Ви прави проблеми - за да не натоварвате левия крак заради хернията, Вие прехвърляте тежестта върху десния. Това също води до болка.

Може да го кажете на Вашия доктор - все нещо ще научи  Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 27
Здарвейте,
виждам че никой не е писал от доста време, но много бих искала да ми препоръчате добър лекар хирург за отстраняване на така наречения липом (моят е на лицето към ухото) и мисля, че е почнал да расте. Доколкото прочетох е по-добре да се махне, защото има опасност да се засегнат нерви, ако се уголеми.
Ппредварително благодаря и се извинявам, ако пиша в грешната тема, но не намерих подобно нещо в раздела за върастни (аз съм на 31)

# 126
  • София
  • Мнения: 3 162
...много бих искала да ми препоръчате добър лекар хирург за отстраняване на така наречения липом (моят е на лицето към ухото) и мисля, че е почнал да расте. Доколкото прочетох е по-добре да се махне, защото има опасност да се засегнат нерви, ако се уголеми.

От коя страна на ухото - назад към тила и пред него, по лицето? От кога го имате? Аз оперирам и "големи деца", това става с местна упойка и не е проблем. Запишете си час в моя частен кабинет в медицински център "Зелената къща" срещу МВР болница - 851 00 99
 Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 27
...много бих искала да ми препоръчате добър лекар хирург за отстраняване на така наречения липом (моят е на лицето към ухото) и мисля, че е почнал да расте. Доколкото прочетох е по-добре да се махне, защото има опасност да се засегнат нерви, ако се уголеми.

От коя страна на ухото - назад към тила и пред него, по лицето? От кога го имате? Аз оперирам и "големи деца", това става с местна упойка и не е проблем. Запишете си час в моя частен кабинет в медицински център "Зелената къща" срещу МВР болница - 851 00 99
 Hug

Липома или се надявам да е това е пред ухото, т.е на лицето. Исках да Ви попитам дали работите със здравната каса?
Благодаря ви за бързия отговор.

# 128
  • Мнения: 277
Здравейте!
 Моята бебка е на година и месец, но от бебенце на дясното си краче, близо до ходилото има мъничко подкожно черно топче.Прилича на косъм, при голям човек, койте расте навътре  не е пробил кожта.Размера е 2-3мм.Забелязахме го от към трети-четвърти месец.Немого да кажа дали е пораснало.Нали расте крачето и и изглежда подутината по-голяма , но сега е 2-3 мм.Моля ви, кажете ми какво може да е това? Нашия педиатър ми каза да не се притеснявам, че било косъм.Но на тази възраст? Моля дайте мнение?

# 129
  • София
  • Мнения: 3 162
Много вероятно това да е съдова аномалия - нещо като разширена вена. Следете детето, ако започна да расте бързо, обърнете се към детска хирургия Пирогов. Ако искате да го консултирам запишете си час за преглед на 851 00 99

# 130
  • Мнения: 277
Благодаря ви, докторе!
 Извън България сме, и скоро не планираме да се прибираме.Искам да ви попитам, това може ли да доведе до някакви усложнения и как се лекува.На същото краче, тя има родилен белег, така ни казаха тук, а в България, че е хематом.На бедрото и се виждат червени линиики оформени в кръг, всякаш са капилярчета на повърхноста на кожата.
Още веднъж ви благодаря!
Хубав и светъл празник   bouquet

# 131
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да ми препоръча добър хирург в Пловдив за отстраняване на липом, но да е наистина добър, защото четох, че ако не се отстрани цялостно рецидивира.Благодаря!

# 132
  • София
  • Мнения: 3 162
Потърсете доцент д-р Пенка Стефанова от Детска хирургия на "Пещерско шосе". Или доц.д-р Евгений Мошеков  Hug

# 133
  • Мнения: 6
Много Ви благодаря за бързия отговор  Peace

# 134
  • Мнения: 2
Здравейте др. Бранков ,аз съм на 65 год .  имам същия проблем.Моите липоми са под двете колене.Имам ги от много години, не ми пречат и не ме болят.Едната е около 7на5см ,а другата е по малкa. От няколко дни забелязвам ,че ми излиза нова ,пак така дълга .Какво да правя. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт