Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 347 360
  • 465
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 195
И аз предполагам, че е мастно топче. С тази големина е добре да се премахне и изследва. Ще остане малък фин белег, но така ще се отървете от притесненията си. Не е възможно да възникне усложнение от самото премахване. Защо не дойдете в "Зелената къща" да Ви прегледам? Може да се запишете на телефон 02 851 00 99

# 196
  • София
  • Мнения: 3 195
Здравейте имам дете на 4 месеца и преди един ден му се появи нещо като топченце под тестесите му точно в началото на згънката на дупенцето му и незнам какво е и опасно ли е

Не мога да Ви отговоря от разстояние. Доведете детето на преглед.

# 197
  • Sofia
  • Мнения: 26 459
Преди месец мина моята операция за отстраняване на липом на ръката.
Сега се мажа с гел за заличаване на белега.
За колко време би се заличил и мога ли вече да ходя на плуване или още не е удачно....

# 198
  • Варна
  • Мнения: 1 022
Мисля,че имам такова образование под мишницата.Бях на лекар и ми казаха,че няма за какво да се притеснявам,но от чисто естетическа гледна точка искам да го премахна.Казаха ми,че за нераждало момиче не се препоръчва да се маха,но няма ли вариант, при който да се махне и да няма усложнения?

# 199
  • София
  • Мнения: 3 195
Преди месец мина моята операция за отстраняване на липом на ръката.
Сега се мажа с гел за заличаване на белега.
За колко време би се заличил и мога ли вече да ходя на плуване или още не е удачно....

За колко време би се заличил белегът зависи от зашиването на кожата. На 3-та седмица вече може спокойно да ходите на плуване.

# 200
  • София
  • Мнения: 3 195
Мисля,че имам такова образование под мишницата.Бях на лекар и ми казаха,че няма за какво да се притеснявам,но от чисто естетическа гледна точка искам да го премахна.Казаха ми,че за нераждало момиче не се препоръчва да се маха,но няма ли вариант, при който да се махне и да няма усложнения?

Точно под мишницата или в ямката на мишницата? Може да са различни неща, при които има различен подход. Освен това няма значение дали сте раждала или не.
Ако искате отговор от мен, елате на преглед.

# 201
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Оги. Дъщеря ми става на 3 месеца след седмица. Преди около една седмица случайно напипах малка твърда подутина до външния ъгъл на лявото й око /на костта в посока към веждата/. Сега е във формата на топче и е малко по-голяма. Външно кожата не е с променен цвят. Предполагам, че детето е твърде малко, за да предприемаме нещо, но ме притеснява мястото, на което се намира подутината и това, че леко е нарастнала. Какво ще ме посъветвате?

# 202
  • София
  • Мнения: 3 195
Здравейте,
тези "подутини" са вродени дермоидни кистички. Те постепенно се увеличават, срастват с околните тъкани и се вдлъбват в костта на черепа. Точно сега е времето да се отстранят оперативно. Операцията е лека, понася се много добре от детето, а белегът не си личи защото разрезът е в основата на веждата и аз залепвам раничката.  Hug
Това може да стане в ТОКУДА. Потърсете ме на 0888 373 857
проф.Бранков

# 203
  • Мнения: 4
Здравейте!От около 2 седмици си напипах нещо като бучка(3-4) см в дясното поребрие!Понякога при по бързо ходене ме заболява или ако нося нещо по-тежко !Ходих на ехограф-не се вижда какво е!Напипане е меко!Хирург ме прегледа и той вдига рамене!И сега незнам какво да правя къде да отида да се види какво е!Дали е липом или е нещо друго ?На ехографията ми откриха плаващ десен бъбрек и лекарката каза че може да си напипвам бъбрека!Възможно ли е това-да си напипвам бъбрека през кожата Shocked аз съм доста слаба наистина 49 кг съм на 30г!Незнам какво да правя много съм притеснена!

# 204
  • София
  • Мнения: 3 195
На ехографията ми откриха плаващ десен бъбрек и лекарката каза че може да си напипвам бъбрека!Възможно ли е това-да си напипвам бъбрека през кожата Shocked аз съм доста слаба наистина 49 кг съм на 30 г.
Joy

Такава мековата бучка може наистина да е липом. Болезнеността се появява навярно заради това, че спите на дясната си страна и притискате бучката.

Обаче - отговор на въпроса ще получите когато бучката се премахне и изследва. И още - потърсете друг ехографист.

# 205
  • Мнения: 4
На два различни ехографа ме гледаха не се вижда!Щом не се вижда може ли да е нещо друго?

# 206
  • София
  • Мнения: 3 195
..... отговор на въпроса ще получите когато бучката се премахне и изследва ....

# 207
  • Мнения: 4
Ужас!Надявах се да мине без операция!Ако не е нещо опасно да си живея с него! PraynigАз съм оперирана от фиброаденом на дясната гърда!

# 208
  • София
  • Мнения: 3 195
Много е вероятно да не е нещо опасно  Hug

# 209
  • Мнения: 28
След операция на липом на съпруга ми в окосмената част на главата раната се инфектира и сега около разреза се опипва кръг от твърда тъкан .Естетически е по -зле отколкото преди операцията и той смята ,че не е изчистен добре липома .Каква смятате че е причината ?Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт