Някой сблъсквал ли се е с проблема "Липом"

  • 346 752
  • 465
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 188
Аз оперирам деца, но също и възрастни по определени патологии. Познавам добре варненските хирурзи, но по-добре потърсете УНГ специалист.

# 256
  • Мнения: 1
Аз оперирам деца, но също и възрастни по определени патологии. Познавам добре варненските хирурзи, но по-добре потърсете УНГ специалист.
Д-р Оги имам въпрос относно липом, който имам на гърба, имам го от около 2 години(тогава го забелязах, ходих на личен лекар и кожен(за друг проблем)  и двамата ми казаха че е сигурно липом), преди не си личеше толкова, но ходя на фитнес от известно време и поотслабнах и се отличава доста, намира се на гърба между гръбначния стълб и раменната лопатка като размерми като го докосвам някъде 4см на 2см. Търсих доста в google и вие сте доктора при който бих искал да го махна, исках да попитам каква е процедурата и дали мога да ви пиша на лични?

# 257
  • София
  • Мнения: 3 188
Тези липоми аз ги премахвам амбулаторно с местна упойка. Не е голям проблем. Частният ми кабинет е в района на Руски паметник - 02 851 00 99. Ако искате да говорите лично с мен потърсете ме на 0888 373 857

# 258
  • Мнения: 2


Д-р Оги имам въпрос относно липом, който има мама.На много специфично място се намира .От външния край на лявата гърдата възможно ли е да е липом или е нещо по сериозно.от 4до8 см е някъде, подвижно и повърхностно . Моля за съвет Благодаря.

# 259
  • София
  • Мнения: 3 188
Д-р Оги имам въпрос относно липом, който има мама.На много специфично място се намира .От външния край на лявата гърдата възможно ли е да е липом или е нещо по сериозно.от 4до8 см е някъде, подвижно и повърхностно . Моля за съвет Благодаря.

Този вид образувания трабва непременно да се прегледат от мамолог и да се изследват. Предположенията са безмислени.

# 260
  • Мнения: 2
Д-р Оги  ходихме на ехограф и той каза , че няма място за претеснение боло липом. да ходим ли на  мамолог.Благодаря  Cry

# 261
  • София
  • Мнения: 3 188
Трябва ви хирург - мамолог. В Токуда потърсете д-р Панов от Първа хирургия.

# 262
  • Мнения: 2
Здравейте, дали е възможно да си запиша час при вас?
Имам няколко липома на краката, които не са твърде големи, но един от тях на левия крак ме боли доста. Той е съвсем малък, но ме боли при натиск и без натиск. Левият ми крак е по-вдървен и усещам напрежение, когато се изкачвам по стълби.
Ходих два пъти на преглед, но всеки път ми казват, че са липоми, безопасни са и не трябва да болят. Аз вече искам просто да се успокоя и да престана да изпитвам напрежение в крака.

# 263
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, дали е възможно да си запиша час при вас?
Имам няколко липома на краката, които не са твърде големи, но един от тях на левия крак ме боли доста. Той е съвсем малък, но ме боли при натиск и без натиск. Левият ми крак е по-вдървен и усещам напрежение, когато се изкачвам по стълби.

Може да се запишете за мен в Токуда на 02 403 4000 или в частния ми кабинет в района на Руски паметник на 02 851 00 99

# 264
  • Мнения: 4
здравейте:имам липом на челото над лявото око ходих при дерматолог - хирург каза ми че тои не може да го премахне защото е малко по наватре не е под кожата и там се намират нерви затова ме изпрати при друг хирург  има ли опастност от засягане на някакви нерви. благодаря ви.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 188
Опасност от засягане на нерви има ако операторът не е опитен. В тази област работят лицево-челюстните хирурзи. Аз също оперирам при деца подобни процеси. Дали е липом, фибром или дермоидна киста, трябва да се отстрани.

# 266
  • Мнения: 4
Благодаря за бързия отговор......

# 267
  • Мнения: 887
Здравейте д-р Оги, имам мастно образувание на задната част на бедрото, по средата с диаметър приблизително 3см. Според личния ми лекар е липом или атером.  Напипва се като уплътнение, по-скоро е меко отколкото твърдо. Не ме безпокои, но ми предстои LPG масаж. Трябва ли тази зона да се избягва или напротив е добре да се масажира, за да се разсее? Имах подобно образувание и на другия крак, но от вътрешната част на бедрото, то изчезна от само себе си, но това засега стои непроменено.

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 304
Опасност от засягане на нерви има ако операторът не е опитен. В тази област работят лицево-челюстните хирурзи. Аз също оперирам при деца подобни процеси. Дали е липом, фибром или дермоидна киста, трябва да се отстрани.

Здравейте, докторе! А Вие оперирате ли липоми, които са в тази област?
 Мъжа ми има над веждата - соред личната липом. Питал и хирург между другото, който му е казал да не го маха. Излишно е да споменавам калко доверие имаме в бургаските лекари...
 На пипане е сякаш по-скоро твърдо, подвижно и кръгло. В последната година-две нарастна леко и въпреки, е не го боли обмисляме да се премахне. Какво ще ни посъветвате?Разстоянието не е проблем, при всички положения ще е в София.

# 269
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте д-р Оги, имам мастно образувание на задната част на бедрото, по средата с диаметър приблизително 3см. Според личния ми лекар е липом или атером.  Напипва се като уплътнение, по-скоро е меко отколкото твърдо. Не ме безпокои, но ми предстои LPG масаж. Трябва ли тази зона да се избягва или напротив е добре да се масажира, за да се разсее? Имах подобно образувание и на другия крак, но от вътрешната част на бедрото, то изчезна от само себе си, но това засега стои непроменено.

На бедрото се локализират липоми. Относно липомасажа не съм компетентен - по принцип би трябвало да се разнесе, ако няма оформена капсула. Нищо не пречи да опитате.

Общи условия

Активация на акаунт