Смяна на адресната регистрация!Как?

  • 6 598
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мома Катерина Wink

вече всяка община има сайт , най-ще ти е лесно просто да напишеш в гугЪла пр. община Бъкстон и ще ти излезе  Peace

В сайта даже може да намериш какви документи ще ти трябват и колко са таксите за смяната на адресната регистрация  Peace

# 16
АЗ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ-ПО ПРИНЦИП СЪМ ОТ ДРУГ ГРАД,ОБАЧЕ ИМАМ ВРЕМЕННА АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ В СОФИЯ,КРАСНА ПОЛЯНА.СЕГА КЪДЕ ТРЯБВА ДА СИ ТЪРСЯ АКТА ЗА РАЖДАНЕ НА БЕБО И ПАРИЧКИТЕ newsm78

# 17
  • Мнения: 8 939
АЗ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ-ПО ПРИНЦИП СЪМ ОТ ДРУГ ГРАД,ОБАЧЕ ИМАМ ВРЕМЕННА АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ В СОФИЯ,КРАСНА ПОЛЯНА.СЕГА КЪДЕ ТРЯБВА ДА СИ ТЪРСЯ АКТА ЗА РАЖДАНЕ НА БЕБО И ПАРИЧКИТЕ newsm78


До колкото разбрах по постоянен адрес но не съм сигурна!

 Hug

# 18
Ако временната регистрация ти е в Красна поляна не можеш от там да си вземеш парите. Получават се по постоянния адрес!  А за смяна на регистрация това което знам беше :

1, В общината където искаш да се водиш-попълваш удостоверение за постояннен адрес!Там ще ти трябва  и ЕГН-та на семейството ти. И на мен ми искаха моя акт за раждане /нещо вписват номера му някъде/ Аз бях вече родила и едновременно с това записах и Марти в общината.

 2. В МВР/ ТОВА КОЕТО Е КЪМ ТВОЯТ РАЙОН/  отиваш с удостоверението за пост.адрес и подаваш заявление за смяна на лична карта- около 30 дни е. Ако имаш промяна на фамилията ще ти искат акта за брак.

# 19
Забравих да напиша , че който има смяна на фамилията по закон е длъжен в срок от 30 дни да си смени личната карта.

# 20
  • Мнения: 219
малкото мишле лошото е, че по тъпия им закон няма как да бъде осъществено това. Надявам се да няма санкции, че съм се забавила някой месец. Ние се оженихме на 05.08.2007, тази или другата седмица ще гледам да мина да си подам молбата или как се води там за смяна на адреса, но лошото е, че освен, че ми искат акта за раждане, нот акт на апарт и ЕГН на родителите и брат ми, ще трябва да чакам около месец, защото идвам от друг град (а документите се бавят много, все едно идват от щатите), и вече чак тогава ще мога да отида и да си сменя ЛК, защото и фамилията сменям, та...и на следващия ден да бях отишла, нямаше да стане в рамките на 30 дни. Пък и преди 2 седмици изповядахме сделката с апартамента, та още и не беше наш, абе...много неща имаше за довършване, преди да се вади ЛК. Е, дано не ми се налага да губя и 1 ден за отписване (както някой беше писал). Да не говорим, че докато стигна до човек дето е наясно навъртях 3-4 тел в общината, за да ми кажат какво ми трябва. А като такса...ще видя на място.
А до колкото знам по временна регистрация не пращат парите, а само по постоянен адрес!
Тук има едно добро разяснение - http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2585&sectio … 31&id=0001601

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 13:25 от Tsvetito

# 21
Въпрос с повишена трудност!!!
Може ли в едно и също населено място да имаш постоянен и временен адрес.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
Ами разбира се , че може! Единият адрес е постоянен , а другият е временен (настоящ). Ако живееш под наем или по някаква причина не при мама и тате и се местиш през година- две години, да не мислиш, че и личните документи ще си сменяш. Mr. Green
Аз съм регистрирана по този начин. Значи може!

Общи условия

Активация на акаунт