Колко мляко трябва да пие дете на 1 годинка?

  • 6 703
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
Това за намаляне на имунитета от млякото беше най - големият "майтап" който успях да чуя. Големият ми син пиеше от 8 месец кисело мляко по 300гр на обяд и 300гр вечер за заспиване така до 2г 6мес. Здрав и силен юнак стана.

# 16
  • Мнения: 3 478
Гледам да е поне 500мл. на ден. Тук на годинката като ходихме на преглед ми казаха малко по-голяма мярка ( някъде към 700мл. се падаше),ама трудно го докарвахме още от тогава до толкова.

# 17
  • Мнения: 1 029
Правих й сутрин и вечер по 180-200 мл, които не винаги изпиваше. Най-добре, ако имаш съмнение, че не достига, прави повече пък детето ще изяде колкото му е необходимо (поне така си мисля). В крайна сметка всяко дете е различно, някои ядат повече, други по-малко, зависи и от ръста и теглото все пак. Чувала съм, че има и такива, които след годинката отказват изобщо да пият мляко  Rolling Eyes

Четох че млякото намаля имунната система - сега проучвам това. Вие чували ли сте?

Не съм чула подобно нещо, а и не мисля, че е верно. Все пак то съдържа доста полезни съставки, които би трябвало точно обратно да действат на организма.

Общи условия

Активация на акаунт