Холандска Тема - 15

  • 15 051
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • NL
  • Мнения: 520
Привет мами.Все още съм 2 в 1.
Milenski72
Цитат
ти пробваш ли разни хитрини за ускоряване на раждането? като секс, секс и...секс
Това удоволствие го спрях вече седмица.Може да предизвиква но да ви кажа контракции си имам и то доста болезнени и вече нямам желание за подобни занимавки.А пък то и единият секс в 9 месец-не ти е работа hahaha Joy.
sterje-най-после видяхме снимките.Ето кой прави хубави торти но аз това го знаех,че съм те засичала в един кулинарен форум и даже мислех да ти задам няколко въпроса на тази тема.Все хубави спортове си подбрала за Ванко-футбол,плуване,тенис.Да го направите един професионалист пък мама ще има да реди купите и медалите bowuu.
И един по-страничен въпрос.Как ги слагате умалени снимките и като кликнете на нея  се получава в голям размер?Така,както sterje е направила.
За бърн аут чух за първи път от вас но съм чела преди ,че депресията например си е заболяване на по-заможните.Когато нямаш възможност да се лекуваш,стискаш зъби,не се отпускаш и отшумявала в повечето случаи.Докато тези,които имали възможност да се лекуват се отпускали и лечението било по-бавно.Винаги си зависи от човека според мен но имало наистина подобна тенденция.
Мен пък в БГ са ми изписвали такива медикаменти заради една фобия и като се записах тук на психолог и тя  #Crazy #Crazy #Crazyтакива очи облещи как може да са ме тъпкали с два вида хапчета според нея ненужно,да не говорим,че били и от времето на баба ми.
Пия си сега само рибено масло.Имам една книжка и там пише и научно обосновано колко е полезно да се взима.
Лек ден на всички,аз ще си чакам.Вчера ме удари шайбата от скука и отидох на пазар.Купих си много хубави ботушки с висок ток.Хайде стига с разни ниски бременлийски  обувки Whistling.

# 226
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Milenski72,
на мен пък ми е много интересно да чета написаното от теб. Мисля си, че имаме нужда да четем не само за някои неща, а за много и различни неща..   Peace

Аз съм болна. Жалко за ваканцията ми, но го очаквах! Много ми се събра напоследък! Положителното е, че през коледната ваканция отиваме в Балтийските републики. 13 дена хубави емоции и много сняг.  Laughing

# 227
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Милика  bouquet де да можех да правя такива торти. Тя тортата е купена, аз не обичам почти нищо сладко, та не си правех експерименти с дечицата. Иначе страшно обичам да готвя. Питай аз така или иначе, водя една рубрика - рецепта на деня, така че идеи колкото искаш. А за снимките като се регестрираш там може да си направиш и свой албум, но е на англйски ако ти трябва помощ свиркай.  bouquet
Благодаря ти за пожеланията за Ванко. Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 581
Милика: ако депресията беше заболяване на по-заможните,терапевтите и психолозите щяхме да имаме доста по-малко работа - за сыжаление обаче моят опит не показва това. Наистина от време на време излиза по някоя и друга публикация в печата на тази тема - как ако се "стегне" човек и например си поговори с приятелка или отиде на почивка всичко може и да отшуми. Това е много вярно в случайте на преумора или някакво временно неразположение, но при една истинска клинична депресия според мен не би имало дылготраен ефект. Както Миленски написа - има си различни терапии и различни методи, като антидепресантите са само едно от тях и то само при много конкретни случай и не мисля че тук в НЛ се предписват с лека рыка.

# 229
  • Мнения: 1 072
Здравейте, мами.

sterje, честито на патерица за Ванко, голяма съм патка, нещо съм пропуснала кога е било да ти честитя тогава. Много е сладък. Да ти е жив и здрав.

Милика, днес не можах да почина, сутринта в гаража с колата, 2 часа чакане, после до центъра да купуваме подарък на Дани, че другата седмица няма кога, нали е ваканция и не можем с него да ходим да му купуваме. ПОне свършихме работа.


moppie - за секса и раждането - аз така миналия път си докарах онова фалшивото раждане, дето се мъчих цяла нощ и накрая - нъц. Така че истина има, ама ... не помага винаги тоя метод.

Аз наистина нещо омешвам нещата за burnout-a и депресията. Една моя колежка беше в депресия (тая дето и тя излезе по майчинство наскоро), сума ти и време не ходи на работа и пиеше лекарства. Не знам какво и е било, във всеки тя винаги казва, че е било много зле.

Аз съм скапана и отивам да лежа.

Приятна вечер!
САра

# 230
  • Мнения: 581
момичета аз да выведа една по-оптимистична тема от предходната Simple Smile - вашите деца колко пыти празнуват коледа и на кои от празниците им давате подарыците? Сега се задават 5 Дек, Коледа, Нова Година....всичките ли от тези празници ги отбелязвате по някакыв начин?

# 231
  • NL
  • Мнения: 520
Илче претенции да е вярно това твърдение нямам.Ако въобще може да се говори за нещо вярно и невярно в психологията.Както знаеш нещата там са много относителни.Така съм чела и го написах,защото и според мен има зрънце истина.Незнаех,че ти с това се занимаваш  bouquet.Работиш ли си по специалността?
Цитат
има си различни терапии и различни методи, като антидепресантите са само едно от тях и то само при много конкретни случай и не мисля че тук в НЛ се предписват с лека рыка.
За това съм съгласна.Дори и описах какво им беше отношението на тукашните лекари специално по моят проблем и взимането на медикаменти.

# 232
  • Мнения: 581
Милика - до скоро правех терапия (не точно като работа, а по-скоро като стаж и поддыржане на квалификацията), но точно в момента се удоволствам изцяло на майчинството и обмислям накыде да поема - дали кым университет, дали кым по-сериозно практикуване, дали кым плануване на второ детенце та така..Simple Smile Пожелавам ти леко раждане и бырзо да ти минават тези последни дни!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 233
  • Мнения: 1 550
П.п А вие знаете ли, че в повечето по малки градчета дечицата се записват за училище още след като се родят? Защото понякога има доста дълъг списък с чакащи. И с градините е така. newsm78  bouquet

Sterje, мда, знам. ние записахме Алекс на детска градина още преди той да беше роден. така и не го пратихме там де. едва от тази година ходи на фермата. а за училището го записахме преди година, но за там няма проблем.
а, за подаръците дето се дават на дечицата, дошли на рожден ден знаех. виждала съм ги е Хема. сподели какви книжки си чела и какво измисли ти за подаръци. Ванко празнува ли си рожденият ден в училище, когато стана на 4. нашият татко казва, че нямало нужда първия рожден ден да се празнува в училище. а, на мен ми се струва някак си странно. единия ден си рожденик и на другия тръгваш на училище  newsm78

Milika, хората страдащи от депресия са по принцип генетично предразположени. съвременната психология е всъщност наука, както всички останали научни дисциплини. хората, упражняващи психологията като професия обаче са различни. като лекарите са- има добри, има и не толкова добри Confused
ти продължаваш ли с твоите кулинарни занимания? ти си явно много сръчна и креативна bouquet за мен това е признак на търпение, а аз се възхищавам на хора с търпение. на мен за жалост не ми е добродетел Sad
кога ти беше всъщност термина? и аз съм се пръкнала с две седмици закъснение. но съм била голямо почти отгледано бебе Mr. Green майка ми и до ден днешен разправя какво лесно бебе съм била.

Калинка, благодаря Hug макар, че аз не съм клиничен психолог. по една от дисциплините учихме и за burnout и ми беше безкрайно интересно. всъщност, доцентската ми запали интереса. много интересни лекции водеше.
бързо оздравяване ти желая bouquet това за Балтийските републики звучи много интересно. ще ми бъде интересно да чуя впечатленията ти. нали ще постнеш и малко снимки Praynig

Илче, ние празнуваме и 5/12, и Коледа, и Нова Година. подаръци има за 5/12 и за Коледа. като за първия повод на дребни подаръци- от работата на баща си, от Албърт Хайн Mr. Green и други подобни. тази година нашите идват и ще бъде весело. за нас празниците са по скоро да се отпразнува сред любими хора. Алекс е още малък и не очаква по такива поводи се дават подаръци.

лека нощ от мен Hug

# 234
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Миленски точно така е. Ванко стана на 4 и на другия ден вече беше почнал училище. Не, наистина не се празнува а и реално погледнато те дечицата не се познават все още. Аз си спомням миналата година как ми мърмореше горкия в началото как не искат да играят с него, а аз му обеснявах че те просто не го познават. А тази година е съвсем друго вече, той е вече 2 ра година в същата група и вече и има и по малки дечица - сега ролите са сменени. Всъщност това с различните години в една група са го измислили много добре - децата по големите помагат на по малките и са много по задружни - големи са сладури. Party Аз нали помагам в училището им да ги храним понякога на обяд, а и изкарах един много хубав курс за това как да се държим с тях. Ако не се лъжа беше по системата на Гор?  Иначе за подаръците - ами всичко опира до креативност. Малки нещица украсени като животинки - или например бонбонки или чипс в хартиена опаковка във формата на нещо. После ще вида из нета да ти пратя някоя идейка.  bouquet
Лек ден на всички. Hug
п.п Милика стискаме палци Peace
Сара - не се притеснявай - аз например бях много разсеяна докато бях бременна  с Ванко. А ти имаш толкова други неща на главата. Hug И на тебе вече малко ти остана.
Звезди как е бебо? Нови зъбчета?

# 235
  • Мнения: 7 914
добро утро, момичета,
 малко не ми се пише напоследък във форума...изглежда ме хваща предзимно настроение Rolling Eyes

sterje
къде си го карала този курс?

нямаме нови зъбчета... ама се поукроти малко.. поне не мрънка денонощтно Party

и аз мисля да празнуваме по задължение 5/12... повече с лакомства и тн.. после задължително Коледа (ама дали подаръците да не са от Дядо Коледа? newsm78 )... а за Нова Година от мама и тати? Thinking
 не съм го измислила още Rolling Eyes

Milika
 стискам ти палци всеки ден  bouquet

# 236
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Звезди - към училището на Ванко - нали това казвам, че съм мама там която им помага на обяд да ги храним тия дечица които в паузата не се прибират. Беше много интересен - жената която го водеше просто имаше таланта да е от хората които като ти обесняват от нещо винаги лесно ги разбираш и ти става интересно. Реално погледнато обикновени нещица които толкова лесно забряваме понякога. В основата е просто да гледаме на тях като равностойни, а не (както често правим без да се замислим) да сме домениращи. Wink  bouquet Бях намерила и инфо из нета но беше на англйски. Sad

# 237
  • Мнения: 1 550
добро утро, девойки  Hug

sterje, благодаря Hug ще метнеш ли насам информацията, дето е на английски от курса? звучи интересно.

Милика, как сте? някакви признаци за раждане? или ти чакаш да минат почивните дни? на бебка явно и е много добре при теб Hug

Сара, как си днес?
аз по време на моята бременност бях в топ кондиция. имах 2 изпита по статистика и разни други. нямаше и следи от умора, разсеяност или каквото и да е друго. бях супер мобилизирана. но на мен ми беше първа бременност, а ако беше трета  Sick за това ти се възхищавам  bouquet аз втора трудно си представям...
как купихте за рождения ден на Дани? той сам ли си каза какво иска? ще каните ли приятелчета за рождения му ден?

Звезди, кога идва твоята мама? аз от сега правя списък на нашите какво да вземат за насам Thinking ти ми даде идеята за гювечета  bouquet браво на Ерик, че поне през нощта оставя мама и татко да поспят Hug

лек ден от мен Hug
хайде на горещия шоколад Party

# 238
  • Мнения: 581
sterje: моля те дай и насам инфото на английски език...

# 239
  • NL
  • Мнения: 520
Здравейте и от мен.Вече ме е срам да влизам в темичката без новини  Embarassedно какво да се прави.
За декемврийските празници-както се казва""Може да сме безделници но не сме без празници Mr. Green".Поводи много,но за мен Коледа си остава  най-големият от тях.Sinterklaas го приемам по-купонджийски,както и Нова Година, Коледа по-традиционно религиозен.Подаръците при нас са по коледно време.Първата година на Бъдни Вечер подготвих българска трапеза,миналата година холандска кухня+задължителната питка с пара.Таз година мисля от по-рано да се организирам и пак да има сърми и боб.Много се радвам на тези пакети,които раздават в работата на служителите за края на годината.Голяма конкуренция пада  в къщи,кой какво е получил в пакетите-цирк отвсякъде ooooh!.
Цитат
обмислям накыде да поема - дали кым университет, дали кым по-сериозно практикуване, дали кым плануване на второ детенце та така
Илче,каквото и да избереш-успех ти желая  Hug.Хубава професия сте избрали с Milenski72.
Миленски-
Цитат
ти си явно много сръчна и креативна
благодаря за комплимента но много ме надценяваш.За тези торти,които правя,сега се уча и съм още млада и зелена в сладкарството.А за останалото по ме бива с бормашината да дупча стената и едва от време на време ми идва някой дизайнерски проблясък Wink.
sterje -да мине раждането и ще се регистрирам непременно в кулинарният сайт.
Звезди-как сте?
Лек ден на всички.


Общи условия

Активация на акаунт