Ще ходим ли утре на училище?

  • 18 572
  • 211
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 234
Синът ми не ходи на  училище  от 24.09 и тази седмица стачката им продължава.Класната им казала да гледат телевизия и от там ще разберат кога да се върнат на училище.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Ще ходим ли утре на училище?"

Аз не мисля да ходя на школо Wink. Минало ми е времето.
Но и щерката няма да ходи. Тяхното училище продължава да стачкува. Снощи се чух по телефона с класната й. Въпреки, че последната също ме взе за своя ученичка  blahblah, все пак чух важното за мен изречение, че децата все още няма да започват с учението.

# 32
  • Мнения: 8 999
И в нашето училище стачката продължава. Ходим всеки ден за информация. Не ми тежи чак толкова много - нали, когато децата са на училище, ходя до там два пъти на ден - сутрин водя, следобяд взимам детето си. Не е чак такава болка за умиране, че се разхождам привечер до училището за да питам дали ще учат или не.

# 33
  • Мнения: 6 029
И в нашето училище стачката продължава. Ходим всеки ден за информация. Не ми тежи чак толкова много - нали, когато децата са на училище, ходя до там два пъти на ден - сутрин водя, следобяд взимам детето си. Не е чак такава болка за умиране, че се разхождам привечер до училището за да питам дали ще учат или не.

училището на щерката е на 10 мин. път с автобус. е не мога да ходя всеки ден с бебето и с нея. сори.

# 34
  • Мнения: X
В училището на дъщеря ми са избрали някаква странна форма на стачка.
Миналата седмица учиха в понеделник и вторник и до края на седмицата стачкуваха.

Тази седмица ще учат до четвъртък включително и в петък ще стачкуват.
Баси тъпнята!Или да стачкуват или да учат!
Евала на градината на малкия-от както са започнали не са спирали.
 

# 35
  • Мнения: 2 401
Аз минах тази сутрин през даскалото - стачкуват безсрочно. Имаха подписка за подкрепа - подписах се, обаче ме изненада броя на подписите - 74.  Училището е огромно. Май наистина на родителите им идва  повечко вече.

# 36
  • Мнения: 2 700
И в училището на дъщеря ми стачката продължава. Новост от тази седмица е занималня от 10 до 16 часа за децата, чиито родители са затруднени.
Умирам от любопитство какво ще правят в занималнята, защото им искаха по една тетрадка.
Кампари, да ти кажа честно май предпочитам вашия вариант.

# 37
  • Мнения: X

Кампари, да ти кажа честно май предпочитам вашия вариант.

Уф, не знам... Rolling Eyes
Ами родители, които изпращат децата си в други населени места докато има стачка?!Иди си-ела си!
Аз съм за ясно и категорично решение дали ще стачкуват.Такива половинчати работи не обичам.
Подкрепям ги, но според мен по този начин сами настройват родителите срещу себе си.

# 38
  • Мнения: 25 647
Добре, де, защо трябва лично да ходите? Телефони няма ли?  newsm78

# 39
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Добре, де, защо трябва лично да ходите? Телефони няма ли?  newsm78

Аз нямам в момента такъв проблем, но има учитело, които не обичат да им звънят

# 40
  • Мнения: 25 647
Аз нямам в момента такъв проблем, но има учитело, които не обичат да им звънят

Ситуацията е необичайна, така че би трябвало да се прежалят. А и не е задължително да се търси конкретен учител. Всяко училище има телефон. Няма начин да няма дежурен на него.
Пък и помощният персонал не стачкува, нали?  Wink

# 41
  • Мнения: 984
Добре, де, защо трябва лично да ходите? Телефони няма ли?  newsm78

Аз нямам в момента такъв проблем, но има учитело, които не обичат да им звънят
всяко училище имат канцелария и там звънете

# 42
  • Мнения: 248
163-то също продължава безсрочна стачка. Даже чух, че ако не постигнат някакво споразумение, щяли всички да си подадат молби за напускане. По принцип подкрепям учителите, но децата ще са потърпевши. Днес се заговори за провал на учебната година. Хич не ми се иска да съсипят една година от живота на детето ми, докато да се разберат.
А иначе, аз през няколко дни звъня на учителката на сина ми да питам дали ще учат или не, но вече не ми е удобно. От училището казаха да се информираме от новините. Е, аз работя в медия и не искам да се информирам от новините, а искам да знам информацията от първоизточника, защото чрез пресата се изкривява - става нещо като развален телефон.

В 77 ОДЗ също стачкуват вече втора седмица. Работи само яслата, и то без помощен персонал. Поради тази причина трябва да прибираме децата до 16 часа, така че и помощния персонал стачкува.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Е при вас поне или стачкуват или не,а при нас половината учители стачкуват другите не и се получава,че имат примерно първи и шести час.Добре,че училището е близо та не е проблем да се прибира ама май в повечето случаи киснат в кафетата.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 951
Нито се обаждам,нито проверявам.Не ги водя.Мисля,че щом сме се разбрали  Е ЯСНО.

Общи условия

Активация на акаунт