Ще ходим ли утре на училище?

  • 18 655
  • 211
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13 512
Аз мисля, че министърът трябва да им се моли/ образно/, а не  те на него. Защото учителската професия е нежелана и все по-малко и по-малко кадри ще остават.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Съгласна съм, че ще си намерят, но не и всички 2 хил. напускащи.

По-лесно ще е на по-младите, мисля, а на тези, които работят по 20 год. и нищо друго не знаят, дори и един компютър откъде се пуска...

# 92
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
О в нашето училище не са толкова млади учителките, но всичките могат да работят с компютър.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Чухте ли тази вечер каква е сделката със Саркози? Нашите ще вземат за въоръжение 2 Корвета за около 700 милиона долара/евро. Не съм сигурна за цифрата и валутата, но наум го закръглих почти на милиард. А французите евентуално ще правят някакви плавателни съдове в корабостроителницата във Варна.
 А пари за заплатите нямало. За Корвети има.

# 94
  • Мнения: 13 512
Ами деца ще гледат... във Варна се дават по 300-400 лева на месец за занимаване на ученици- от 1ви до 4-5 клас. По 4 часа на ден. Едно дете. 400 лева. Сигурно и в Бургас  е същото.
Е, настина ще е проблем наведнъж 2000 човека да си потърсят работа.

# 95
  • Мнения: 1 731
Ох,незнам вече ама и децата се изнервят да седят и нищо да не правят.
Да взема да вляза в ролята на учителка ли утре? newsm78Ама няма да слушат ,знам си аз.
Жалко е че е за сметка на децата. ooooh!и нас.Ние с таткото на работа,те сами по цял ден.Бабите далече,все в притеснение съм. newsm78Все ги мисля какво правят,яли ли са? newsm78

# 96
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Ами деца ще гледат... във Варна се дават по 300-400 лева на месец за занимаване на ученици- от 1ви до 4-5 клас. По 4 часа на ден. Едно дете. 400 лева. Сигурно и в Бургас  е същото.
Е, настина ще е проблем наведнъж 2000 човека да си потърсят работа.

И кой ще им плаща осигуровките? А стажът върви ли в такъв случай?

# 97
  • Мнения: 13 512
Ами деца ще гледат... във Варна се дават по 300-400 лева на месец за занимаване на ученици- от 1ви до 4-5 клас. По 4 часа на ден. Едно дете. 400 лева. Сигурно и в Бургас  е същото.
Е, настина ще е проблем наведнъж 2000 човека да си потърсят работа.

И кой ще им плаща осигуровките? А стажът върви ли в такъв случай?
Ами повечето плащат. Аз на истачката си и плащам осигуровки на 4 часа- колкото работи . На учителк сигурно също бих плащала, само че  когато ползвах такава- тя беше пенсионерка. И осигуровки ще им плащат. Казах ви- има недостиг на учители- и за училищата, и за занимални, и за частни уроци.

# 98
  • Мнения: 25 892
По-лесно ще е на по-младите, мисля, а на тези, които работят по 20 год. и нищо друго не знаят, дори и един компютър откъде се пуска...

Това ли точно прави един учител добър? Умението да пуска компютър?
А какво ли са правили горките даскали в предкомпютърната епоха?  newsm78
Баси, значи, никакво образование не е имало тогава!  Crazy

# 99
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Сийке, май си чела по диагонал.

Стана дума за това, че учителките като напуснат и лесно ще си намерят работа. По-дъртите, обаче, не съм убедена, че нещо друго могат, освен да ходят на училище.

# 100
  • Мнения: 13 512
Сийке, май си чела по диагонал.

По-дъртите, обаче, не съм убедена, че нещо друго могат, освен да ходят на училище.
Ами те  да си останат, като не могат друго. Нали все пак трябва да останат 2-3 училища в Бургас, които да работят... Laughing
Останалите ще станат частни и родителите ще дават мило и драго само да има къде да ходят децата им на училище..поне до 8ми клас да могат да се изучат Joy Joy Joy
Така и учители, и родители и министри ще са доволни.

# 101
  • Мнения: 3 740
Чухте ли тази вечер каква е сделката със Саркози? Нашите ще вземат за въоръжение 2 Корвета за около 700 милиона долара/евро. Не съм сигурна за цифрата и валутата, но наум го закръглих почти на милиард. А французите евентуално ще правят някакви плавателни съдове в корабостроителницата във Варна.
 А пари за заплатите нямало. За Корвети има.

700 млн. евро, т.е. близо милиард и половина лв.
Честито! С тези корвети вече сме непобедими!
(Дано има комикси с указания за управлението им, защото при тази политика по отношение на образованието екипажите с гаранция ще са неграмотни .)

# 102
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с Монда.
Учителите, които напуснат ще си намерят работа, я като детегледачки, я като частни учители.
Съгласна съм и с това, че министърът трябва да им се моли,образно казано.
Колкото до това, че младите по-лесно ще си намерят работа -това не е сигурно.Много родители предпочитат за детето си учителка с опит, пред това да е млада и да знае да пуска компютър.
А и то няма кой знае колко млади учителки в системата в момента.

Но това, което пише в линка по-долу че ОУ "Братя Миладинови" в Бургас не протестира НЕ Е вярно.Точно това училище е в безсрочна стачка от 24.09.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Всички четат по диагонал...

По-младите няма да станат частни учители, а ще станат офис-сътрудници и тем подобни, в зависимост от предмета, който преподават.

За частните уроци не всеки става, родителите ще търсят по-добрите и доказали се учители. И за другите ще има хляб, но цената им ще е по-ниска. От което лично аз стигам до извода, че няма разлика с сегашното им положение.

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
Странното е, че вече започвам да се съмнявам какво съм чула, защото беше само по ВТV - дадоха Станишев, ухилен до уши да обясвява как за корабостроителницата щяяла да има работа, а Саркози, че бил предпочетен БГ партньор, но май не е ясно дали ще се произвежда във Варна или във Франция. А на другите новини нищо не чух за Корветите и корабостроителницата.
Дали съм сбъркала? newsm78 Пу, да му се не види, а си мислех, че посещението на Саркози не е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт