Бебка е крива

  • 6 371
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Ако има и най-млко съмнение за нужда от физиотерапевт НикиФин трябва да се провери и то при специалист-надявам се да нямате такава нужда.И ако е така трябва да си доста упорита.Слагането по корем само няма да помогне/личен опит/,а и това упражнение важи за всички бебета-тук ,не знам защо,много се говори за него ,нарича се tummy time и е най-вече да се тренират вратните мускули/каза лекарката/.С риск да се повторя-обръщай я постоянно и ще видиш каква разлика ще настъпи и ако всичко друго  е наред,в което не се съмнявам,ще спре да се усуква и ще спи и на двете страни.
Дара преди и по гръб не скаше да лежи,на които кажа каква е била глават и никoй не може да повярва.

Успех от сърце  bouquet и сменя тази мила жена-лекарката ви  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 256
 Aila,не разбрах кого питаш,но да отговоря  Laughing
Задължителни са-ние вече имаме към 10 и утре отново ще им слагат.Малкo отклонение:когато се родиха педито от болницата веднага искаше да им сложи за хепатит,защото били в отлично здраве Rolling Eyes,но ние отказахме-родени в 33 само ваксина им трябваше.За 4 дена 10 пъти ме пита и ми напомня за ваксината.бихме им първата съвсем скоро вече при личния ни педиатър.
Записват им ги в картона и ни дават да четем брошура/странични ефекти,алергични реакции,нужда от тази ваксина и т.н./ за ваксината,която ще им бъде сложена.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 236
  Мерси pd отговора. Просто скоро попаднах на един явно популистки филм за ваксините, но все пак се замислих за някои неща. Първото е, че все пак смятам че трябва да имам правота аз да решавам дали да се поставят ваксини на моите?!! деца и ако поставям аз да реша кои. От прочетеното напоследък не мисля че бих се съгласила да поставя на малките ваксини, а ако да определено не всички. В Б-я обаче е задължително, защо ли си мислех все че при вас не е.
  А това е филма на който му е интересно може да го погледне - Vaccination - The Hidden Truth

# 18
  • Мнения: 7 803
в австрия са само препоръчителни ваксините, но не и задължителни  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 12 236
      Мерси за отговора.
      НикиФин извинявай за спама  Blush
      Как е малката?

# 20
  • Мнения: 2 757
И в Дания ваксините не са задължителни, а препоръчителни. Затова много се чудя дали и кои да слагам. Ще погледна филма за ваксините. Иначе може да сменя личната, ама не знам с коя - току виж скоча от трън на глог.
Евинка иначе е добре ама си се криви. А как реве - нон стоп и за всичко. И само цица и затваря устата и то много временно. От сега си личи кво ни чака с нея май. Докато братчето и е истински ТеоДор (Божи дар) - много добро дете.  Hug

# 21
  • Мнения: 2 757
Aila, прощавай за профанския въпрос, ама как се гледа този филм? Не знам как да си го пусна, програма специална ли се иска  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 12 236
   Еми май вече от чужбина вече може да се тегли от Арената. Само че ти трябва една програмка за теглене от торенти да си дръпнеш. НАпример BitTorrent  например. Може би трябва да е описано вътре в самия сайт на Арената как става. Таткото каза че е много малка програмката и може да ти я пратя и на пощата ако нещо
   Този филм обаче няма да ти даде отговор кои ваксини да слагаш. По-скоро е насочен срещу ваксините като цяло.
   Може да прецениш като просто прочетеш всяка от болестите поне аз така правя включени в имунизационния календар, какво представлява, каква е вероятността да се разболеете и ако се случи каква е вероятността от някакви усложнения. От друга страна при ваксините дали има и какви усложнения, изгражда ли дълготраен имунитет и тн.
   Ако искаш тук открих също доста популистки неща срещу ваксините написано - http://www.yosif.net/bg/med/index4.htm
   Четвърта и пета глава май.
   Аз не искам да убеждавам никой да не слага ваксини. Досега съм слагала всички без изобщо да се замислям. Именно за това съжалявам, че просто е трябвало повече да прочета и да направя информиран избор.
   Радвам се че малката е по-добре, а за Личната както описваш нещата мисля че е по-добре да рискуваш и да я смениш.
   

# 23
  • Мнения: 583
малко със закъснение, но и аз да споделя
моето момче когато беше на около 1,5 месеца видях че някак си като лежи все  си върти главата на една страна и някак си самата позиция беше като на буквата С
случайно разбрахме причината при къпане - разкъсано мускулно влакно /при раждането/. изглеждаше като подутина на мускула на вратлето
личната беше казала - масажчета, слагай го на едната-на другата страна и ще се оправи
но добре че наша близка докторка ни накара да отидем до софия,
2 месеца и половина физиотерапия и се оправи, последствието можеше да е "крива шия"

не ти го казвам това да те плаша, а просто да погледнеш и да обърнеш внимание
каквото и да е и НИЩО да не е, е важно да се знае навреме

П.П. Чувала съм за деца, на които главичката се  оформяла чак към 1 годинка


# 24
  • Мнения: 2 757
С помощта на една друга юзерка установих проблема на детето ми - има т.нар. KISS KIDD синдром. Става дума за блокиране в горните вратни прешлени, което води до несиметрично развитие и др съпътстващи проблеми. Много съм притеснена. Ще се ходи пак по доктори   Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 12 236
   Вярвам че проблема ще се оправи  Praynig
   Само не разбирам вече защо се налага ние родителите да ставаме лекари на децата си и да търсим проблема и решението му....

# 26
  • Мнения: 2 757
   Вярвам че проблема ще се оправи  Praynig
   Само не разбирам вече защо се налага ние родителите да ставаме лекари на децата си и да търсим проблема и решението му....

Много просто - защото нас най-много ни интересуват децата ни. Лекарите само отбиват номера повечето, кото да си вземат заплатите. Сестрата дето наглежда бебетата идва тук всяка седмица по 2 пъти и седи по 2 часа на сладки приказки да ми губи времето. Симулира някакъв преглед чат пат ама явно само симулира, защото не само че не забеляза проблема, ами дори аз като и казах че го има, тя не го забеляза първия път, което беше 10 дена след раждането. Оня ден пак и обърнах внимание и тя каза, че е нормално и може да се оправи от самосебе си, само в редки случаи се налага физиотерапия и ако искам да се обадя на личния лекар да прегледа детето. Та чула, че е нормално ама пропуснала дребната подробност, че е нормално до 3 месеца да се оправи проблемът от самосебе си, а не на 4 месеца да бъде още по-задълбочен. За КИС КИД изобщо не спомена, не е и чула според мен. Но от това което прочетох, това си е сериозна деформация и не отшумява от самосебе си. По-скоро детето се приспособява към нея така че да избегне болката и така си кара, съпътствано цял живот от усложненията от този синдром, но не подозирайки озобщо че има проблем камо ли от къде идва  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт