До каква възраст- за къпането

  • 3 545
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Къпем го всяка вечер,той така се радва на водата,че не ми се иска да го лишавам от това удоволствие.Не всеки път мием главата.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
С косата всяка вечер го къпех до годинка и половина някъде.Сега лятото мием косата пак всеки ден,зимата-през 2 дни.Иначе баня си правим всяка вечер Wink

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
вече през вечер го къпя целия иначе вс. сутрин и вечер  си имаме традиция да си му мия лицето  и дупенцето  Grinning
В топлите месеци вс.ден го къпех тъй кото обичаше през деня да вилнее по площадките и най-вече  пясъчника  Crazy

# 18
  • Мнения: 2 677
Миенето е едно, къпането - друго.
Конкретно по темата - никога не съм го къпала всяка вечер. Обикновено през вечер.

# 19
  • Мнения: 992
При нас не се препоръчва да се къпят всеки ден, почти никой не го прави. Около 2 или 3 пъти в седмицата са достатъчни.  Отдавна е доказано даже, че по-честото миене не е полезно по много причини, за кожата, за имунната система... но както и да е. Явно в БГ е прието да се къпят всеки ден бебетата, но в крайна сметка всеки прави така както го разбира. Според мен всеки ден просто не е необходимо, освен ако не е с друга цел - примерно да се облекчат колики и т.н.  Wink

 Peace

Никога не съм я къпала всяка вечер.
Когато беше новоредено я къпех през ден-два, през останалото време само я измивах.
Тук също се отрича бебетата да се къпят всеки ден.

# 20
  • Мнения: 873
аз знам от една моя приятелка-медицинска сестра-,че до годинката де къпе всеки ден,после през ден.бебка е на 3 месеца и още е във фазата на подсичането по разни гъчици,а и се поти детето,та си го къпем всеки ден.случвало се е два пъти досега да пропуснем,защото тя примерно е заспала по изключение в 18ч. и се буди в 22ч.,та не сме искали допълнително да я разбуждаме с къпането,а само сме сменяли памперса и дрешките.иначе съм съгласна за ежедневния душ,от който всички имаме нужда вкъщи Peaceглавичката първия месец я миехме само с вода,през втория през ден започнахме да слагаме по капка шампоан,сега я мием всеки ден със шампоан-лекарска препоръка.
..." До преди няколко години се препоръчваше ежедневно да се къпят бебетата. Днес вече е доказано, че кожата на бебетата е обвита от специален вид "обвивка", която освен пот, мазни клетки и други, съдържа и някои микроби, които са като бариера за много вируси и болести.
В модерната грижа за бебето се опитва тези естествените защитни функции на малкия организъм да бъдат запазени. Затова по принцип се препоръчва около два пъти къпане на седмица. Разбира се това не важи в определени случаи, когато памперса е пропуснал или бебето силно се е изпотило и т.н. "...
сигурно има логика и в това обаче newsm78 ще го имам предвид Peace

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Къпя го всяка вечер, включително мия косата, опитваме се да мием зъбки - искам да му създам добри хигиенни навици. А той толкова добре се забавлява във водата с патета и корабчета. След банята и масажчето е уморен и заспива много лесно.
Ако ще го разголвам само да му мия дупето и лицето - ами по-лесно направо целия да го изкъпя.

# 22
  • Мнения: 4 111
Искам да попитам и по-скоро таткото ме накара да попитам:
1.до каква възраст къпехте децата си всяка вечер?
2. дали с косите ги къпехте (ако е всяка)?
3. През зимата, всяка вечер ли се къпят?

1. До 6 месеца. Роди се януари - зимата, но не пропускахме къпане.
2. Винаги с косата
3. Като се захлади си позволяваме да прескочим една вечер, но не винаги.


Зависи от хигиенните ви навици.Ако вие вземате ежедневно душ,така ще научите и детето.
Така си е.  Peace

# 23
  • Мнения: 3 205
След лошия ми опит с първото дете, което е със суха кожа и склонност към АД, ще къпя второто 2-3 пъти седмично, ще ползвам специален сапун само веднъж седмично. Това - докато проходи, после вече ежедневната баня просто е задължителна, за да не си отглеждам прасенце вкъщи.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като беше бебе го къпех всяка вечер, дори и зимата.Косата я миех един път в седмицата.Сега пак го къпя всеки ден, много по-добре е като си легнеш и да си изкъпан.

# 25
  • Мнения: 24 467
И двете хлапета сме къпали всяка вечер до около 1 годинка, като главата сме мили през 1-2 вечери със сапун, а в останалото време- с топла водичка. След навършена 1 годинка - по принцип през вечер, като ако детето се е изцапало по време на игра сме къпали и къпем всяка вечер- в зависимост от нуждите. Сезоните не са имали никакво значение за нас. Температурата в стаята си е една и съща, независимо от сезона.

# 26
  • Мнения: 1 931
Всеки ден. Особена като е хубаво времето и излизаме на вън е задължително,защото и двамата стават целите в пясък и банята ни е задължителна. Зимата като няма толкова излизания и ми се стори по-хладничко в стаята ми се е случвало да прескачам някой ден. Не съм се водила никога от това на колко дни трябва да се къпят или какво ми казват другите-само в неделя и сряда. Къпя ги когато виждам че наистина се нуждаят от това.А лятото се къпем два пъти-след сутрешната разходка и след следобедната.

# 27
  • Мнения: 7 201
Искам да попитам и по-скоро таткото ме накара да попитам:
1.до каква възраст къпехте децата си всяка вечер?
2. дали с косите ги къпехте (ако е всяка)?
3. През зимата, всяка вечер ли се къпят?
1.До 9 мес. всяка вечер.
2.Не всяка вечер косата-2 пъти седмично.   
3.През зимата съм го къпала през вечер.

# 28
  • Мнения: 1 531
ние къпем всяка вечер с бебешко шампоанче за тяло и глава чико Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 4 451
И двете деца къпахме всяка вечер до 1г.
Косата не всяка вечер - през ден-два.

Общи условия

Активация на акаунт