Във "вашата" детска градина има ли TV

  • 2 051
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Няма ТВ. Но има риби, папагали и компютри.

# 16
  • Мнения: 6 417
В градината на дъщеря ми има тв, но никога не съм го виждала включено. Пък и не виждам при над 30 деца в групата, как някое ще седне да зяпа тв.  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
А това дето'' в къщи достатъчно гледат цяла вечер''-не ви ли се вижда някак
...странно като аргумент?

Ами не - не ми се вижда странно, макар аз да не съм използвала този аргумент, тъй като дъщеря ми и у дома не гледа...

Ако исках детето ми да гледа ТВ вместо да се учи на нещо или да си играе на двора, където се намира моето всеки ден в 16.30 - 17 часа щях да си я държа вкъщи с някоя баба...

Дори да не го гледат /нещо, което хич не би го повярвал човек с дете у дома/ самия 'фон' на ТВ дава друго усещане. 

# 18
  • Мнения: 100
Здравейте сега се регистрирах и бързам да пиша Simple Smile
В нашата детска градина има ТВ, но е един за всички групи и досега не съм го видяла включен така
че честно казано нямам никакви възражения.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Имат, за мое съжаление. Току ми се разказват разни истории за рибката Немо и Бамби, които ги нямаме у нас. Когато е бил в сборна група съм ги виждала наредени пред ТВ като на кино следобед, когато го вземах. Синът ми казва, че не всеки ден гледат,а "от време на време", каквото и да значи това. Той у нас трудно издържа филмчета, а за тези от ДГ казва, че са много дълги - явно не му се седи пред ТВ, но ако повечето родители са "за" (дали са пари, явно, за ТВ), мен кой ше ме чуе?

# 20
  • Мнения: 3 271
После-на народна музика или спорт-докато си играят . Не седят на столчета пред него-който се интересува от нещо ,или аз преценя,че е интересно-обяснявам.

Аз лично не мога да приема ТВ като фон. Определено напряга очите и ушите, а и е безмислено. Музика - как да е, но спорта е доста интензивно като движение и говор.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
ТВ като фон? Достатъчно ненужна информация се излива върху всички ни ежеминутно, за какво е този фон?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
Не знам! Още не съм се разхождала вътре, а и родителска сме нямали!Дано да организират скоро, че доста неща искам да видя!

Не бих имала против, ако се използва с образователна цел и не повече от допустимото и необходимото за съответната възраст
на децата от групата.

# 23
  • Мнения: 8 999
Да, има. И какво от това. Моите деца не са в състояние по 8 часа да бъдат ангажирани с учене, пеене на песни, четене на приказки, наизустяване на стихотворения. Имат нужда от игри - когато времето е хубаво, ги изкарват на двора, когато е лошо - си стоят в стаята. Някои играят с играчките, други пък гледат филмче. Не виждам нищо лошо. Никой не е казал, че телевизорът е включен през цялото време и децата са принудени да зяпат сериали. По-спокойно гледайте на този ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ. И вие, ако си гледате детето вкъщи, по някое време му запълвате някой и друг час с детски филмчета, не ми казвайте само, че нямате в къщите си телевизори!

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Имат телевизор и следобед са им пускали филмчета. Мен лично не ме притеснява защото Георги гледа ТВ не повече от 5 минути, после започва да дивее (за което и се оплакаха от него защото пречел на другите дечица), той и в къщи не гледа, освен от време на време на компютъра.
 Ако става въпрос за принципното ми мнение, аз смятам, че няма лошо да има телевизор стига да не ги пускат да гледат повече от 10 до 15 мин. на ден.

# 25
  • Мнения: 3 271
Никой не е казал, че телевизорът е включен през цялото време и децата са принудени да зяпат сериали. По-спокойно гледайте на този ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ. И вие, ако си гледате детето вкъщи, по някое време му запълвате някой и друг час с детски филмчета, не ми казвайте само, че нямате в къщите си телевизори!

Виж какво казва една учителка по-горе, че стои за фон.
Сина ми примерно е от типа деца дето каквото и да дават се лепва. Буквално се лепва! И не чува и не вижда нищо, напълно му изпива мозъка! Затова ограничавам, той вече се понаучи да се ограничава сам. Но ако е в среда, където винаги ТВ-то работи...
Разбира се, че гледа филмчета у дома - 1 серия на нещо на ден сутрин и вечер, по 20 мин (в последно време сутрин гледа  Totaly Spice по Jetix, докато се облича, вечер Трансформърс докато приготвя за вечеря). Сам знае после да го спре, но понякога като е уморен "забравя" Wink

# 26
  • Мнения: 4 841
Имат TV и DVD, но не ме притеснява, защото учителките ни са много съвестни и съм убедена, че телевизора никога не работи "за фон", а филмчета се пускат само в часове, когато нямат други занимания и съответно времето е неподходящо за излизане навън.
Честно казано, аз не поощрявам гледането в къщи, защото като работеща майка имам достатъчно малко време да бъда с детето си, за да му пусна филмче - предпочитам да си играем и да си общуваме. Да не говорим, че нямам време и нерви да следя всички новоизлизащи хитове, да ги записвам, да му ги пускам... Със сигурност гледането и обсъждането с приятелчетата от групата и госпожите е много по-ценно от самотното гледане в къщи.
Има го и моменат със споделянето - когато все пак гледа филмче, което му харесва, после иска да го занесе в детската, за да го покаже на приятелчетата си, да го съпреживее отново с тях.

Има НАИСТИНА сериозни неща в ежедневието на ДГ, за които си струва да се помисли и да се помогне, но поне по моето скромно мнение, наличието или отсъствието на телевизор не е между тях.
(не коментирам, ако случаят е такъв, че учителките промиват мозъците на децата с чалга-канали или сапунени сериали, но поне за мен това са неща в сферата на "непреходните градски легенди", заедно с яденето на сняг, правенето на течение и т.н. на които нямам вяра.)

# 27
  • Мнения: X
Имат, гледат филмчета, не знам дали е общ за всички или си имат за всяка група, защото не гледат филмчета всеки ден.
За мен не е тоооолкова голям проблем. Вкъщи се гледа бейби тиви, не дава да и се спира, в повечето случаи е за фон. Не ме притеснява - когато трябва да се занимава с друго се спира телевизора и готово.
Самата аз се побърквам, ако не ми е пуснат телевизора, като основно го ползвам за фон, защото нямам време да гледам. И в чужда къща да ида моля да се пусне, не е много нормално, но е факт. Първото нещо, което правя вкъщи е да си пусна телевизора. Предпочитам телевизора пред компютъра определено.

# 28
  • Мнения: 7 821
В групата на големия имат , до преди няколко месеца с Вики мислехме, че е развален  Wink. За 3 години детето не беше гледало нищо на него. Което много ме радва!
В групата на малкия купихме телевизор и ДВД миналата година, по начина описан в твоя случай. Ами притесняваме факта че детето всеки ден разказва какво са гледали. Част от анимациите, които някои родители носят изобщо не са подходящи за 3, 4 годишни деца. За това гледам да им нося поне свестни филмчета (даже днес занесох). Дано като им купим учебните тетрадки да ги забавляват по-рядко с телевизора, но не съм оптимист ...

# 29
  • Мнения: 5 468
Имат... всяка сутрин е включен и децата са наредени на едни солчета пред него, преди закуската.
Дано е само, докато се съберат всичките.

Общи условия

Активация на акаунт