Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 027
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
newsm78 newsm78 newsm78 сложен въпрос... Ще мисля!

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Момичета, някой събира ли сп. "Детско Плетиво"? В брой 5 и 7 от миналата година има бебешки терлички - модел 11 и 5, съответно, но кройка на терличките няма, нито каквото и да било опивание... Чудех се, дали някой ги е разгадал? В краен случай ще стане - с много разплитане и опити, но... абе, много са малки снимките, пък очите ми останаха в тез пусти терлички... Може ли някой да помогне?..

# 17
  • Мнения: 78
zapis i ot men  Sunglasses

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравейте, мами плетачки! Отчаяна съм от китайските боклуци по магазините и затова реших да се науча да плета. Бихте ли ми помогнали със съвет!!! Какъв размер игла да си купя за началните уроци по плетене на една кука? А конецът какъв да бъде? Благодаря ви!!!
Според преждата се избира иглата. Намери си някое кълбенце по-дебела прежда за начало и евентуално игла - примерно ако е вълнена прежда като за пуловер, иглата да е като за чорап. По разните сайтове съветват да се почва с мека прежда. С дебела е по-лесно, ако не си плела нищо до сега. Потренирай малко основните плетки и като почнеш да ги правиш равни, действай смело и почвай нещо истинско! Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 429
Да се запиша и аз.И да споделя(малко късно,но за друг път):работещ магазин за прежди в неделя има на пазара "Иван Вазов".Намира се в редицата с павилиончетата(второто в ляво) след масите с дрехи в посока подлеза.Дано сте ме разбрали.Миналата седмица се бяха поизчерпили откъм разнообразие,но за сърбящи ръце за плетене все ще се хареса нещо.

# 20
  • Мнения: 1 111
tuly, и при плетенето на една кука има лицеви и опакови.......

  bouquet

# 21
  • в баира
  • Мнения: 861
Включвам се да ви се отчета с току-що завършена жилетчица с цип на дъщеря ми -
 
http://www.flickr.com/photos/14041076@N05/1470647737/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/14041076@N05/1464703944/

# 22
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Фифундрела, страхотна жилетчица!

# 23
  • Мнения: 616
О много е хубава жилитчицата Фуфундрела  ще вземете да ме запалите да хвана куките и аз ама с   това моето говеденце дето само реве нищо няма да мога да направя.

# 24
  • Мнения: 3 550
кирова, остави го на баткото. Гледам,че добре се справя.  Grinning Или действай като заспи.

# 25
Потренирай малко основните плетки и като почнеш да ги правиш равни, действай смело и почвай нещо истинско! Успех!

Благодаря ти, Огнено пиленце!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 802
Здравейте!

В унисон със заглавието на темата имам въпрос относно моя бъдещ шал. Бях решила да си го плета потайно и тихо и да ви се похваля с резултата, но няма да се справя без помощ. Вижте какво ми е изобретението досега -



Не ми харесва толкова плътен, ще стане тежък и как да го кажа... неогъващ се шал. Ще ми се плетката да е рехава и дупчеста ( Mr. Green) за да стане по "въздушен" бъдещото ми шалче. ОБАЧЕ освен 2те основни плетки други незнам. Приемам сякакви съвети и насоки, за които ще съм истински благодарна.

# 27
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Можеш тук таме да правиш дупки на твоето шалче. Лесни са дупките - 1 свивка 1 наметка. Така ще има въздух. Но ако искаш ще погледна за някоя дупчеста плетка и ще кажа. Ако другите не ме преварят.

# 28
  • Мнения: 1 608
Не ми харесва толкова плътен, ще стане тежък и как да го кажа... неогъващ се шал. Ще ми се плетката да е рехава и дупчеста ( Mr. Green) за да стане по "въздушен" бъдещото ми шалче. ОБАЧЕ освен 2те основни плетки други незнам. Приемам сякакви съвети и насоки, за които ще съм истински благодарна.

Идея - взимаш 8 номер игли плетеш ред -лецева ред - опакова /ако прелетеш лицево и в двете посоки отива повече прежда/. СТава рехаво шалче.
Ето тук има няколко мои шалчета - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=177172. Кафявото е от къщата прежда. В случай, че си харесаш нещо ще потърся по-големи снимки и ще опиша плетките/много са лесни/.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 10:33 от =^._.^=

# 29
  • Мнения: 127
 Аз съм плела един шал на дупки,става доста ефектно:1 ред плетеш опаково,на задния ред редуваш опакова бримка,след нея-намятка.на 3ти ред всички опакови бримки пак си ги плетеш опаково,а намятките просто ги изпускаш.Така става на едни големи бримки и равномерно.Вземи си по-дебели куки,поне 8ми номер

Общи условия

Активация на акаунт