СНБМ - инициативи - 13 част

  • 12 419
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 302
    Днес влизах във сайта и ми направи отново впечатление, че още е старата информация за председател и анонс за кръглата маса...
    Така  и нещо не успях да си сложа логото на сдружението в подписа, но си мислех и за скрито урл към него което да води към сайта, стига той да е актуализиран. Така също доста хора биха могли да научат нещо за нас.
    Прави ми впечатление и като се разрових, че програмата за детегледачките е доста непознато чудо. Мислят ли да се опитат да я популяризират от държавата по някакъв начин и ако не дали ние не можем да пуснем някоя темичка още някъде за това, където доста други мами да научат за нея?
     Ще се провежда ли скоро скайп среща?

# 91
  • Мнения: 4 181
Момичета, дошла е на пощата поканата от Антония Първанова за среща, ще пусна тема в нашия подфорум, но смятам да помоля и Mamma да я обяви в събития като другата среща, съгласни ли сте?

Мими, не знам защо , но логото е изчезнало от моя подпис  Rolling Eyes
Относно сайта ще трябва още малко търпение. Влади не й остава време да се занимава с него, трябва да намерим някой друг, който да го поддържа.
Относно програмата за детегледачките от МТСП правиха кампания за популяризиране - предавания по радиото, листовки и т.н. Не знам защо толкова малко се знае по въпроса, но по принцип имам впечатления , че малко хора се интересуват от това какво са им правата по закон  Tired Няколко пъти съм пускала теми тук точно с цел да се популяризира. Доста от момичетата тук вече знаят за програмата и дори я ползват. Не знам какво друго бихме могли да направим  Rolling Eyes Аз лично обяснявам де що имам допир с майки за тази програма  Crazy Все намирам начин да го вмъкна в разговора  Laughing Друг начин засега не виждам. Ако имаш някакви идеи казвай  Hug
За среща този четвъртък, ако имате нещо конкретно предвид да си говорим ще направим Peace
Срещата с Антония Първанова ще е в събота в 14 часа. Моля ви да ми кажете кой има възможност да дойде? Ако е хубаво времето хем ще свършим нещо полезно, хем ще се видим  Wink
В неделя живот и здраве съм рожденичка та не ме търсете  Laughing

# 92
  • Мнения: 2 388
Хриси, ако децатаса здрави ще съм там. макс нещо почва да кашля, но ще те държа в течение. хайде лека нощ

# 93
  • София
  • Мнения: 12 302
   За сайта ясно че Влади е заета, но тя го е направила вече и наистина остава само по-скоро да се обновява информацията с което при малко ауторизация от нея страна може да го върши и непрофесионалист. Иначе имам приятелка която се занимава също с правене на сайтове, но и тя е много заета, мога да я питам все пак дали би искала да се включи в сдружението и да помогне, а и като краен вариант мога аз да се опитам да си припомня някои неща.
    За програмата се опитах при нас в отчетните и в кърмаческия да пиша нещо и си права че интереса е почти никакъв.
    Бях потресена и от новината за спирането на тока в болницата в  Пловдив и смъртта на недоносеното бебче, в резултат на това че кувъозите се останали без захранване.
     А за скайпа?

# 94
  • София
  • Мнения: 737
Aila, тъкмо и аз си мислех за актуалността на сайта. За съжаление през тази седмица съм затрупана, но следващата ще гледам поне да прередактирам съществуващите текстове в минало време, за да може само някой да ги постави. Ако имате нещо против, пишете...

# 95
  • Мнения: 4 181
момичета, съвсем набързо, че снощи ми спря нета, след 2,3 минити е интервюто по Инфо радио,ако някой иска да го слуша.
105.6 честота.
В момента дават Роси по Дарик

# 96
  • Мнения: 2 070
Да , с хлорна вар и белина основно се чистят детските заведения, особено по провинцията и това е открай време. Има тема в Нашите деца и всички са възмутени. Не знам ХЕИ към МЗ или към друго са, но щом те одобряват използването- към тях да си обръщаме исканията... Ще ида да разпитам в плевенското ХЕИ /РИОКОЗ ли е това? - тоест към околната среда и водите ли са?/ как стоят нещата.... В темата в Нашите деца пише, че при проверки ХЕИ капват разни препарати и ако стане кафяво или не знам си кво си значи не е добре дезинфекцирано, а само силни дезинфектанти като хлор могат да почестят. не знам дали е така. Наистина тр го проучим.

Наистина не проумявам защо трябва да си пращаме децата на места, където има потенциал да развият алергии и точно отговорните институции да не си дават сметка за това..не ме интересува МЗ ли са или МОСВ....или общините или който и да е...

Ето я темата, но тя не е първата, дано пък бъде последната... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227010.0

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 10:47 от ДеЩоВиди

# 97
  • Мнения: 1 828
Момичета пратих правилата - писала съм повече в темата за ОС.

Слушах Инфо радио - какво да кажа, Хриси си е медиен човек - умее за си говори. ИНтервюто ми прозвуча сдържано и добре казано.

За събота, планирам да не съм в София, така че няма да мога да присъствам на срещата

# 98
  • Мнения: 2 070
Момичета, Инето днес има рожден ден. Ето темата с честитките:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230113.new#new

# 99
# 100
  • Мнения: 2 070
Аз реших да мина през Община Плевен и да оставя брошурки в отделите Здравеопазване и Образование, но всички от Образование липсваха... Поговорих малко с жената от отдел Здравеопазване. Каза ми, че от две години в яслите в града не се използват хлор и белина, а някакви препарати, закупени от Велико Търново, чрез дистрибутор, преписах сайта. Това, което видях е, че са без фосфати, някои от тях 80% биоразградими, одобрени по незнам си кво си ISO, тези, които тя каза, че купуват са без алдехиди, каквото и да значи това /опитвам се да разбера/... В каталога, който жената ми показа имаше и съдържание на продуктите, а гледам, че в сайта липсва. Имаше и някакво производно на хлор, сега ще поразпитам Иван къде да се разровя да видя за всичките тия химии. Ето сайта, на продукти може да видите Трефа. Има и за дезинфекция на яйца и бебешки прибори, което значи, че би трябвало да са безвредни.

http://www.hmi-company.com/index_bg.htm

# 101
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 422
Здравейте дами!
Ей сега като взимах Георги от градина се засякох с едно момиче - Деси се казва. Тя една от участничките в "Такъв е живота" и сега започва работа в БТВ в предаване за майки и деца (мама и бебе май каза, че се казва). Тя ми предложи участие, но аз както обикновено не съм много навита. Предложих и обаче да се обажда ако правят предаване свързано с разясняване на майчинство, закони и тн. И в този ред на мисли и предложих да направят едно предаване за детегледачките където да се разясни кое и как. Надявам се да не съм сгрешила, но идеята ми дойде спонтанно и направо си я казах без да му мисля. Помолих я да се включи тук в нашата тема и да види дали нещо ще и свърши работа, а и ако има желаещ да се включи в предаването.
Ми това е, аа да и си разменихме телефоните, ако има нещо да имаме връзка.

# 102
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета, радвам се че в темата кипи творчески ентусиазъм   bouquet
Много се радвам , че днес се видяхме с някои от вас  Hug
Мими, относно сайта абсолютно права си. Просто изчакваме да си разпределим ресорите по новата структура , за да видим кой какво поема  Peace
Тъй като сайта ти е направил впечатление, опитай се да нахвръляш някакви идеи какво ще е хубаво да съдържа. Преди говорихме например за полезни документи и линкове, които така и не качихме  ooooh!
Тони, естествено, че нямаме нищо против, ще бъде супер  Peace
Деси, ще бъде страшно полезно да провериш в детайли как стои въпроса, за да знаем към кого да се обърнем и какво да искаме.
Доли, мерси за свършената работа  Hug и за комплиментите  Laughing

Днес депозирах в НС писмото с подписката за близнаците. Ходих и до съда да внеса документите, обиколих го целия  ooooh! важното е че свърших работа. Другата седмица трябва да се вземе решението, трябва да се разберем кой ще го вземе  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 12 302
   Само да попитам каква е разликата в това да прехвърлиш майчинството си на роднина и да го наемеш по програмата за детегледачкити?
   Някой ще може ли да пусне темичка, както говорихме на ОС в която да споделяме ежедневните проблеми и честитки? Или да изровим старата?
   Ще се опитам да се заема със сайта, поне с предложение какво да се допълни и качи.
   Вчера повдигнах въпроса в градинката за препаратите за почистване в ДГ и доста майки бяха откровено недоволни, като се започне от нараняването на дрехите на малки пълзящи човечета, та до възможни алергии.
   

# 104
  • Мнения: 2 388
Момичета, вчера на протеста говорихме с хриси, рада, мария и жени за предстоящата ни среща. хайде да решим кога можем да се съберем максимално много хора, за да финализираме програмата за тази година и да разпределим задачите.
Молбата ми единствено е срещата да не е през уикенда, защото тогава аз няма да мога да дойда, а в някой от дните през седмицата след работно време.
Можем да направим един понеделник - 15.10 от 7 часа. Казвайте дали можете

Общи условия

Активация на акаунт