До къде стигат границите на обгрижването...

  • 4 186
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 111
Само, ако помоли. Ама го не прави. Може си всичко сам.
Че ако зависи от мен с колко свръх-багажи ще се движи. Маани-маани.  ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 161
Първите няколко пъти се опитах да му приготвя нещата и той от всяко летище ми се обаждаше да ми каже как това си купил,онова си купил,защото съм забравила.Ентусиазмът ми бързо спадна и до ден днешен тръгва ли,сам си приготвя куфарите.Когато пътуваме заедно аз приготвям багажа със списък,в който всеки пише и после става една какафония...Обаче аз гладя дрехите му.

# 17
  • Мнения: 2 427
Трябва да кажа че едно от нещата,които прави той сам е да сложи багажа в куфарите.На мен не ми е силната страна.Незнайно как,той успява да подреди по добре нещата в куфара,докато аз някак си ги накамарчвам и след това не мога да го затворя.Иначе аз съм тази,която се грижи за това да са изпрани,изгладени,както и да подбера нещата които ще вземем с нас.Уши,нокти на ръце и крака -все неща за които го гоня за да въведа в ред.Иначе пуска дълги орлови нокти,а за ушите да не говорим.Отглеждам си го като бебе,иначе ако го оставя сам изпадам в конфузни ситуации,когато обуе чорап с дупка и сложи разни измачкани ,неизгладени дрехи.Просто за него са окей,а на мен ми иде да го фрасна с нещо,когато го видя в подобно състояние.Например,когато се разраждах от хилядите красиви и изгладени дрехи които го чакаха в гардероба се облече така че като го видях ми сецнаха контракциите.Беше като някакъв клошар.С един измачкан пуловер,измъкнат от нещата за гладене,с един стар избелял панталон и с едни летни обувки.Декември.
Редовно изхвърлям разни протрити тениски с дупки и чорапи,нашия ходи,изравя си ги от боклука,пъха ги тайно в пералнята и пак ги вкарва в употреба.За работа билy...
Хванах цаката,обаче-нарязвам ги първо на няколко парченца. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 423
Аз го гладя, багажа сам си оправя.
Сам си връзва сам обувките, търси
чорапите, връзва вратовръзките,
пали цигарите, обува пантофите,
ако съм в настроение, го почесвам
по гърба, но иначе е самостоятелен.
Веднъж в началото на връзката ни
скокнах да донеса солта, защото се
изказа, че яденето не било солено,
майка му беше на масата, дръпна ме
и ми каза: "Стой тука, къде си тръгнала,
ти не си му майка!" Свела съм до минимум
обгрижването. Пък и той е доволен само
да има изгладени ризи, редовен секс, но
понякога ме оставя да го съблека, защото
го намира за еротично, а не, че не го може.

# 19
  • Мнения: 3 459
втора опция

# 20
Добре де, аз съм мъж и не ми е ясно - как така някой друг ще ми оправя багажа?

От къде ще знае какво да сложи вътре? Кои дрехи, колко, козметика каква? Ако някакви други неща ако съм решил да взема? Това е просто абсурдно...

Да изглади дрехите, които ще ми трябват - да, съгласен съм, ама да ми нарежда багажа...

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Само ако пътуваме заедно оправям общия багаж.

# 22
  • София
  • Мнения: 289
Последна опция,  защото след това винаги ще му потрябва точно определена дреха, която не съм се сетила да взема.

# 23
  • Мнения: 2 197
Никога не съм му оправяла багажа. При него обгрижването се изразява само във факта, че той никога не си купува дрехи. Купувам му ги аз. Но пък гладенето е изцяло негово задължение. И обикновено винаги има останали дрехи от моя багаж, които се прибират в неговия (не знам защо и за два дена като заминаваме моя багаж е все едно ще се изнасям).

# 24
  • Мнения: 359
Ако мъжа ми не се прибираше всяка вечер щях да си помисля,че е свил гнездо с някоя от вас.След като си нареди багажа аз минавам след него и махам половината от нещата.Ако ще пътуваме за три дена си гласи 10 ризи,7 панталана,още толкова тениски,които в последствие не биват обличани но захвърлени в някой край на стаята и съответно порядачно намачкани,така,че при завръщането трябва отново да се перат и гладят.От мен .Ноктите му не режа,но след душ го заключвам в банята и додето не ми покаже част от някои нокът сценката от Хензел и Гретел продължава.Спроред него ноктите на краката нямало смисъл да се режат те и без това щели да се счупят при по дълго носене

# 25
  • Мнения: 9 903
пера го, той се глади и си събира сам багажа.  Цял живот пътуваме нанякъде, всеки си събира неговия багаж.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Пера и гладя дрехите на всички вкъщи, но той сам се справя с багажа си. Няма някакъв ритуал по въпроса.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Пера и глядя дрехите, но той сам си ги слага в куфара.
Ако пътуваме заедно багажа ни е общ - правим списък на всичко което ще вземем и го подреждаме заедно. Мъжа ми пътува от 20 години, справя се с багажа много по-добре от мен.

За другите неща - и двамата се обгрижваме един друг, но всеки сам си реже ноктите.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
И сам си чисти ушите. Joy Joy

# 29
  • Мнения: 2 792
   Ако пътуваме заедно на някъде, аз прибирам багажа на всички, той се грижи за свалянето и подреждането му, но това няма нищо общо с обгрижването, добри партньори сме (работили сме заедно) и ни се отдава да си разпределяме задълженията, така че да се спести време.
  Иначе нещо като последна опция.
 

Общи условия

Активация на акаунт