за прането на бебешките дрехи

  • 22 680
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 210
А какви прахове и омекотители ползвате?
Предстои ми да изкарам старите дрешки на дъщеря ми от гардероба, за да видя какво става да се носи от бебето. Стояли са около 5 години в найлонови пликове и се чудя на колко градуса и с какво да ги пера. Мислех си да ги пусна на 40-60 градуса с някой от мощните прахове (като Ариел например), а после да ги изпера още веднъж с бебешки прах и омекотител, за да не навредя на нежната кожа на бебче.
Някакви съвети, мнения и препоръки?

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Всички бебешки дрешки пера в пералнята  на 30-40 градуса !Ползвам центрофуга!Предполагам , че дрехите са светли и не виждам защо да ги разделяш на бели и цветни!Одеалцата  в началото си ги изпрах отделно ( центрофугата на  по ниски обороти) !

# 17
  • Мнения: 4 546
не разделям на цветни и бели, пера на куп на памук 40град. центруфуга ползвам, също и сушилня, като преди да пусна сушилнята вадя нещо по преценка - примерно лигавници, които отдолу са с найлон, напикавките, олекотена завивка. пера с Тео бебе. омекотител допълнително не слагам.

babaToHka планът ти звучи добре.  Simple Smile

# 18
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз харесвам Персил сензитив (до 6 месец перях с Тео бебе)!Може да ги изпереш с него на 40 градуса , да им сложиш омекотител (аз редувам  Бинго бебе и Силан сензитив) и после да ги пуснеш да се изперат(пак на 40 градуса ),но без препарати!Смятам, че  така ще са готови за   нежната бебешка кожа ,чисти и мекички! Hug

# 19
  • Мнения: 5 362
Всичките бебешки неща пера заедно, не ги деля на повече или по-малко цветни. Центрофугирам си ги, разбира се.

И аз така.На 40 градуса.

# 20
  • София
  • Мнения: 389
Благодаря ви момичета. Позачудих се с разделянето, защото не всичко което съм взела е бяло, има 5-6 цветни гащеризончета и няколко бодита, а така също и чаршафите са цветни, но трудно би се събрала една пералня дрехи ако няма чаршафчета и хавлийки. Купих си прах Сано максима лилав, разбрах от вас, че е добър за новородено. Сега купих и космонавтче, което е от нещо като полар материя, направо изтръпвам как ще го изпера, за да не го разваля нещо, а така също и порт-бебето е от такава подобна материя.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Пера всичко заедно,не деля на цветно и бяло-ползвам цветоулавящи кърпи!Центруфуга също ползвам!

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Пера всичко заедно на най-кратката програма.Използвам центрофуга.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
не деля, всичко на 30-40 градуса. с центруфуга.
то на толкова пише и по етикетите ако ги погледнеш.
Прах - Сано сенситив. Нищо, че е 10 лв , стига за мноогооо време. Омекотител не смея, защото ес проблемна кожа, за новородено пък хич не бих...иначе вероятно на същата фирма бих ползвала.

# 24
  • Мнения: 492
Пера всичко заедно на 40 градуса. Ако има силно замърсени дрешки, преди това ги накисвам за малко. Центрофугата си я ползвам.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз пера заедно на 40 градуса,с Тео бебе.Само наскоро имах голямо количество нови с доста наситени цветове дрешки,тях изпрах отделно от белите и на 30 градуса,защото се опасявах,че ще пуснат.

# 26
  • Мнения: 229
Не деля дрехите.Трябва да чакам цял месец за да се съберат достатъчно за две отделни пранета.
Всичко заедно на 30 градуса, на най-кратката програма, ако не са мръсни.
Peace

# 27
  • Мнения: 295
А така,значи само аз съм лудата,която пере на 90 градуса #Crazy #CrazyДа слушам на мъжа ми глупостите за изваряване на дрехите #Cussing out

# 28
  • Мнения: 983
Като бяха малки всичките им дрешки бяха светли и не съм отделяла нищо. Нито са пускали, нито нищо. Перях ги на 40 градуса с центрофуга.

# 29
  • Мнения: 1 931
Бебещките дрешки ги перях заедно на 40 градуса с центрофуга. Сега вече като са по- големи и лежат по пясъка деля на бяло и цветно.

Общи условия

Активация на акаунт