Коремчетата веч растат и през Април бебенцата ще се появят

  • 11 379
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 70
Lara1, докторката на ЖК като видя резус фактора и каза, че трябва да ми пусне изследване за антитела, но това щяло да стане при следващото боцкане, т.е. при следващите изследвания. Но кога са те? Защото ако са след 2-3 месеца, аз още сега ще отида да си поскам направление за тях, няма да чакам.

И на мен ми е доста мързеливо напоследък, вечер като си прибера от работа и само гледам как да се пъхна в леглото по-бързо пред телевизора или с книжка. Добре че милото ме замества в готвенето, голям кулинар е  Simple Smile

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 1 265
Bibobibo, мисля, че няма проблем да ти даде направление. Дори трябва. В таблицата на наредбата пише, че изследвания за кръвногрупова несъвместимост с биологичния баща се извършват в 9-12 седмица за бременни с предшестващи спонтанни аборти, в 17-20 г.с. за бременни с необременена акушерска анамнеза и отрицателен резус /т.е. без аборти/, 26-28г.с. за бременни, при които при първото изследване на са открити антитела /като мен например  Wink/...Полага се и една допълнителна ехография 28-32 г.с....Дано това ти е от полза!  Hug

# 92
  • Мнения: 139
zdraveite i ot men! temata e prekrasna kakto vinagi! dnes bqh na FM i vsi4ko,absolutno vsi4ko s bebo e nared,Daje e po-golqmo s 1 sedmica. kazaha mi,4e 6te e momi4ence,koeto e moqta me4ta! samo 4e molq vi pomognete mi,za6toto mi kazaha,4e sum s oburnata matka> tova moje li da e opasno za bebo??? Cry

# 93
  • Мнения: 794
zdraveite i ot men! temata e prekrasna kakto vinagi! dnes bqh na FM i vsi4ko,absolutno vsi4ko s bebo e nared,Daje e po-golqmo s 1 sedmica. kazaha mi,4e 6te e momi4ence,koeto e moqta me4ta! samo 4e molq vi pomognete mi,za6toto mi kazaha,4e sum s oburnata matka> tova moje li da e opasno za bebo??? Cry

Доколкото знам, а и познавам раждала жена с обърната матка, това не е никакъв проблем. Моята позната ми е казвала, че при обърната матка бебето се носи по-навън, тоест-коремчето ти сигурно ще е по-издадено навън.

# 94
  • Мнения: 172
Здравей Reiana! Аз също имам обърната матка и без проблем износих първото си дете - имам син на 5 години. Никога не са ми казвали, че тази матка е проблем при бременност. Само при някои пози за секс  Laughing Обаче наистина корема ми беше много издаден напред - не се бях замисляла, но може и да има връзка.

# 95
  • Мнения: X
Добр'утро мами! Може ли пак да се включа с един странен въпрос-сред вас има ли момичета, които не са сключвали брак? Защото аз съм от тях, а всички роднини и приятелки не спират да ме навиват поне да идем да подпишам с таткото, защото иначе съм щяла да се водя самотна майка, всичките отговорности щели да паднат на мой гръб и т.н. А аз за нищо на света не искам да се омъжвам, просто не искам! Та ако може да ми обясните дали ще има някакви......хм, административни проблеми бебто като се роди, вследствие на липсата на брак (ама как културно се изразих)???? Rolling Eyes Благодаря ви предварително и лек и весел ден ви желая!

# 96
  • Мнения: 194
Емма, и ние не сме сключили брак, какви проблеми да има? Няма такива.

# 97
  • Мнения: 60
Здравейте Simple Smile и аз съм новак в този готин сайт и ще се престраша да ви драсна някой ред и  да споделя с вас някои неща , които научих , а и преживях в Ужасната болница.
Относно Утрогестана - принципно го спират към 5-я месец - казаха че е полезно и за мама и за плода.
за бялото течение - всички доктори ми казаха че е нормално , стига да няма прекалено странен цвят и силна миризма. интересното при мен е , че не знам дали е от утрогестана , но секрета на това бяло течение се сгъсти и стана като ....как да кажа - като паста- на топченца.
За съжаление в моя град нямаме някаква добра клиника за изследвания като малформации и т.н. и въобще съм принудена да се уча сама от сайтове в нета , защото лекарите са толкова пасивни и въобще не ти дават никаква инфо за състоянието ти ....
През десетте дена, през които бях в болницата за риск от спонтанен аборт, разбрах какво е да се отнасят с теб като с животно и какво е Ти да се чувстваш от малцинството ...но вече съм си вкъщи и въпреки че никога не съм лежала толкова много през живота си , се наслаждавам на спокойствието.
но важното е че Бебо засега е добре, събрала съм си една колекция от снимки и коремчето ми започна леко да си личи /.......Така че Април , макар и да е далече, ще ми донесе едно красиво човече  Heart Eyes

# 98
  • варна
  • Мнения: 147
Добро утро и от мен,бъдещи мами!
Добре дошли на новите мами,лека и безпроблемна бременност!
Doly_dog,аз пред. бременност имах един период като теб-отидох следобед на разходка,стигнах до морската градина и там си останах.Седях няколко часа на една пейка,започна да се стъмнява,беше ме страх ,но продължих да си седя там.Мъжът ми се прибрал,обади ми се,като му казах дойде веднага да ме вземе.Аз през това време му ударих един рев и той си помисли,че е станало нещо лошо.Мина ми,но незнам какво ми беше станало.Сигурно ставаме доста по-чувствителни.Важното е всичко с бебо да е наред.

# 99
  • Мнения: 165
лурдес,на мен ми казаха,че трябва да го пия до края на 12та г.с.

# 100
  • Мнения: 439
Привет, мами  Hug
Явно мързела ни е повсеместен, както и сълзите  Whistling, амаааа кво да се прави  Mr. Green, време е половинките да ни погледат, да ни поглезят  Heart Eyes Шегувам се разбира се:)
На мен още ми се повдига и докторката каза, че това са нормални неща - просто при мен са започнали по-късно  newsm78 и не се знае до кога ще продължат.
Относно течението, според мен е нормално, почти при всички жени е така, важно е микробиологията да е чиста, а тя е - така че не се притеснявайте излишно   bouquet
Усмихнат ден!

# 101
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Добре дошли на новичките мами в нашия отбор.

На мен днес ми е последен работен ден и в Понеделник влизам в МД.

Надявам се всичко да е ОК и по-бързо да ме зашият.Докато съм там ще си направя изследване за наследствени тромбофилии и за антифосфолипидни антитела.Надявам се всички резултати да са отрицателни и да продължа по спокойно бременноста.

Сигурно известно време няма да мога да пиша, но обещавам живот и здраве като се прибера в къщи да съм по-редовна.

Течението което имате може и да е нормално,но това се разбира с микробиология.Така,че си искайте да ви правят когато имате съмнения.



# 102
  • Мнения: 172
Какво да се прави... мързелува ни се! Аз като повървя час-два и се уморявам страшно много. Взех си отпуска, защото трудно изкарвах цял ден в офиса, сега спя всеки следобед по 3-4 часа Confused Но най-неприятни са миризмите! Всичко ме отвращава, дори омекотителя за пране и сапуна за ръце... Почти нищо не ми се яде, само тестяно и плодове. Знаете как е, ама да се оплача и аз...
Следобед съм при доктора, стискайте ми палци бебо да е добре!

# 103
Привет и от мен!Добре дошли нови мами,дано се чуствате добре в нашата компания!
Аз си купих едни джинси за бременни,но нищо друго-ще гледам да си нося старите блузки - докато мога:)
Състоянието ми е добро-имам пикови моменти на нервните кризи, но за всичко е виновен моят мъж(така или иначе на него си го изкарвам),карам го да ми целува корема вечер преди да си легнем-за да влезе в ритъм Heart Eyes
Ужасно ме боли гърба- не знам дали е нормално, но работата ми е такава,4е стоя по цял ден права Cry
Течението си го имам от началото на бременността,не знам колко е нормална-качила съм 2 кг.
Усмихнат ден МАМИ!!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Сладка мама, стискам ти палци за понеделник и те чакаме на "фронта" Peace

Общи условия

Активация на акаунт