брак и католицизъм

  • 11 970
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
около мен е пълно с латиноси
те тълкуват религията от по-различен ъгъл

сексят се от малки, като деца на по 12, още от преди брака
вече на 20г имат мин. по 3 деца, на 35 имат внучета
предпазни средства не използват, защото църквата не позволява
абортите също не са за тях - религия, права на нероденото, блабла ...

наскоро видях едно 15 год момиче с корем - сигурно е родила вече

познавам разведени - било голям грях да се разведеш, били черни овци

но не било грях да си самотна майка с поне 5-6 деца и да живееш на социални (поне тук в Швеция) или да проституираш (там - в Колумбия), за да издържаш децата

та така за религията и секса

# 16
  • Мнения: 1 866
Например тук в България ми отказаха да ни венчаят, защото мъжът ми бил католик - трябвало да се прекръсти ooooh!

с католик можеш да сключиш брак в православна църква в Б-я, без някой да сменя деноминацията си.

И аз питах, даже майка ми влезе при варненския митрополит да го пита лично. Не може с католик. Друг е въпросът, че на някои места го правят срещу известна сума Grinning Те и поповете са хора все пак...

# 17
Ами в Италия католиците са такива само на думи, както в България православните. Просто казваШ, 4е си католик ама не пратиканте и можеШ каквото искаШ да си правиШ.  
Ина4е църквата да си проповядва каквото си иска, само в дъравните закони да не се меШи  (имат този навик за съжаление).

Лала, зависи преди колко време се развива действието. Сега със сигурност се признават взаимно и може.

# 18
  • Мнения: 3 675
винаги ми е било интересно хората, сключили църковен брак дали спазват всичките неща, предписани от църквата, някой от тях вече изброих.не познавам хора, които са се взели девствени /въпреки, че мъжът ми е първия, сме правили секс преди да се оженим/,казват, че сексът без брак е грях, че то по тази логика грешник е всеки 2, колко семейства живеят на семейни начала.аз имам само юридически брак, означава ли това, че като нямам църковен живея в грях?

# 19
  • Мнения: 3 715
Аз пък не разбирам ти правиш ли разлика между светските закони и църковните канони? Живееш в грях само ако си вярваща и спазваш всички църковни правила. Ако си живееш само по светските закони, какъв ти е проблемът? Едното няма нищо общо с другото.

# 20
  • Мнения: 359
Не мисля,че юридическият брак е ...живееш в грях.Това си е законно ,а доколкото знам църквата призовава към спазване на законите.

# 21
бе занимавате се и вие с глупости. грях, догми... като се обичат двамата проблем няма!  Hug

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Тук ( в Испания) съ6то са католици... за секса преди брака... ами живеят си заедно, раждат си де4ица, за6тото процедурата по развода е сложна и не е разре6ен повторен църковен брак...
за  дата  за църковен брак  в избраната от теб катедрала може6 да 4ака6 и 2 години... има слу4ааи докато им дойде реда, те ве4е не са заедно.
от православната религия, на моите колеги най много им харесва възможността  на неограни4ен брой църковни церемонии.Тук може да има само едина... акоо се разведе6 останалите варианти  са само граждански брак..., освен ако не разтрогне църковния брак най виз6естоя6ттото духовно лице ... ама това са един4ни слу4аи....
а за гейовете... тук са разре6ени хомосексуалните бракове....
В Мадрид си имат специален квартал, 4уека...
Но в интерес на истината, когато им каже6 4е си семейна спират да ти досаждат....е има и нагли, но тях ги има навсякъде....

# 23
  • Мнения: 6 167
то и православието е против тези неща, но е по-либерално.

в какъв смисъл православието е по-либерално , може ли да подкрепиш  с примери либералността newsm78

постингът ти е доста общ, но като цяло си права - католическата църква има нужда от реформа, което едва ли ще стане при сегашния папа, напротив. абсолютно същото мисля и за православната църква.

# 24
  • Мнения: 1 849
Момиче, много си далеч и от православието и от католицизма.

Православен ли си или католик ако само се наричаш такъв, а всъщност изобщо не разбираш, защо дойде Христос и какво е направил за теб. Ако знаеш нямаше изобщо да говориш за либералност в религията.

Католици, православни, протестанти имат една и съща основа.  Всички имат един стандарт за святост и това е Библията.
Пише ли там, че секса преди брака е грях, пише, значи е грях.
Пише ли, че всеки мъж да си има една жена и обратното и брачното ложе да е неосквернено, пише, значи обратното е грях.

Крайно време е хората да разберат, че християнин не е този които си е сложил табелка за такъв и живее в християнска държава. Християнин е този който признава за авторитет Библията, живее по този стандарт и е приел Христос като свой Господ и спасител.

Всички останали, които се определят, като православни или католици, протестанти, а си живеят по-зле и от неверници не са никакви християни!
Какви християни са българите, след като вярват на врачки и магьосници повече от колкото на Бога, традициите са по-важни от това което казва Библията?
Можем да се наричаме всякак, но какви сме на истина?
Проблема е, че за много свещеници , това е станало професия, а не призвание и заради тях се хули Божието име. Как може да се женят християни и мюсюлмани!? Как могат да се бракосъчетават хомосексуалисти!?
Представя се едно лъжливо лице на Бога и хората се отвращават вместо да намерят Истината.

Живота с Христос, не е религия, това е стандарт на живот. Бог не е в институциите, а истината за Него може да се намери в Библията. Всичко различно от нея не е християнство.

# 25
# 26
  • Мнения: 295
Ами аз като вярваща католичка и то не живееща в България (ако това изобщо има значение) да ти отговоря. Православната църква не е по-либерална от католическата. Ти например спазваш ли православните Велики пости, където освен от месо, млечни продукти и мазнини, трябва да се въздържаш и полово? Защото Постът в католическата църква е малко по-различен - там например можеш да избереш от какво да се лишиш за тези 40 дни. Това е пример за криворазбрана либералност. Относно секса преди брака, против аборта, евтаназията, хомосексуализма - и в православната църква, и в католическата и при протестантите позицията е еднаква. Това са общи християнски ценности. Просто Католическата църква не стои в страни от живота, а се изказва по такива въпроси, заема публична позиция.
Относно реформата в Католическата църква - през 60-те години на ХХ век бе проведен т.нар. Втори Ватикански събор, където за съжаление доста се реформира. В Католическата църква литургията може да се отслужва на съвременен език, а в Православната напр. все още не (понеже става дума за либералност).
Относно жененето на християнин и нехристиянин - допуска се в католическата църква, тогава обаче церемонията е по-различна, като само католикът обещава пред Бога всичко онова, което се съдържа в брачната клетва. Има, разрешено е и католик да сключи брак в православна църква - мои приятели преди години така направиха в София. Тогава обаче се задължава децата да бъдат възпитавани като православни. А на скоро и други познати бяха така венчани - той православен, тя католичка (в православна църква). И законово това е на ред, има спогодби между двете църкви за признаване на тайнството.
Изобщо много е лесно да се плюе срещу католиците, без да ги познаваш - в България пък особено ги плюят, да не говорим, че някои питат те дали са християни...
 migito Библията, Библия, но Църквата е установена от Христос, така че само четенето и цитирането на Библията още не те прави спасен.

# 27
  • Мнения: 6 167
- в България пък особено ги плюят, да не говорим, че някои питат те дали са християни...


и католика не е застрахован от подобно невежество по отношение на православния  Stop
в българия аз не съм чула някой да е 'плюл' католик. нито в италия някой да 'плюе' православните.
мен са ме питали дали българите са християни, аз отговарям " да, православни християни", след което има един леко тъп поглед последван от ' аааа, оооооо, ъъъъъъ, мнгоо интересно, ъъъъ ' .
но и аз не познавам много вярващи католици, т.е практикуващи.
хората са твърде заети и такива теми ( въпроси) са по-скоро в сферата на екзотиката.
а и повечето ми познати смятат, че бог и исус са едно и също лице.

# 28
  • Мнения: 295
има разлика дали те питат дали българите са християни (не всички българи са християни) и дали те питат дали католикът е християнин. Българин не е равнозначно на християнин. Аз лично съм попадала на доста православни българи, които плюят по католиците - затова се осмелявам да го пиша. За мен плюенето по едните или другите не е оправдано, нито разбрано. Нито пък е позиция на някакво израстване във вярата. Защото плюейки другото вероизповедание, не ставаш по-свят.

# 29
да си призная, не съм много запозната с ритуалите, постите и др. гледах един филм по тв 1000 за трима братя католици в сащ и си мисля, има ли хора, които все още държат на това да срещнат голямата си любов, да се оженят/омъжат, да не изневеряват на половинката си.не знам, но мисля, че светът доста се е опорочил и изобщо хората не спазват християнските добродетели.колко пъти семейни двойки заклели се пред Бог "разделят това, което той е съчетал".то и аз на моменти моят мъж едва го изтрайвам, но нямам намерение да се развеждаме, защото се обичаме. е, имаме си и ние проблеми, надяваме се, че те ще се решат скоро време.проблемът ни е, че си нямаме детенце, гледам в другите форуми има много двойки, които имат такъв проблем.в моменти като този човек трябва да разчита на вярата си.

Общи условия

Активация на акаунт