По 50 евра за нов паспорт ще се харчим

  • 2 367
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 837
Аз искам да са личните карти Peace...моите мишоци някъде са ми забутали личната карта ooooh! и сега се чудя дали да си вадя нова или да изчакам до Нова година newsm78 ...никак не ми се дават 80лв сега и после пак Tired

ъъ, по-добре си потърси личната карта, че с какво ще гласуваш Wink
и внимавай какво обясняваш по повод на липсата й, че да не те глобят за неправилно съхранение на личен документ.
от препатила

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
рядко псувам ама този път наистина им теглих една майна. няма да спрат да ни цедят тия изроди мръсни Close

# 17
  • Мнения: 470
Преди да си говорим наизуст прочетете статията към която Kasidy си е направила труда да пусне линк.
Ето ви цитат от нея: "...Подаването на заявления за новите паспорти с био-метрични данни ще започне след изтичането на срока на настоящите паспорти на гражданите. ..."

# 18
  • Мнения: 677
О, Цеци, благодарим ти, че аватара ти осветли мрака в темата! За къде сме без теб, за къде...

# 19
  • Мнения: 2 759
                    Не ми се мисли колко ще е експресната поръчка  Whistling...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е колко? Европейска цена ще е, нали ги гоним с цените само...

# 21
  • Мнения: 2 759
Е колко? Европейска цена ще е, нали ги гоним с цените само...
                    О, съвсем не. Гоним ги във всичко, просто само в цените ще ги достигнем.

# 22
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Какво още ще измислят да рекитират хората? #CrazyМомичета,ако сега си правя паспорт,от новите ли ще бъде документа(паспорта)? Rolling Eyes

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е колко? Европейска цена ще е, нали ги гоним с цените само...
                    О, съвсем не. Гоним ги във всичко, просто само в цените ще ги достигнем.

Всъшност много си права.

# 24
  • Мнения: 148
Те я съвсем изперкаха #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 4 966
Тея са луди.50 евро.
Моя е изтекъл.

Но май няма скоро да си вадим паспорти. Whistling

Нали говорим за задграничните паспорти? ShockedВсе пак.

# 26
  • Мнения: 13 512
Решението, с което се открива процедурата за избор на изпълнители на новите международни паспорти, които ще имат биометрични данни, подписа министърът на вътрешните работи Румен Петков.
Решено е изпълнителят да вгражда в паспортите празен чип, а данните за гражданите ще бъдат въвеждани в него от Генерална дирекция „Полиция".
Окончателната полиграфическа обработка ще се извършва на територията на България от печатница със съответното разрешение от финансовия министър.
Предвижда се паспортите така да бъдат изработени, че в случай на необходимост в чиповете им да се въвеждат допълнителни данни, като пръстови отпечатъци.
Това ще бъде направено обаче, когато ЕС го изиска.
Българският вариант на паспорт с биометрични данни на електронен носител е с вграден чип на задната корица.
Според проекта там ще бъдат въведени снимката, ЕГН-то и други данни на съответното лице.
Очакването на министъра на вътрешните работи е шест месеца след определяне на изпълнителя да стартира издаването на новите паспорти.
Смяната на документите в никакъв случай няма да се извършва силово, каза Петков и поясни, че всеки би могъл да си смени паспорта, след като изтече валидността на настоящия му.
Петков каза още, че основен критерий в специалната обществена поръчка за изработване на паспортите ще бъде икономически най-изгодното предложение за гражданина.
Той посочи, че средната цена на такъв паспорт в ЕС е около 50 евро и заяви, че тази цена няма да бъде надхвърлена за българските паспорти.
След въвеждането на новите паспорти ще продължат да се предлагат познатите три вида услуги за издаване - обикновена, бърза и експресна.

# 27
  • Мнения: 4 585


Всички са на далавера от тия смени - държавата, спечелилият конкурса, прибралият комисионна.
Само ние - не. Е, няма такава далавера, в която всички да са на далавера. Фъч. Ей тъй, на!
А пък мама си кара със стария, син комунистически паспорт.

# 28
  • Мнения: 4 392
Пари, та пари.. ooooh!
Само Лигла се усети, за що иде реч:

                    какви са тези биометрични данни - аз не бих искала да давам подобни, ако е това, което си мисля  newsm78.

Подготвят почвата. Онова в Библията не е лъжа, я! Peace


...
чудя се обаче защо всички трябва да се с парпорти с биометрични данни. доколкото знам само САЩ изискват подобна информация Thinking
Е, как? Чичко Schily у ваше село откога напира да се въведе и това. А нашият Петков му е просто огледален образ.

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
а какво точно ще рече "биометрични данни"  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт