Кога проговори вашето отроче???

  • 5 342
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Спокойно! Аз имам момиче, които уж се развиват по-бързо от момчетата, но на вашата възраст казваше само отделни думи. Тогава тръгна на ясла и сестрите казаха, че там не обелва дума. Като навърши 2 години и като се отприщи, няма спиране. Сега не можем две приказки да си кажем с баща й от нейното бърборене! Joy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Моето е на 1г. 2 месеца - момче и знае и казва доста думички, и повтаря всичко, което му се каже. Имам позната с момче, чието синче на 2г.2 месеца знаеше три думи, а сега- 1 месец по - късно бърбори като дърто. Няма място за притеснение, всяко дете си е индивидуално, наистина до 3г. възраст, ако не приказва, няма никакъв проблем, въпроса е да разбира какво му се говори. Няма връзка между късното или ранно проговаряне и успехите в училище, както и няма връзка между ранното прохождане и големите спортни постижения. Даже гениите именно по това се познавали - или започвали много много рано да говорят, супер правилно и не по бебшки, или много късно, пак правилно, например Айнщайн е проговорил на 4-5 г. Така че не се притеснявай, говори му, разказвай му приказки, детенце рано или късно ще ти отвърне, без да се усетиш колко изведнъж

# 17
  • Мнения: 5 362
Не сравнявай твоето дете с другите!Всяко си е уникално!Някои деца проговарят по-рано,други по-късно.Имате време-ще проговори Peace Ти му говори,обяснявай всичко,чети,пей...,въпреки неговото неумение да ти отговаря още.И ще видиш някой ден как ще се отприщи,и няма да можеш устата да му затвориш Wink  Grinning


Добре де, а смятате ли, че дете, което проговаря по-късно е по-глупаво от другите или ако трябва да съм по-точна с по-малък капацитет ли е от останалите?
Не,в никакъв случай Naughty

# 18
  • Мнения: 640
Ще следя темата. Моят великан също отказва да повтаря след мен и борави с малък набор думи(без изречения) и с прословутото мучене и ъъъъъ-кане. Аз ще го правя борец Grinning

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Големият ми син проговори на 2 години и 3 месеца - с цели изречения, нито една бебешка дума. До тогава само мучеше и сочеше с пръст като аз му казвах думата. Тръгна на ясла и на втората седмица чувам майка ми как го пита "мама какво прави" и той и отговаря абсолютно правилно, направо скокнах  Shocked После и песни започна да пее, а след това исках минута мълчание - постоянно бърбори, бърбори....
Малкия на 6 месеца каза мама, после падна, сега повтаря най-много дай. От всички иска по нещо. Уча го да казва Мамо дай, а не само да вика. Някой думи му се разбират, но всички животни са "та-та" коте - та, куче - та, пате - те  Joy
като го питам колко голям ще станеш и той казва само тоооооо и показва.
Иначе на жестове и мимики е страхотен.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние сме почти на две години и не казваме нито едно изречение. Много думички казва, но не ги свързва. Иначе подтаря всичко. Дори "р" казва. А имаме наборче дето така бърбори, че ми събира очите. Аз съм проговорила като хората чак на 3, така че мисля че е индивидуално при всяко дете и няма място за притеснение.

# 21
  • Мнения: 753
казва отделни думи - но изречение все още не

# 22
  • Мнения: 375
Мила казва доста думички ,около 20-30 ,но още не прави изречения

# 23
  • София
  • Мнения: 3 787
Започна да говори преди 2 месеца.Значи,на 2 години и 2 месеца Grinning.

# 24
  • Мнения: 589
 Толкова различни мнения и дечица  #Crazy Едни проговарят в яслата, други онемяват там за известно време; едни проговарят постепенно, други изведнъж с правилни изречения... Направо се шашнах! Аз имам само две дечица и нямах толкова големи наблюдения, но явно всичко е строго индивидуално.  newsm78 Все пак ми се иска моя вихър вече да говори, та поне да се разбираме по-лесно. Вчера ме изнуди да му купя една играчка - куче с прозрачен корем пълен с подскачащи топчета. Купих го, разопаковах го, а той продължава да пищи и да се тръшка в магазина. Сто пъти се изпотих докъто разбера, че мисли топчетата за бонбонки и иска да ги вземе, а кучето не се отваря, както той е очаквал. Все си мисля, че като проговори ще ми е по-лесно! newsm78

# 25
  • Мнения: 2 956
Моето е на 1г и 6м и свързва 2 думи,но иначе набора от думи е голям(е,далеч сме от 32 песнички).
А дъщеря ти ме шашна Shocked.Не съм виждала такова дете на 2 г.

Моята дъщеря е на 2г и 3 мес - чак 32 не са,но 10-12 със сигурност знае. Говори страшно много, прекалено много. Проговори доста рано- на 1г и 4 мимаше няколко изречения -къси естествено в запаса си. Сега устата не и се затваря  blahblah

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ще следя темата. Моят великан също отказва да повтаря след мен и борави с малък набор думи(без изречения) и с прословутото мучене и ъъъъъ-кане. Аз ще го правя борец Grinning
И моя е такъв -не повтаря , казва нещо само ако той реши, ама   си мисля дали след известно време  няма да викам -"млъкни професоре"! Joy

# 27
  • Мнения: 1 503
Аз не мисля,че проговарянето има нещо общо с умствения багаж!
Вуйчо ми също е ъъъъ-кал до 2 години нейде,ама сега се молим да млакне Praynig

Духи-Той знае и доста глаголи;мие,чисти,пие,крие,падна,боти(работи),кок(скача),мъчи се и бута да казва,спи,абе на мен се е метнало детето Joy
От днес го уча на "пеят,скачат весели деца".Мачи се да хване думите.Доста е сладко.Мелодията я измумулясва някак hahaha

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 16:20 от ~Цвети~

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери също не говори още,а думите които казва са не повече от 20/едносрични/.

# 29
  • Мнения: 2 631
Добре де, а смятате ли, че дете, което проговаря по-късно е по-глупаво от другите или ако трябва да съм по-точна с по-малък капацитет ли е от останалите?

ми айнщайн е проговорил на 4  Laughing

по темата - Алекс казва смислено само мамо и тати  Peace

Общи условия

Активация на акаунт