Луди ли сме?

  • 3 703
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 516
Аз съм от тихите луди. Tired

# 31
# 32
  • Мнения: 620
То нормални вече малко останаха...... ooooh!

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 140
Е може ли да сме нормани в тая лудница,в която живеем. newsm78

# 34
  • Мнения: 2 759
Е може ли да сме нормани в тая лудница,в която живеем. newsm78
                   Вероятно не. И все пак е хубаво да сме по-толерантни към хората с реални психически проблеми. Ние също имаме такъв случай в семейството и никак не ни беше лесно през годините. Особено гадно е когато някой, който е бил свидетел на всичките ти ежедневни  борби накрая ти каже, че всичко е защото така си си възпитал детето. Ама така е - някои са луди, а други - просто глупави  Crossing Arms.

# 35
  • Мнения: 1 952
Не, ние въобще не сме толерантни към хората с реални психически проблеми.
Незнам защо...може би заради слаба информираност по въпроса и невежество, може би заради нежелание да приемем различните..кой знае, тъпо, но факт!

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не сме толерантни, защото не сме подготвени ...ако в училище седим на един чин или децата в класа ни са различни, родителите ни насърчават да ги разберем и да им помагаме, и израстваме заедно, нещата биха били различни .... обаче тук всичко е сложно, както разбираш...просто сме хора без сърца ...това е единственото, което ни дърпа назад ... отдавна сме умрели... а това, че вървим по улиците не ни прави хора

# 37
  • Мнения: 3 835
Мене лудите не ме плашат толкова, само ако са агресивни. Повече се плаша от някои "нормални".

# 38
  • Мнения: 2 697
25% от населението на София има психични заболявания, които водят до трайно намалена или загубена работоспособност.
Около 6000 са столичаните с диагноза шизофрения, а 25 000 имат някаква степен на умствена изостаналост. Това пише в общинска Стратегия за психичното здраве, която предвижда създаване на центрове за кризисна интервенция на психично болни в някои от бившите поликлиники.


Поредните журналистически манипулации. Не съм разглеждала скоро психиатричните статистики, но това са изкривени данни.

В интерес на истината шизофренията има постоянен процент - обичайно шизофрениците съставляват 1% от популацията...Този процент се запазва в различни исторически времена. (Между другото, шизофренията е психоза, но не при всяка психоза болният не осъзнава състоянието си. Напротив, много често психотичните пациенти осъзнават болестта си, а невротичните пациенти - не.)

С депресиите и тревожните разстройства е друго - те се влияят изключително от стреса и други отключващи фактори, така че не е чудно, че броят им расте главоломно...Някои видове депресии (по-честите) и тревожните разстройства, фобиите и пр. определно обаче не водят до трайно загубване на работоспособността.

Това, което наистина е тревожно обаче, са нарастващият брой психични нарушения при децата и младежите. Там положението е критично Sad

# 39
  • Sf
  • Мнения: 808
Да.

И аз съм едно прекрасно нервозно кюфте. Понякога доста люто. Друг път съм като сръбска плескавица. Ей го на, пак огладнях.

# 40
  • Мнения: 335
Не, ние въобще не сме толерантни към хората с реални психически проблеми...

Не може да си толерантен към нещо, което не разбираш.

Ако ти имаш "психически проблем", аз как да разбера по друг начин, освен, ако не ме изненадаш с нелогично или неестествено според мен поведение.
А как да разбера, че то се дължи на психичен проблем, а не на лошо възпитание, егоцентризъм или друго, съвсем съзнателно избрано по твои си съображения (например - за  удобство), поведение?

Психичните проблеми са здравословни проблеми.
Значи трагедиите с такива проблеми са производни на трагичното ни здравеопазване.
Да има "здравеопазване", което не помага на хората с психични проблеми е същото като да има "здравеопазване", което (поради липса на профилактика) само си произвежда пациентите и после може безнаказано да ги довършва с отказ от лечение, с неадекватно лечение или просто с убийство нейде из "веригата си от заведения" (както е днес с раково болните, с епилептиците, с диабетиците.... и дори, според други теми в този форум - с хората, които просто се подхлъзват на улицата и си счупват ръка или крак)

ПП Като започвам с "Ако ти имаш психически проблем, аз как да разбера...", то е само за пример  Simple Smile. Можеше да напиша: "Ако аз имам..." Може и по-вярно да беше, ама вече не ми се поправя.



# 41
  • Мнения: 2 353
  Аз съм тиха луда, не е кой знае какво. Правиш си каквото решиш, а нормалните пищят за всяка дреболия. И какво като сме луди?

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Луди сме, ами! Кой по-тих, кой по-шумен, всички сме луди. Иначе как ще я караме в този живот?
На маймуни ни обърнаха! smile3514 smile3511 smile3512

# 43
  • Мнения: 27 524
Вие един от тях ли сте,
виждали ли сте ги?
Пипали ли сте ги?
Как си ги представяте?

Може би малко, но общо взето - не.
Да.
Да.
Както изглеждат; била съм неедонкратно по работа в психиатрични клиники.

Дали сме луди общо попитано - не.

# 44
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Някой хора са луди някой не са..... познавам човек с шизофрения за която аз разбрах след много време и да, още съм афектирана..защото през всичките тези години ми беше причинил достатъчно неприятности..но не мога да върна времето ..остава ми надеждата .....  Иначе ги приемам, но смятам че е редно близките да са наясно с това особено когато създаваш деца..

Общи условия

Активация на акаунт