Колко дълго продължава основен ремонт?

  • 6 623
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
Еми ако се почне януари , защото както казах приятелите на моят мъж ще се изнасят декември, а после са празници, ще имаме 2 и 1/2 месеца. С майсторите ще се занимава приятелят ми, аз само ще избирам цветовете и мебелите , че в 7ми месец сигурно няма да ми се занимава и с тях  Laughing Че ако почнат да ми закъсняват и ще ги наредя всички  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 132
Сега чета съседната тема за корка и се зачудих дали да не сложим такова вместо паркета  Laughing Ще пратя приятелят ми да чете из темите и да събира инфо  Laughing

Сега се сетих , че в апартамента май има паркет от предишните собственици. Но сигурно ще се сменя, че кой знае на какво прилича.

# 17
  • Мнения: 46 518
... Сега се сетих , че в апартамента май има паркет от предишните собственици. Но сигурно ще се сменя, че кой знае на какво прилича.

Ако е естествен - циклене/лакиране и става като нов  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Старият паркет е много по добър от ламината.Но все пак зависи в какво състояние и как е подържан досега.
Защо не започнете с ремонт на тези помещения,които не са населени от вашите приятели.Примерно със смяна на дограмата,защото посред януари не е най-подходящото време затова.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
40 дена - 70 кв.м апартамент - това е рекорда на съпруга ми.
Включва - баня и кухня до тухла и изграждане, смяна на дограма, шпакловка на стени и тавани, боядисване, циклене и лакиране на паркет, смяна на врати, теракот в коридор.

# 20
  • Мнения: 1 152
Ако всичко е добре организирано може би 2 месеца. Съдя по нашия ремонт. Всичко зависи от сроковете за изпълнение на поръчките ви. Трябва всичко да е купено или налично със сигурност, за да нямате изненади с доставките/ за определени неща чакахме внос 3 месеца/. Майсторите да са надеждни и да не се мотат. Дограми се сменят за два дни примерно, но определянето на дата за монтаж от фирмата изпълнител може да откара и седмици. С всичко е така. В някои фирми се бави производството или обратно монтажните групи са много заети.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ако е много основен, много дълго. Зависи и с какви средства разполагате. Ние си правихме в кухнята сами всичко (вкарахме терасата вътре, кухня все още нямаме), та мъжът ми смяташе да стане за 1 месец-отидоха 3. Комшиите сега са се изнесли и работници от 3 бригади най-малко бачкато от сутрин до вечер. Ще стане бързо. Ама...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 603
Въпроса ми е провокиран от приятелят ми, който казва че не отнема много време. Но ......

И аз се вързах на една опашата лъжа, че бързо щяло да стане, та цяла година правихме основен ремонт и после още две довършителни работи  hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние по подобен начин на supiqka  започнахме ,и няма свършване.Но вече му се вижда края,че тези деца си искат своето,а аз съм по цял ден самичка.

# 24
  • Мнения: 2 591
много! зависи кой го прави, с какви средства разполага и как го прави!

една позната ми каза, че "такова животно като последен ремонт няма" Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Според мен зависи основно от две неща - средствата, с които разполагате и доколко сте наясно с визията на апартамента, а оттам и наличността на материалите - плочки, бои/тапети и т.н.
Ние го правихме година и половина и ако знаеш още колко има....

# 26
  • Мнения: 8 999
Преди няколко месеца приключихме с един такъв ремонт. Отне ни 4 месеца. НО: 1. Имаше само един майстор с двама помощници, 2. Бутахме стени, зидахме стени, 3. Пробивахме плоча, градихме стълби, 4. Изцяло се подмени ел.  и ВиК инсталациите, 5. Сменихме всички врати. Това, освен нещата, които ти смяташ да направиш /настилки, бани, дограма, шпакловка на стени и боядисване/. Сигурна съм, че ако имаше още един майстор, ремонтът щеше да приключи за два месеца.

# 27
  • Мнения: 491
3-4 месеца, много пари и много нерви. Не дай си боже някой от майсторите да закъснее,та отиде та се не видя!

# 28
  • Мнения: 2 132
Не знам с колко средства ще разполагаме Grinning Мисля, че ще идва цяла бригада да се занимава с ремонта, че да се свърши по- бързо  Grinning

# 29
  • Мнения: 3 211
Преди няколко месеца приключихме с един такъв ремонт. Отне ни 4 месеца. НО: 1. Имаше само един майстор с двама помощници, 2. Бутахме стени, зидахме стени, 3. Пробивахме плоча, градихме стълби, 4. Изцяло се подмени ел.  и ВиК инсталациите, 5. Сменихме всички врати. Това, освен нещата, които ти смяташ да направиш /настилки, бани, дограма, шпакловка на стени и боядисване/. Сигурна съм, че ако имаше още един майстор, ремонтът щеше да приключи за два месеца.
и при нас беше така без т.3
за всичко бяха различни майстори: един за плочки, друг за боядисване, трети за окачени тавани и т.н., ел.техник, ВиК....
приключихме за 7месеца, като аз почти не съм се занимавала, Габи беше бебе, само мъжът ми между нощни и дневни смени, може би, ако можеше да вземе отпуск щеше да стане по-бързо

Общи условия

Активация на акаунт