Има ли Господ и вярвате ли в него? - IV

  • 27 940
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15 494
harriet TJB
 Hug  bouquet

# 691
# 692
  • Мнения: 158
Ето този цитат ми е много любим:

"Вярвате ли, че Бог е справедлив? В края на краищата всички неправди се поправят, всеки минус се балансира с плюс, колонките се събират и полученият сбор се оказва верен. Но това става в далечното бъдеще. Ние трябва да живеем с настоящето, а тогава нещата са често несправедливи. Компенсиращите сили на вселената изравняват всички сметки, ала при това смилат и добрите, и лошите. Времето никога не се губи. Където и да отидем, каквото и да правим, всичко е частица от знанието. Дори когато не разберем веднага урока.'......

Май всичко се свежда до това, а...Хиляди пъти съм молила, изсквала, плакала, тръшкала и какво ли още не...само и само да получа малко щастие..но уви..Може би все още уча урока....незнам..но болката, която изпитвам вътре е убийствена.........

# 693
Молитва за тия, които ни мразят

Господи Исусе Христе, Ти прости на Твоите врагове, защото те не знаеха що правят, когато се изпълваха с мъст срещу Тебе. Моля Те усърдно, бъди милостив към онези, които ме ненавиждат и враждуват против мене, които ме обиждат, оскърбяват, хулят и клеветят. Ти изпитваш дълбочината на човешкото сърце и знаеш, че съм немощен и не съм без вина. Затова подкрепи ме да подобря сърцето си, да умножа делата на любовта към моите ближни и с нищо никого да не огорчавам. На враговете ми прости по Твоето неизказано милосърдие, вразуми ги, озари ги с Твоята истина, за да не се разпалва ожесточението им против мене, грешния, и да не се случи нещо зло с тях заради мене. Добре ми е да бъда под Твоята вечна закрила и аз Те моля да не оставиш злото да ме победи, нито да погуби някого от враговете ми, но всички да се обърнем към Твоя мир и да бъдем Твои, защото Ти единствен си благословен во веки-веков. Амин!
   Това е страхотно, Маги, благодаря!Представете си, ако всички така усърдно  се заемем да се молим за враговете си / а и за невярващите, въобще/, какво би било?Защото Бог това  желае, да се спасят всички.

# 694
  • Мнения: 1 841
Е, радвам се, че молитвата ви хареса.  Hug  Grinning
В този молитвеник има и други много хубави молитви - често си ги чета по разни поводи. Ако искате, мога да ви препиша и други. Има например следните молитви:
Молитва за усилване на брачните връзки
Молитва преди започване на всяка работа
Молитва в скърби и злополуки
Молитва при големи страдания и мъки
Молитва за дар на прощаване
Молитва на родители за болното им дете
Молитва на болен
Молитва за търпение при боледуване
Молитва при пътуване

Всяка една от тях ми е била като лекарство в определени моменти от живота ми. Не че аз не мога да се моля и със свои думи, но тези молитви наистина са формулирани много добре - просто няма накъде по-хубаво да се каже.

# 695
Давай ги насам, защото  всеки знае, колко е трудно, особено като си в дупка или си начинаещ да се молиш.Понякога чак  думи нямаш.Не, че Господ не разбира и неизговоримите ни стенания, де, нали?

# 696
  • Мнения: 836
Маги, разбира се!  Hug
Има толкова молби за молитви, особено за болни дечица в този форум, добре е да има нещо вече приготвено и наготово.  Wink

gerik  Peace

# 697
  • Мнения: 720
 eдин въпрос-има ли някой от вас да е от Шумен?

# 698
  • Мнения: 1 263
Днес прочетох едни научни статистики,които ме накараха да се замисля и реших да ги споделя с вас:
"Слънцето,около което обикаля земята,е едно от вероятно 400 милиарда звезди в Млечния път,който пък е една незначителна галактика в необятния космос.Вероятно съществуват 40 милиарда галактики във все още неразкритата вселена.Ако всички звезди в космоса бяха големи колкото върха на игла,те биха напълнили голям стадион повече от 3 милиарда пъти."
Астрономически погледнато,ние сме незначителни.

# 699
  • Мнения: 1 771
  ясно е че има последствия които понякога винаги напомнят за някой неща които сме сгрешили ...но нали досега всички говорихте затова колко е милостив Бог Simple Smile.

 

някой неща които сме сгрешили ...но нали досега всички говорихте затова колко е милостив Бог Simple Smile...та точно той иска когато имаш истинско покаяние -да спреш да се самоосъждаш -защото това вече не е правилно пред Бог.


 
[/quote]

Искам да добавя още нещо: Всичко съдейства за добро на тези които обичат Бога и са призвани според Неговото намерение.
Не случайно съм си го написала в подписа. Всичко значи всичко.

Има много ситуации през които минава човек, някои твърде болезнени, заради грешка или грях, но падаме ли ставаме ли, Господни сме . . . Heart Eyes
Може и да боли, може и много да боли, но Бог е Този Който остава в живота ни.

# 700
  • Мнения: 1 771
Една потребителка от друга тема се интересува защо Господ е дал на хората сънищата?
Какъв е отговорът според вас?


Има пророчески сънища от Бог, има емоционални от преживяното през деня, има и демонични . . .
Моя приятелка сънува сън за мен и се изпълни и в най малки подробности, но все още края му не се е изпълнил и чакам . . .

Маги, благодаря за насърчителните молитви.
Сага минавам през изпитания да мога да простя на враговете си и хората които ми причиняват умишлена вреда с думи и действие.
Не ми е много лесно, но не е невъзможно  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 841
Молитва за всяка потреба

Чуй гласа на нашата молитва, човеколюбиви Владико Господи Иисусе Христе, и милостиво погледни на нас, Твоите раби, които пристъпваме към Тебе с вяра, като се уповаваме на Твоето неизменно обещание. Понеже Ти рече: "Всичко, каквото бихте поискали в молитва, вярвайте, че ще получите, и ще ви бъде дадено", и още: "Искайте и ще ви се даде". Затова и ние, недостойните, Те молим - не си спомняй нашите беззакония и не ни въздавай според многото ни прегрешения, с които често гневим Твоята благост, но помилвай ни по Твоята безкрайна милост, и удостой ни с щедростите на Твоята неизказана любов. Избави ни от невидимия враг и от неговите примки, който той е разпрострял по всички пътища на живота, за да ни улови и ни направи свои служители и нещастни жертви. Пази ни от видимите наши врагове; лукавите им кроежи изобличи и осуети. Изпълни всичките ни добри желания и не допускай лишения и бедствия да ни доближат. Закриляй ни от зли обстоятелства, от нещастие, скръб и болест. Благоприятни да Ти бъдат, всещедри Господи, молбите ни и приеми пред престола на Твоето величество делата, които в Твое име вършим. Защото Ти си Бог на милостта и на любовта и на Тебе отдаваме слава, чест и поклонение с безначалния Твой Отец и с пресветия, благия и животворящ Твой Дух, сега и всякога, и во веки-веков! Амин!

Молитва за дар на прощаване

Спатителю! Научи ме да прощавам от душа на всички, които с нещо са ме обидили. Зная, че не мога да застана пред Тебе с чувствата на вражда, които се крият в моята душа. Загрубяла е, Боже, моето сърце. В мене няма любов. Моля Те, научи ме да прощавам на онези, които са ме обидили, огорчили и оскърбили, както и Сам Ти, Спасителю мой, на кръста прости на Твоите врагове! Амин!

Молитва на родители за болното им дете

Премилосърдни Спасителю! С Твоята божествена сила Ти възкреси дъщерята на Иаира, сина на вдовицата в град Наин и четиридневният Лазар. Неизповедима е Твоята сила, защото Ти си Животът и живот всекиму даряваш по великата Си милост. Към Тебе пристъпиха с вяра множество болни и немощни и ти на Всички възвърна здравето и обнови живота, за да славят чудното Твое благоволение и безпределната Ти благост. В Твое име, Господи, стават безброй изцерения, защото Ти снизхоздително пращаш сили отгоре, утвърждаваш разслабените връзки на естеството, възвръщаш телесното здраве и въздигаш от одъра на болестта и страданието. Твоята милост се излива щедро върху тези, които вярват в Тебе и с упование се предоставят на Твоята божествена сила. Ето сега и аз се присъединявам към множеството, което през всички векове с вяра и надежда е пристъпвало към Тебе, и Те моля, благий Церителю, наклони добросърдечно слуха Си към гласа на моето натъжено и много наскърбено сърце и прати сила на моето болно дете, за да издържи пристъпите на болестта, като му дадеш здраве и го дигнеш от тежкото страдание. Пощади и нас, които страдаме, обърни в радост сегашните мъки и изтрий сълзите, които проливаме. Вярвам, Господи, в Твоето могъщество и всецяло предоставям надеждата си на Твоето човеколюбие. Усили моята вяра и стори милост то благоволение, за да бъде отново здраво детето ми. На Тебе, преблаг Иисусе, го предавам за помощ сега и всякога, за да служи на Твоята света воля и да слави Твоето пресвето и спасително име, заедно с всички нас, които се покланяме на Тебе, на безначалния Твой Отец и на пресветия, благия и животворящ твой Дух. Амин!

Молитва на болен

Господи Иисусе Христе, Спасителю наш! От любов към човеците Ти слезе на земята, за да спасиш погиващите. Ти с милостива ръка изцери болестите и немощите на тези, които потърсиха Твоята божествена помощ, възвърна здравето им, недъзите им премахна и им дари живот. преголямо е Твоето човеколюбие, всемилосърдний наш Господи. Затова и аз обръщам сърцето си към Тебе и със смирение Те моля да ми помогнеш и да ми възвърнеш здравето. Зная, Господи, че не всякога Ти бях признателен и благодарен за здравето, което Ти даром ми даваше. Често Те забравях и към Твоя дар бях небрежен. Но Ти не ми зачитай неразумието. Умножи Твоята благост и не по заслуга, а по милост ме дигни от леглото на страданието и на мъката, и аз през всички дни на живота си ще прославям Твоята чудна сила и ще изпълнявам Твоя свят закон. Помогни ми да изтърпя болките, които изпитвам, смили се над моята немощ, не допускай сърцето ми да се огорчи или душата ми да се смути и да възроптае. Дойди, Господи, при мене, угаси огъня, който ме мъчи, повдигни ме, за да тръгна подире Ти и да бъда жив сега и във вечността. Амин!

Молитва в скърби и злополуки

Вечни и милосърдни Боже и многомилостиви Отче наш! Мъките и тежките неволи, които ме сполетяха, страшно измъчват душата ми. Но понеже на Тебе така е угодно, аз всичко драговолно понасям. Всички мои телесни страдания и душевни скърби аз търпя и понасям като отплата за моите грехове и за мое спасение. Моля Те, милостиви Боже, дай ми търпение и сила, за да понасям всичко така, както на Тебе е угодно и да се спася. Амин!

Молитва за усилване на брачните връзки

Господи Боже, свещенодеецо на тайнствения и чист брак! Ти благослови нашия брак, за да живеем в мир, единомислие, целомъдрие и взаимна любов чрез връзките на мира, и да бъдем една плът. Но поради злите хитрини на дявола, пречистий Владико, и поради човешка слабост, нашият брачен живот се разстройва. Благословението на мира и на единомислието, чрез което изпитахме радостта на брачното съжителство, не е вече постоянен спътник на живота ни. Тревожни сенки на нечистота падат върху взаимната ни обич, която свързваше сърцата ни. Домашната ни църква е жестоко нападната от врага на човешкото щастие и спасение. Затова, Господи Боже, с умилено сърце коленича пред Твоето величие и прося Твоята благост: възвърни ни мира, единомислието и съгласието. Обърни разсеяното и помрачено сърце на моя съпруг (съпруга) към Твоята воля и към благословения от Тебе брак, като отклониш мисълта и желанията на сърцето му (й) от път нечист, скверен и губителен, и го (я) привържи към челядта му (й), за да цари радост в нашия дом и да се прославя Твоята сила и благост, с които си всякога скор застъпник в нужда. Амин!

Молитва преди започване на работа

Всеблагий Боже, посочи ми пътя, по който да вървя и ме оправяй да ходя по Твоите стъпки, за да се спаси душата ми. Отвърни очите ми, за да не виждам суетни неща и ме утвърди в пътя на Твоя закон. Дай ми, докато е ден, да работя и да се трудя според Твоята воля, защото иде смъртна нощ, когато никой не ще може да работи и да извърши някакво добро. Нека, Всеподателю Господи, всичко, което днес ще мисля или желая, ще говоря или върша, да бъде за Твоя слава. И тъй, моля Те, бъди с мене днес и всякога и помагай ми, Боже!

# 702
# 703
  • Мнения: 3 435
и аз! дано не се заблуждавам,но си мисля,че има нещо,на което да разчитам! Praynig

# 704
  • Мнения: 836
Това да ви е познато от някъде? Wink:


Теория за базовата същност на вечността:

http://bgnauka.com/forum/index.php?showtopic=2615&hl=измерения

Общи условия

Активация на акаунт